Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 12:07, 20 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
MonikA napisał(a)


Pięknie powschodziły



Orliki bardzo ładnie, aż jestem zaskoczona zasilane w dobrej ziemi i jeszcze do tej ziemi daje zawód granulowany więc powinny fobie dobrze radzić.

Dziwna sytuacja ze stipa siałam w rządkach i są przerwy. Siałam też do małych doniczek i na 20 w trzech nie weszły nasiona z tej samej paczki na pewno posiałam bo sprawdzałam nasiona nie wypuścił.
Moim zdaniem nasiona były za głęboko przysypane piszą, że 0,5 cm pod powierzchnią bo za płytko.
Lepiej wg mnie siać do małych doniczek bo z kuwety pewnie trzeba przesadzać do doniczek mając na uwadze wioskie roślinki to aptekarska robota.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:14, 20 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
sylwia_slomczewska napisał(a)
A jak się w zaspę wpadło to ciężko się było wygrzebać bo nie raz była po szyję Tej zimy najwięcej miałam 10 cm śniegu



U nas dwa razy był śnieg też ok 10 cm pierwszy raz to bardzo mokry. Teraz wcześniej przymroziło i jak padał to był mróz więc suchusienki.

Właśnie w tym była przyjemność, że do szyi się wypadało i trzeba było się wygrzebac. Nie raz pomagali ale to buty w śniegu zostawały.
Co tu dużo mówić nie są to zimy co kiedyś. Rzeki wylewaja na łąki ale teraz na lodowiska jeżdżą.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zawitka 12:18, 20 mar 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
ElzbietaFranka napisał(a)


Tylko raz jak wypuszczają młode liscie na ok 3-4 cm. Miedzian zostaje ma białe plamki na liściach ale potem schodzi.

Dobrze róże nawieź nawożenia lub oborniki zmieszaj z ziemią. Skóry z banana pokrój i zmieszaj z ziemią mogą być suche.
Jak róża dobrze nawieziona to i choroby się jej nie imaja.


Dzięli kochana dostosuję się do zaleceń i zobaczymy może mnie polubią
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Milka 12:49, 20 mar 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Podziwiam te wysiewy, u mnie stipa sama się w gruncie sieje, potem zbieram i lokuję w docelowe miejsca
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Dorota123 13:06, 20 mar 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Wspomnienie Twojej trawiastej rabaty poprawia mi humor w tą zimową i śnieżną zimę. U nas nowa dostawa śniegu. O wiośnie można tylko pomarzyć.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Urszulla 13:18, 20 mar 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
ElzbietaFranka napisał(a)



Pisze szczerze tak jest u mnie. Moje prosa rosną tam gdzie wszystkie moje trawy są ładne tego nie da się zaprzeczyć ale są łamliwe ciężkie przy ciągłych deszczach i pokładach się. Zmienię im stanowisko nie wyrzucam.

Nie wiem czy już pisałam ale zamiast prosa posadze miskanty "memory" obek tej bordowe trawy z kiściami bordowymi.
I jeszcze chciałam tam posadzić miskanty "cukrowy" też bardzo ładny.
Jeszcze mam jakieś miskanty z zeszłego roku nie pamiętam nazwy muszę sobie odtworzyć z zamówień.

Nad rozplenice obok trawy z prawej strony jest prosto które chce przesadzić.



Tutaj w lewym dolnym rogu



Tutaj nad berberysy tam są dwa krzaki.




Miskant cukrowy chyba idzie rozłogami.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ElzbietaFranka 13:56, 20 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Urszulla napisał(a)



Miskant cukrowy chyba idzie rozłogami.




Posadzkę go w dużej donicy po serbach więc raczej nie przebije ściany.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 14:00, 20 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Milka napisał(a)
Podziwiam te wysiewy, u mnie stipa sama się w gruncie sieje, potem zbieram i lokuję w docelowe miejsca



Milka u mnie Stipa posiana pierwszy raz więc nie mam czego wybierać z ziemi.
Powiedz mi stipa to trawa kepiasta. Ile trawek wsadzić do jednej Kępy nie mogę tego nigdzie wyczytać.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zoja 14:01, 20 mar 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Elu a wstawisz zdjęcie tego miejsca z trawami po ich wiosennym cięciu?
na zacytowanym ostatnio zdjęciu widać, że robią ładną przesłonę - ciekawa jestem jak jest gdy ich nie ma
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Basilikum 14:07, 20 mar 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Milka napisał(a)
Podziwiam te wysiewy, u mnie stipa sama się w gruncie sieje, potem zbieram i lokuję w docelowe miejsca

np na Bawarii hihih

Elu piekne masz trawy jak teraz cala ta uprawe Stipy posadzisz do ogrodu to bedzie pieknie

____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies