Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Zuzka25 14:12, 15 paź 2017


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Tak wyglądała frontowa rabata pod oknem 1, 5 roku temu
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 14:14, 15 paź 2017


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Żurawki zostały pożarte przez opuchlaki, a hakonechloa tak się rozrosły, że muszę w przyszłym roku poprzesadzać co całkowicie zagłuszyły bukszpany
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
alis 20:15, 15 paź 2017


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Witaj Zuza, wpadam z rewizytą, masz bardzo fajny plan na ogród, mi osobiście podobają się tak zatopione kule w hakone
Chyba zrobię całkiem podobnie, tylko zastanawiam się czy konwalnik jeszcze nie dorzucić u siebie.
Widziałam gdzieś na poprzedniej stronie, że planujesz berberysy Maria, ja mam je posadzone u siebie, w tym roku chorowały i teraz mało atrakcyjnie wyglądają, ale za to czosnki główkowate bosko w nich się prezentują
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Zuzka25 20:42, 15 paź 2017


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Dziękuję za odwiedziny. Mój mąż teraz stwierdził, że podobają mu się jednak trawy przy bukszpanach i żebym nie przesadzała. Przyznam, że nie sądziłam, że tak bardzo się rozrosną. Kolwaliki też planowałam posadzić na tej rabacie wokół sosny, ale niestety zanim zdążyłam posadzić, "utopiłam " je w doniczkach.
Czosnki główkowate pierwszy raz widziałam u Ciebie i posadziłam 4 paczki na tle tawuł Golden Princess, czyli w podobnej kolorystyce, co u Ciebie berberys Maria. Poczekam na efekt wiosną
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
alis 20:50, 15 paź 2017


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Mąż ma dobry gust
Przy sośnie miałaś żurawki i czytałam, że opuchlaki je wykończyły, ja walczyłam całe lato z pędrakami u siebie. Wczoraj wyrzuciłam wszystkie Żurawki Lime Marmalade, żal mi było, ale tyle, że siedziały w ziemi, korzenie obgryzione i małe białe paskudztwa w nich były, znaczy nie wygrałam walki z pędrakami

Główkowate z limonkowym kolorem tawuł to będzie zgrany duet
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 20:50, 15 paź 2017


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Dubelek
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Zuzka25 20:53, 15 paź 2017


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Kilkanaście berberysów Maria posadziłam wzdłuż płotu na rabacie przy podjeździe, zanim przemyślałam sprawę z żywopłotem zimozielonym. W tym roku też mi chorowały. Mam też posadzone 5szt. Electry i moim zdaniem mają sztywniejsze łodygi, piękniej wybarwiają się jesienią. Berberys Maria trochę się "pokłada", ale wiosną i latem dodają koloru.
W przyszłości chciałabym zamienić żywopłot z berberysów na zimozielony, czyli cała rabata do przesadzenia. Ale nie mam na nią kompletnie pomysłu
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 21:00, 15 paź 2017


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Opuchlaki to jakaś moja zmora. Nam w tym roku nie tyle żurawki zjadły, choć od nich się zaczęło, co upodobały sobie hortensje z tyłu ogrodu. Miały powygryzane dziury w liściach. Wieczorami z latarką chodziłam na polowania, mąż się śmiał ze mnie, jak z obrzydzeniem w rękawiczkach próbowałam je zgnieść. Raz zastosowałam Nemasys, ale podejrzewam, że nie zadziałał, bo to było tuż przed urlopem, a musi być utrzymane wilgotne podłoże przez kilka dni.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 21:05, 15 paź 2017


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Największy szok przeżyłam na wakacjach w Chorwacji. Siedzieliśmy wieczorem w domku i na umywalce zobaczyłam opuchlaka. Spanikowałam, czy aby nie przywiozłam go z domu, co znaczyłoby, że muszą być u nas wszędzie? Rano okazało się, że żywopłot wokół domku ( nie wiem z czego?) , był też wyjedzony przez opuchlaki. Generalnie opuchlaki prześladują mnie nawet na urlopie
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
alis 21:23, 15 paź 2017


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
No nie zazdroszczę spotkania z opuchlakami na wakacjach

U mnie (chyba?)opuchlaków nie ma, są za to pędraki, larwy chrabąszczy, to dziadostwo zjadło mi niemalże wszystkie Żurawki:/

Co do planowania, to za bardzo nie pomogę, nie jestem w tym dobra, ale jeśli gdzieś spotkasz Toszkę, to ją ścigaj (może się nie obrazi za to ściganie) jest super w planowaniu i chętnie służy pomocą i oglądaj piękne ogrody, trochę jest ich tutaj
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies