Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 22:00, 08 sty 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Kasia jestes, to dobrze.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 22:02, 08 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
ElzbietaFranka napisał(a)
Jezeli chodzi o lawendy to zalezy gdzie jest posadzona. Mam krzaczki lawendy ktorej nigdy nie okrywalam miedzy innymi roslinami od poczatku dzialki i trzymaja sie dobrze, kwitna pieknie kazdego roku nawet dwa razy. Staram sie scinac przy koncu kwitnienia i wtedy jest szansa na drugie kwitnienie
W zeszlym roku jeszcze przed tym sniegiem scinalam do suchych bukietow.
Lawenda przy niebieskim jalowcu nigdy nie byla okrywana na zime, to miejsce jest zaciszne.
Lawenda nie znosi mroznego wiatru, zreszta jak wiele innych roslin.
Moja lawenda wlasnie rosnie w takim przeciagu i dlatego ja zabezpieczam agrowloknina.
Zobacze na wiosne, czy przezyje bez zabezpieczenia.
Moja dzialka jest w szczerym polu wiatr hula w kazda strone.

U mnie to samo i trzy zimy przetrwała bez okrywania na wygwizdowie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:06, 08 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Kilka jarzębin posadziłam u siebie, ale super masz foteczkę z rudą kitą
Stołówka super wypas
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 00:21, 09 sty 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Juz mialam dlugi wpis o jarzebinach i innych drzewach ze zdjeciami cos nacisnelam diabli wzieli. Wieczorem napisze ponownie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 10:09, 09 sty 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Jestem nie piszę, ale czytam i oczy cieszę
____________________
Kasia
Rumianka 17:40, 09 sty 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10195
Pospacerowałam po Twoim urokliwym ogrodzie, oczy nacieszyłam niezwykłymi gatunkami roślin, jednak nie znalazłam ławeczki by przysiąść z kawką, bo na kamieniu trochę zimno. Pięknie masz kochana zagospodarowany ten ogromniasty ogród...już tak dojrzale wyglądają rośliny, a brzozowy zagajniczek najbardziej chwyta za serce.Zaznaczyłam i będę zaglądać...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
ElzbietaFranka 20:41, 09 sty 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Elis dokoncze jeszcze tutaj na twoj wpis. Jeszcze sporo mam do zrobienie. Nie od razu Krakow zbudowali. Tak jak pisalam tutaj w tym ogrodzie trwa ciagla praca, to moj wypoczynek.
Kawki nie pijam nigdy nie bylam smakoszem nawet herbaty. Woda to dla mnie najlepszy napoj.
W altance to przewaznie lezaki, lozka porozkladane, ciagly tlok. Na kamienie klade poduszki i tez sie dobrze siedzi. Mam tez krzesla przenosne, duzo pienkow debowych z brzozy rozstawianych po ogrodzie.
Mam duzo desek nie trzeba duzej madrosci aby takie krzesla zrobic - pila spalinowa, wiertarka, wkrety, centymetr, olowek, farba.



Pienki podobne do tych z brzozy



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Rumianka 21:06, 09 sty 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10195
Aaa widzisz, ja do altanki nie zajrzałam i dlatego nie widziałam "siadełka" A ogród nigdy nie jest skończony, bo o każdej porze roku wygląda zawsze inaczej...Masz pięknie, naprawdę widać, że ogarniasz temat i napracowałaś się nieziemsko...A od czasu do czasu odpocząć też trzeba, tym bardziej przy tak dużym areale, u mnie to 1/4 Twojego ogrodu...Wielki szacun, że dajesz radę
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
ElzbietaFranka 22:16, 09 sty 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Toraz chce napisac troche o drzewach, juz mialam wczoraj napisane cos nacisnelam i wszystko poszlo w sina dal.
Mam trzy jarzebiny szare, ktore nie chca rosnac. Maja przyrosty bardzo male kwitna tez slabo. Maja po 6 lat. Jakas przyczyna musi byc, na wiosne okopie je i nawioze obornikiem jak nie rusza to trzebamprzesadzic w inne miejsce.
Nie daleko od mojego osiedla rosnie szpaler jarzebin wlasnie tych szarych sa bardzo ladne jak kwitna to zapach sie roznosi na kilometr i to mnie zainspirowalo do posadzenia u siebie, ale najwidoczniej cos im w moim ogrodzie nie sluzy ze takie mikrusy.
Taki sam problem mialam z bukiem czerwonym w tym samym czasie posadzony, przyrosty po 2-3 cm. Przekopalam w inne miejsce przez 2 lata ledwo ledwo, az w zeszlym roku nadrobil wszystkie lata, mial przyrosty po 80 cm. Nasypalam do dolka wiadro obornika i ruszyl, piekne liscie.
Dobrze u mnie rosna deby, brzozy i klony, jesienia sie pieknie wybarwiaja.
Wiec kazda/y z nas ma jakies problemy w ogrodowych nasadzeniach i dlatego ogrod przeksztalca sie caly czas.

A to ten buczek czerwony





A to nabytek w 2016 r.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kasya 23:01, 09 sty 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41746
Elu, ja mam twoj watek w obserwowanych i zagladam do ciebie i czytam chociaz nie zawsze pisze
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies