Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 23:47, 23 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Grazianka napisał(a)
Elu,"pospacerowalam "trochę po Twoim ogrodzie, pięknieee masz. Widzę ,że już przygotowujesz się do nowych nasadzeń . A jak pielęgnujesz juki? Ja wycinam na wiosnę część która kwitła w lecie,ale to ciężka praca , i trochę mnie to zniechęca do uprawy juk


Wszystkie moje Juki jakie mam są to dzieci z Juki 10 łatki. Bardzo je lubię są dekoracyjne. Muszę je trochę w lecie po rozrywać bo są za gęste.
Wycinamy rozety zaraz jak przekwitną.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Annak 12:14, 24 mar 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
A czy juki będą dobrze rosły przy tujach? Mam ich dużo (tuj), a znalazłam też kilka małych juk w kilku miejscach i zastanawiam się, gdzie je posadzić...
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
ElzbietaFranka 20:55, 24 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Annak napisał(a)
A czy juki będą dobrze rosły przy tujach? Mam ich dużo (tuj), a znalazłam też kilka małych juk w kilku miejscach i zastanawiam się, gdzie je posadzić...


Będą rosły pod warunkiem, że będą w słońcu juka to jak chwast aby tylko słońce miała. Ale jak ja dokarmisz też chętnie będzie konsumowala i będzie ładnie rosła i kwitła.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:27, 24 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
U mnie jest tak w orzereblu był lód






W słońcu takie tulipany musiałam dzisiaj przykryć igliwiem bazanty mi znowu obskubuja.



W zeszłym roku sądziłam róże o tej porze.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:35, 24 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Nie mam fot ptaków których mam mnóstwo w stołówce dzisiaj, ale jestem dla nich intruzem jak przyjadę i jestem blisko tylko z daleka obserwacje prowadzę.
Podpatrzone wczoraj ok 10 m nad ziemia., drzewa na drzewo skakała coś tam podżerala u góry.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Annak 21:41, 24 mar 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Elu, dziękuję za informacje o jukach
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Mirka 22:01, 24 mar 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
U mnie też bażanty grasują ale do tulipanów się nie docierały.Jutro będę na działce to przegląd zrobię.
Dziś moja wnusia skończyła roczek była imprezka tak że na działce nie byliśmy.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 00:44, 25 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Mirka napisał(a)
U mnie też bażanty grasują ale do tulipanów się nie docierały.Jutro będę na działce to przegląd zrobię.
Dziś moja wnusia skończyła roczek była imprezka tak że na działce nie byliśmy.



U mnie bażantów bardzo duzo jak nas nie ma to chodzą gdzie chcą tutaj są bezpieczne. Mam grzadki rozgrzebane kora wszędzie leży bo pod kora pewnie ie są robaki.

Mirka dzisiaj opryskac am promanalem cisy i modrzewia. Rozsialam wapno na skalniaku bo skrzyp mi się panoszy, ale czy to coś da.

Moja w wnusia ma 3 latka a wnuk 6 rok. Helena modnisia i bardzo ładnie maluję. Stasio umysł ścisły matematyka liczy w miliony dodaje i mnożyć jak komputer chodzi na zajęcia w tym kierunku, boją się że te cyfry mu w mózgu kipisz zrobią aby go ustawić bardziej w zabawę matematyką.
Wierszami i piosenkami sypie jak z rękawa raz usłyszy i spiewa. Czyta nuty. Wprost nie do u wierzenia co to dziecko potrafi.
Syn załamany bo ciągle musi mu czytać książki techniczne i tłumaczyć. Zresztą wszystkich zamecza ta jego ciekawością.
Psycholog za głowę się łapie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kasya 07:12, 25 mar 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42215
Elu, a jak dzisiaj temperatura u ciebie ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ElzbietaFranka 12:49, 25 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Kasya napisał(a)
Elu, a jak dzisiaj temperatura u ciebie ?




No wiesz rzut beretem masz do mnie i się pytasz. Rano o 6 było -4. Zaraz pokaże ile u mnie w cieniu jest teraz 13 na plusie. W słońcu zaraz zrobię fotę.

Data o 6 dni do przodu dzisiaj 25 03. 33 na plusie to na słońcu można się opalać.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies