Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 18:34, 07 sty 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Mialam kiedys rudbekie, ale znikly po trzech latach. Byla piekna, ale co z tego jak krotko.
Lawenda jest u mnie od kilku lat, ale ta ktora jest na zdjeciu od czterech. Mam wszedzie kepki po calym ogrodzie, jak ide przez ogrod to zawsze je glaszcze i zapach sie rozlega wszedzie.
Kupilam na targowisku, w doniczce. Samemu to jest ciezko rozmnozyc. Chyba, ze sie sama rozsieje bo tez mam takie krzaczki.
Mozna przez odgiecie galazki do ziemi i przysypanie ziemia. Lub wysiew, ale trzeba potrzymac nasiona w lodowce i pozniej wysiac. Zreszta zobacz w internecie.
Najlepiej kupic, ale trzeba uwazac i kupowac tylko lawende polska waskolistna. W supermarketach sprzedaja piekne ale to francuska i zimy nie przezyje maja takie ciemno wioletowe kwiaty.
Ja zawsze swoja lawende zabezpieczalam na zime i zawsze pieknie rosla. W tym roku nie zabezpieczylam nie wiem co to bedzie trudno zmarznie to bede kupowala nowa.
Dzisiaj u nas nad ranem bylo minus 20 teraz jest 16 stopni.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 18:37, 07 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
ElzbietaFranka napisał(a)
Mialam kiedys rudbekie, ale znikly po trzech latach. Byla piekna, ale co z tego jak krotko.
Lawenda jest u mnie od kilku lat, ale ta ktora jest na zdjeciu od czterech. Mam wszedzie kepki po calym ogrodzie, jak ide przez ogrod to zawsze je glaszcze i zapach sie rozlega wszedzie.
Kupilam na targowisku, w doniczce. Samemu to jest ciezko rozmnozyc. Chyba, ze sie sama rozsieje bo tez mam takie krzaczki.
Mozna przez odgiecie galazki do ziemi i przysypanie ziemia. Lub wysiew, ale trzeba potrzymac nasiona w lodowce i pozniej wysiac. Zreszta zobacz w internecie.
Najlepiej kupic, ale trzeba uwazac i kupowac tylko lawende polska waskolistna. W supermarketach sprzedaja piekne ale to francuska i zimy nie przezyje maja takie ciemno wioletowe kwiaty.
Ja zawsze swoja lawende zabezpieczalam na zime i zawsze pieknie rosla. W tym roku nie zabezpieczylam nie wiem co to bedzie trudno zmarznie to bede kupowala nowa.
Dzisiaj u nas nad ranem bylo minus 20 teraz jest 16 stopni.

Ja lawendy do tej pory wcale nie zabezpieczałam i żyła już trzy sezony...teraz też nie okryta
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:40, 07 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
ElzbietaFranka napisał(a)




Piękny widok
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
marzena1702 18:46, 07 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 51
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja lawendy do tej pory wcale nie zabezpieczałam i żyła już trzy sezony...teraz też nie okryta


Dzięki Elu za informacje o lawendzie, postaram się kupić na wiosnę, a jakbyś chciała rudbekie to mogę ci przesłać nasionka. Ta jednoroczna to jest ta niska, wieloletnia jest wysoka i ma ciemnozielone gładkie liście.
____________________
Marzena-moje cztery ary szczęścia
Margerytka40 19:05, 07 sty 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Elu ja swojej lawendy nigdy nie odkrywam. Mam krzaczki które mają już pewnie z 10 lat i przeżyły już różne zimy. Lawendzie bardziej szkodzi chyba podmokły teren i słabo przepuszczalne podłoże . Ja swoje lawendy mam posadzone na podwyższonych rabatach
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
ElzbietaFranka 22:40, 07 sty 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Jezeli chodzi o lawendy to zalezy gdzie jest posadzona. Mam krzaczki lawendy ktorej nigdy nie okrywalam miedzy innymi roslinami od poczatku dzialki i trzymaja sie dobrze, kwitna pieknie kazdego roku nawet dwa razy. Staram sie scinac przy koncu kwitnienia i wtedy jest szansa na drugie kwitnienie
W zeszlym roku jeszcze przed tym sniegiem scinalam do suchych bukietow.
Lawenda przy niebieskim jalowcu nigdy nie byla okrywana na zime, to miejsce jest zaciszne.
Lawenda nie znosi mroznego wiatru, zreszta jak wiele innych roslin.
Moja lawenda wlasnie rosnie w takim przeciagu i dlatego ja zabezpieczam agrowloknina.
Zobacze na wiosne, czy przezyje bez zabezpieczenia.
Moja dzialka jest w szczerym polu wiatr hula w kazda strone.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:36, 08 sty 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Zimno, ale to dobrze troche wymrozi robactwo. Najlepiej sie ogrzewac przy:



Dobranoc.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:36, 08 sty 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Przyjemnej niedzieli.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:45, 08 sty 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Kwiczoly na sniadaniu lubia owoce tutaj owoce jarzebiny. Wczoraj ogolocily cale drzewko z owocow jarzebiny. Szukaja drzew jarzebiny bo to ich smakolyk.



A to ogrodowa stolowka dla ptaszkow w moim ogrodzie. Odzywiaja sie sikory rodzaju meskiego i sojki. Zdjecie zrobione z daleka bo sikorki płochliwe.
W Lazienka Krolewskich jedza z reki. Zreszta nie tylko sikorki wiewiorki tez.
Dzisiaj bylo duzo bazantow wiec sypnelam pszenicą.
Pod dom przyszly tez sarnie koziolki trzy nim polecialam po aparat polecialy dalej?






____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 21:51, 08 sty 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Stołówka super
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies