Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 17:50, 20 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Dorota123 napisał(a)
Wspomnienie Twojej trawiastej rabaty poprawia mi humor w tą zimową i śnieżną zimę. U nas nowa dostawa śniegu. O wiośnie można tylko pomarzyć.



Niby nie daleko od Wwy i znowu pada u ciebie . Dzisiaj u nas pochmurno o teraz słonko wygląda na zachód słońca, było dosyć ciepło bez wiatru.

Dorotko planuje różne wysadzenia, przesadzanie i nowe nasadzenia. Likwiduje trochę zwirowisko przy altanie między dwoma klombami i myślę jak to zrobić aby się nie narobić. Zamysł już mam.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 17:55, 20 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Basilikum napisał(a)

np na Bawarii hihih

Elu piekne masz trawy jak teraz cala ta uprawe Stipy posadzisz do ogrodu to bedzie pieknie



Posadziłam stipę przed rozplenicami i w to werbel,ale tam jest nawodnienie a stopa raczej nie lubi być nawadnianie a prawie codziennie.
Gdzieś tam znajdę miejsce.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Muszelka 17:55, 20 mar 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
ElzbietaFranka napisał(a)


(...) i myślę jak to zrobić aby się nie narobić.


Oooo! To dokładnie jest mój tok rozumowania
A ja mam niecałe 500 m2... Wychodzi, że leń ze mnie straszny
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
m_gocha 18:23, 20 mar 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
ElzbietaFranka napisał(a)


Dziwna sytuacja ze stipa siałam w rządkach i są przerwy. Siałam też do małych doniczek i na 20 w trzech nie weszły nasiona z tej samej paczki na pewno posiałam bo sprawdzałam nasiona nie wypuścił.
Moim zdaniem nasiona były za głęboko przysypane piszą, że 0,5 cm pod powierzchnią bo za płytko.
Lepiej wg mnie siać do małych doniczek bo z kuwety pewnie trzeba przesadzać do doniczek mając na uwadze wioskie roślinki to aptekarska robota.
Ela! Właśnie zakupiłam nasionka stipy. Jak głęboko siać? Czy tak jak na opakowaniu 0,5cm? Czy płytko? Gdzieś czytałam na O. że można w ogóle nie przykrywać ziemią
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
ElzbietaFranka 19:20, 20 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
m_gocha napisał(a)
Ela! Właśnie zakupiłam nasionka stipy. Jak głęboko siać? Czy tak jak na opakowaniu 0,5cm? Czy płytko? Gdzieś czytałam na O. że można w ogóle nie przykrywać ziemią


Ja przysypałam trochę piaskiem tak aby nasion nie było widać. Jak siejesz stipę to odróżnia się na ziemi ma jasne nasiona. Zmieszaj trochę ziemi z piaskiem i leciutko przysyp. Po tygodniu wschodzi.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
m_gocha 20:33, 20 mar 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
ElzbietaFranka napisał(a)


Ja przysypałam trochę piaskiem tak aby nasion nie było widać. Jak siejesz stipę to odróżnia się na ziemi ma jasne nasiona. Zmieszaj trochę ziemi z piaskiem i leciutko przysyp. Po tygodniu wschodzi.
Ok, dzięki
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
zawitka 07:44, 21 mar 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Ela jakie chcesz trawy ???????
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Mira104 10:13, 21 mar 2018


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Elu przypominam się z choinami Poradnik mile widziany.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
ElzbietaFranka 11:12, 21 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
zoja napisał(a)
Elu a wstawisz zdjęcie tego miejsca z trawami po ich wiosennym cięciu?
na zacytowanym ostatnio zdjęciu widać, że robią ładną przesłonę - ciekawa jestem jak jest gdy ich nie ma



Zoja w tym sek, że trawy są piękne, ale gdzieś do połowy maja jest rżyko. Później bardzo szybko rosną.
Za trawami jest Posadzony różanecznik biały i hortensje w trawie ściętej w tym rżysku rozsianych się orliki więc wcześniej kwitną. Może znajdę fotę to pokaże jak to wygląda.
Ale kamienie żwir też jest ozdobą. Tak przywykłam do takiego widoku.
W tym roku mam zamiar zrobić donice drewniane i posadzić w nich kwiaty aby trochę zasmakować brak traw zielonych. Wszystko w planach.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 11:41, 21 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Znalazłam w telefonie kilka fot mam w komputerze z Orlika i wieczorem pokaże.

To jest 10 czerw ubr.



To jest początek lipca 6

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies