Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Zuzka25 18:07, 04 lis 2017


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Jesienią i zimą chciałabym rozplanować rabatę o wymiarach ok. 2m na 3, 5m. Dumam i dumam nad nią już od bardzo dawna. Koncepcji już miałam dużo, ale zawsze coś mi nie grało, nie pasowało, albo po prostu nie umiem się zdecydować. Zaczynałam od bylin i roślin kwitnących, teraz skłaniam się ku zimozielonym. Podoba mi się b. dużo roślin, ale próbuję się ograniczać i ciężko mi to wychodzi. A że ogólnie bywam niezdecydowana, to w ogródku strasznie biję się z myślami. Liczę, że może ktoś mi coś podpowie, albo rozwieje moje wątpliwości

Na rabatę wychodzą dwa okna/witryny, więc powinna być również reprezentacyjna od strony salonu. Rabata jest od strony południowej, ale 3metry dalej rośnie żywopłot z tui, więc na pewno trochę zacieni, choć chciałabym utrzymać go na 2 metrach.
Trochę się rozpisałam
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 18:09, 04 lis 2017


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
To "piękny" rysunek naszego ogrodu

____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 18:10, 04 lis 2017


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007

____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 18:20, 04 lis 2017


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Derenie rosną tymczasowo W ich miejscu chciałabym częściowo odsłonić się od wiaty. Planowałam żywopłot z cisa Hillii lub kolumnowych, ale byłby problem z konserwacją wiaty ( nie mogę za bardzo się odsunąć) i jak urosłyby cisy do 1, 5m to trochę by może za bardzo zacieniły?
Ostatnio pomyślałam, że może posadzić ML, które wiosną przycinałabym- byłoby jaśniej, można zakonserwować wiatę? I dodatkowo ML rozjaśniają otoczenie? Może ze 3 ML zmieściłyby się?

Co sądzicie o tym?
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
MirellaB 21:37, 04 lis 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Zuzka25 napisał(a)

A co to za trawa jasna na pierwszym planie i ta wysoka zielona z tyłu?
Bardzo ładne masz te rabaty

Niestety w planowaniu nie pomogę
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Zuzka25 17:28, 05 lis 2017


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Za hortensjami rośnią miskanty Gracillimus, a w przodu turzyce frosted curls Bardzo się cieszę się, że się podoba. No niestety to jedyna rabata prawie skończona, nie licząc frontowej.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
23:39, 05 lis 2017
Wpadam z rewizytą, tulipany były piękne, plan z zaokrąglonymi ścieżkami w moim typie, będzie pięknie, rozumiem, że dostosujesz linie później bo masz na razie proste.

Rabata z hortkami ładna.
Zuzka25 10:24, 06 lis 2017


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Cześć MonikA , dziękuję za odwiedziny.
Na początku planowania ogrodu miałam wizję zaokrąglonych ścieżek. A tak właściwie, takie linie rozrysowała mi koleżanka. Ale im dłużej nad tym myślałam i oglądałam różne wątki, to stwierdziłam, że do naszej prostej bryły domu i podjazdu, bardziej będą pasować linie proste. Tym bardziej, że 2 przednie rabaty są prostokątne.

Chcemy też ograniczyć ścieżkę tylko do tarasu, bo tak wąski kawałek trawnika szybko zadeptalibyśmy. A ogródek jest tak mały, że szkoda tracić miejsce na ścieżki
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 10:27, 06 lis 2017


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Tak mniej więcej będą wyglądały rabaty, tylko na razie rezygnuję z lewej rabaty wzdłuż tui i rabata otoczona ścieżką będzie dłuższa. Jak to wygląda?
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
18:06, 06 lis 2017
Zuzka25 napisał(a)
Tak mniej więcej będą wyglądały rabaty, tylko na razie rezygnuję z lewej rabaty wzdłuż tui i rabata otoczona ścieżką będzie dłuższa. Jak to wygląda?

Rozumiem bardzo dobrze że wąski trawnik wyautowany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies