Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 21:16, 18 gru 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Chcialam pokazac moja bugenville jest to zdjecie z 2014 r. Obecnie jest jeszcze ladniejsza puszukam zdjecia w komputerze stacjonarnym ale padl.



Mam duzo kwiatow doniczkowych na wsi, rosna bardzo ladnke dobrymklimat dla nich. Na poddaszu jeden pokoj gdzie obecnke stala temperatura ok 15 stopni i sa podlewane raz w tygodniu. Ukradziony od mojej sasiadki. Jej do tej pory nie zakwitl przez kilkanascie lat moj kwitnie bez przerwy.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:04, 19 gru 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
C..dalszy kwiatow doniczkowych





To sa zdjecia z tego roku z wiosny. U dolu na zdjeciu jest grudzien ktory kwitnie dwa razy w grudniu i marzec-kwiecien.
W tym roku jest olbrzymi caly w pakach kwiatowych jak zakwitnie to zrobie zďjecie.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kasya 09:01, 19 gru 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41821
ElzbietaFranka napisał(a)
Chcialam pokazac moja bugenville jest to zdjecie z 2014 r. Obecnie jest jeszcze ladniejsza puszukam zdjecia w komputerze stacjonarnym ale padl.





zachwycajaca pamietam giganty z Chorwacji

ale napisz jak ja zimujesz...ja poki co usiluje przezimowac mandevile, ale stracila juz wiekszosc lisci
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Drimeth 09:44, 19 gru 2016


Dołączył: 28 lip 2015
Posty: 392
Piękna bugenwilla. Szkoda, że u nas w gruncie nie bardzo zimuje. Kojarzy mi się z wakacjami
pestka56 15:15, 19 gru 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ja z domowymi kwiatami jestem na bakier ;( Mam w tej chwili 2 niewielkie póki co, ale kwitnące regularnie hoje różowe, które są 3-cim pokoleniem rozmnażanym po ich „"babci” wielkiej ponad 40 letniej roślinie, którą moja mama ostała od swojego brata. Taka to rodzinna tradycja hojowa się zrobiła. Rozmnażamy, gdy zaczyna się ogałacać i słabiej kwitnąć.
Od 2 lat mieszka u mnie potężny 3,5 m wysokości fikus Benjamina. Chyba mu dobrze
I to jest wszystko.
Bugenwillę bym chętnie przygarnęła, ale to może kiedyś

Ela, tę piękność purpurową masz w domu, czy w mieszkaniu?
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 16:29, 19 gru 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Tak jak napisalam wczesniej to jest zdjecie z 2014 roku. W tym roku kwitla jak nigdy tak dobrze pedy kwiatowe po pol metra.
Teraz zimuje na klatce schodowej, liscie opadly kwiaty tez, kazdego roku przyozdabiam ja na swieta bo teraz taki drapak. Podlewam raz w tygodniu tak zeby ziemia byla wilgotna. Poniewaz wyrastaja z niej mlode pedy to w lutym obcinam ja radykalnie aby jak najwiecej miala pedow kwiatowych. I w kwietniu wystawiam ja na balkon mam oszklony wiec nie zmarznie. Dopiero na poczatku grudnia zabralam ja z balkonu. Pelargonie jeszcze na balkonie kwitna.
Mam taka sama na dzialce. Trzy lata temu zmarzla, ale odbila. Zimuje ze wszystkimi kwiatami gdzie temp wynosi ok 15 stopni na poddaszu.

Z mandaville to wyzsza szkola jazdy. Tez mialam, ale tyle zachodu kolo niej, ze zrezygnowalam. Zima trzeba oszczednje podlewac, trzymac w chlodnym jasnym pomieszczeniu. Nie mialam takich warunkow. Moze w przyszlym roku pomysle o zakupie.

Hoje tez mam 3 sztuki. Wielokrotnje obcinane. Obecnie maja nowe pedy po 1,5 metra. Pozawijane jak klebek nici. Jedna mam prowadzona na paliku z wlokna kokosowego 2 lata temu zrobilam radykalne ciecie odbila i znowu taka duza. Ma tez piekne rozowe przyrosty. Jak nie zrobie ciecia to kwitnie non stop.

U mnie fikus sie nie trzyma. Bardzo mi sie podoba kwiat nazwa wypadla z pamieci ma tluste czerwono-zolte liscie, ale co z tego jak u mnie gina, paprocie tak samo.
Problem mam tez z clematisami, piekne pnacza ale nie mam reki do nich.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 16:37, 19 gru 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Odnosnie tej bugenvilli to znajomi ktorzy jada w cieple kraje jak widza bugenville to mowia "popatrz Ela tez taka ma" i opowiadaja po powrocie. Jest zachwycajaca wiem o tym srodziemnomorski klimat jej bardzo sluzy, wilgoc i slonce to dla niej najlepsza pozywka.
Chociaz tez ma swoje wady szczegolnie jak przekwita zrzuca te kwiaty i ciagle trzeba sprzatac. Jak sie ja dobrze pielegnuje to kwitnie bez przerwy od kwietnia az do zimy jeszcze w pomieszczeniu.
Purpurowa najładniejsza.
Moja ma juz 12 lat.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 16:49, 19 gru 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Fikus też ciągle zrzuca liście. Straszny śmieciarz.

Zgłoszę się do Ciebie, żebyś mnie za rączkę poprowadziła jak kupię bugenwillę
____________________
Kasia
MirellaB 20:08, 19 gru 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
A ja zrezygnowałam z kwiatów doniczkowych w domu.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
ElzbietaFranka 21:08, 19 gru 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Ja tez nie mam duzo w mieszkaniu, stoja na klatce schodowej tam jest chlodniej. Jeszcze mam juki dosyc spore i ogromnego grubosza, storczyki, grudzien i to wszystko.
Duzo kwiatow doniczkowy mi sie podoba, ale trzeba miec umiar.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies