Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Gosialuk 22:03, 19 maj 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
Woda w oczku czysta jak kryształ.
Co to za odmiana piwonii? Faktycznie jest taka biała, muśnięta różem?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 22:08, 19 maj 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14303
Taki mam w tym roku trawnik o tej porze. Wstyd

Kalina w tym roku okwitls w zeszłym kwitła.





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:20, 19 maj 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14303
Gosialuk napisał(a)
Woda w oczku czysta jak kryształ.
Co to za odmiana piwonii? Faktycznie jest taka biała, muśnięta różem?



Gosiu teraz ci nie powiem, ale mam fiszek przy niej to odczytam.

Tak woda kryształowa. Dzisiaj żeśmy z eM wspominali jak na początku się męczylismy z tą wodą. Słoma jęczmienna, szyszki z olchy i różne jakieś specyfiki i woda i tak była zielona zakwity glonów.
Na początku wiadrami wyciągałam zielone ciągnące się glony z oczka. Już myślałam aby zrezygnować i przywieźć wywrotkę piachu i zrobić skalniak.
Udało się i jest dobrze.

No popatrz 2018 r. W maju zakwit glonow



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 12:13, 20 maj 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4668
Ela, mimo suszy u ciebie ładnie
U mnie wczoraj przed wieczorem padało. No, śmiech na sali, bo tyle padało, że mogłam policzyć ile kropel spadło na tarasie... jakieś 50 i koniec deszczu.
Koszmar ta susza.

Te pęcherznice z ciemnymi liśćmi to są te co w zeszłym roku sadziłaś? One w półcieniu, czy na słońcu u ciebie.
A możesz przypomnieć odmiany? Ja się przymierzam ciągle, bo dopiero teraz mam oczyszczone z dreni rozłogowych miejsce.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 23:10, 20 maj 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14303
Kasiu nazwy dereni są nad deseniami. Tak wszystkie na forach są z zeszłego roku.

Jeszcze mam pęcherznica które w jesieni zeszłego roku kupowałam. Jesienią je zadołowałam i posadzilam na stałe do gleby wiosna. Też ładne tylko mniejsze te to "diabolo".

Mają do godz 14 słońce

Polecam "Andre" i "Sammer wine"

Dereń rozłogowy to cholerny krzew. U nas na osiedlu był posadzony. 2 lata temu usuwali wywiezli 2 samochody badyli. Korzenie wyciagali mała koparka.

Z zięcia jesteś zadowolona?
To miałaś bieganinę.

Kasiu bardzo dziekuje za wstawienie przepusu mikstury Bogdzi. Gdzieś miałam zapisana i zgubiłam.
Muszę kupić żelazo. Fotkę zrobię i wydrukuje

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 14:09, 21 maj 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4668
Zajrzałam, Elu do tego sklepu, który mi przysłałaś. Teraz nie mają nic dla mnie interesującego. Będę tam zaglądać.

Dereń rozłogowy nie powinien być w ogóle sprzedawany. A przynajmniej powinien być dołączany opis o jego ekspansywności.

Ja mam takie jedno miejsce, gdzie cieniują głogi bardzo mocno i tam muszę posadzić krzewy. Stad było moje pytanie do ciebie, bo najchętniej obsadziłabym pęcherznicami. Ale mam też miejsca gdie jest 5 godzin słońca i to myślę, że dla kolorowych pęchęrznic będzie już okey.

Zięć super. Skarb. Ale bieganiny mam jeszcze do soboty sporo. Od poniedziałku będę leniuchować mam nadzieję
____________________
Kasia
Alija 17:35, 22 maj 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 9301
Elu, oczko wodne super wyczyszczone, przygotowane do nowego sezonu, można podziwiać.
Pięknie kwitną azalie i różaneczniki, u mnie niektóre różaneczniki w tym roku najpiewr zaczęły wypuszczać młode pędy,
a potem dopiero rozwijały się kwiaty (marne zresztą), nie wiem, jaka to przyczyna.
Irysy też masz cudne.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
sylwia_slomc... 21:42, 22 maj 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
Zachwycam się iryskami i piwonią Ona z tych cudnie pachnących czy wręcz przeciwnie?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 23:10, 22 maj 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14303
Byłam dzisiaj jak zwykle podlewanie. Nie zdążyłam zrobić fotek innych rozwiniętych irysów. Na jednej łodydze mają wiele kwiatow są ciężkiei się pochylają mus podeprzeć.
Zapomniałam też zrobić fotki nazwy tej piwonii. Podziwiałam ją bo ten kwiat co pokazałam na focie zrobił się biały i bardzo duży. Otworzył się i wyglądał jak biała piłka.

Piwonia pachnie u mnie. Iryski też ładnie pachną.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:09, 26 maj 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14303
Padało 15 min ale solidnie.

Dzisiaj posiadam ogórki, buraki i koper. Posadziłam dynie.

Trawnik ruszył mam nadzieję, że za tydzień można będzie skosić dla wyrównania.

Skalnik ogarnięty, iryski kwitną jak nigdy. Ostróżki zaczynają u mnie kwitnąć.







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies