Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 22:03, 21 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
violaskom napisał(a)
Elu pięknie u Ciebie w ogrodzie. Nie przeleciałam jeszcze całego wątku, ale już widzę pomarańczową różę. Wiesz jak ona się nazywa? Szukam róży czysto pomarańczowej, tzn takiej, która utrzymuje kolor i się nie przebarwia.



Już znalazłam nazwę to róża "Bengali" popatrz w RosaCwik tam kupiona bardzo zdrowa róża kupiona w jesieni 2016 r. bardzo ładnie kwitła nie tylko ty ją zauważyłaś.
Tak jak ją opisuja taka jest.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
violaskom 22:06, 21 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
ElzbietaFranka napisał(a)



Już znalazłam nazwę to róża "Bengali" popatrz w RosaCwik tam kupiona bardzo zdrowa róża kupiona w jesieni 2016 r. bardzo ładnie kwitła nie tylko ty ją zauważyłaś.
Tak jak ją opisuja taka jest.

Masz więcej zdjęć? Na zdjęciach w necie wygląda jak by kolor był nierówny. Szukam róży pomarańczowej o jednolitym kolorze.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 22:20, 21 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
U ciebie jest na 3 stronie, ścięta w wazonie. Być może to jest Bengali. Czy ona ma taki kolor w trakcie kwitnienia i przekwitania?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 22:23, 21 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Jestem co roku w Rosarium na dniach otwartych i Bengali znam, ale zapamiętałam ją inaczej. Pewnie skuszę sie na nią. Tak czy inaczej masz jakieś zdjęcia całego krzaka?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
gosika67 22:28, 21 mar 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757




Elu tu mi się podoba posiedziałabym tam dłużej.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
ElzbietaFranka 22:45, 21 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
violaskom napisał(a)
U ciebie jest na 3 stronie, ścięta w wazonie. Być może to jest Bengali. Czy ona ma taki kolor w trakcie kwitnienia i przekwitania?




Już wiem to nie jest "Bengali". Już wiem o którą chodzi nie mam tutaj w domu jej wizytówki ale bedę w sobotę na działce i zobaczę bo tam mam jej wizytówkę
Też bardzo ładna róża nadaje się do wazonu i nie zmienia koloru u mnie jest na wystawie słonecznej. Kilka krotnie powtarza kwitnienie jak widzisz została ścięta bo już zimno było a kwitła i ścięłam do wazonu była w pąkach i w domu je rozwinęła.

mam foty po rozrzucane w aparacie, telefonie i tablecie w międzyczasie zmieniłam sprzęt wszystko zgrane na dysku jeszcze w innym komputerze i mam duży bałagan muszę się za to wziąc i uporządkować.
Ale nazwę podam w sobotę.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:09, 21 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
violaskom napisał(a)
Jestem co roku w Rosarium na dniach otwartych i Bengali znam, ale zapamiętałam ją inaczej. Pewnie skuszę sie na nią. Tak czy inaczej masz jakieś zdjęcia całego krzaka?



Bengali nie ma soczystej pomarańczy raczej koloru łososiowego ale trwała i bardzo ładna. Liście ciemnozielone błyszczące.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:11, 21 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Jutro będę odpisywać dziękuję za wizytę wszystkim na moim wątku.
Dobranoc
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 18:09, 22 mar 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)



Dzięki Miluś tak zrobię kilka w Kępie posadze.

Jeżeli chodzi o nawodnienie jak widzisz moja trawa na pierwszej focie jest nawadniana automat i można dysze zdjąć i podłączyć wąż i podlewać.
Wszystkie moje tuje są podlewane kropelkkwo w tym roku zrobimy na wszystkich rabatach bo warto.
Mam już deski jeszcze kantówkę muszę kupić na naroża folie kubełkowe mam do środka.
U mnie węży bardzo dużo latem ich nie składam tylko leżą.

To przemyślane wszystko, zatem fajnie węże i u mnie się walają.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Grazianka 22:46, 23 mar 2018


Dołączył: 31 sty 2018
Posty: 62
Elu,"pospacerowalam "trochę po Twoim ogrodzie, pięknieee masz. Widzę ,że już przygotowujesz się do nowych nasadzeń . A jak pielęgnujesz juki? Ja wycinam na wiosnę część która kwitła w lecie,ale to ciężka praca , i trochę mnie to zniechęca do uprawy juk
____________________
Grażynaweekendowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies