Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 19:03, 24 maj 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Kasya napisał(a)
Gotta ?




Juz poprawilam Horta taki ma slownik moj tablet niech go.... Jak nie przeczytam to mam takie wpisy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:06, 25 maj 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
U nas przechodzi burza.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
gosika67 21:57, 25 maj 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Ela hortensja nie kwitła a tu taka niespodzianka, ma pąki, widzisz? Warto poczekać.
Moja przeszło 10 lat nie kwitła, już się na nią obraziłam i też mnie w końcu zaskoczyła.Moje też mają pąki.Orliki mają ładne kolory.
A jak trawnik?Padało u Was? U mnie dziś oberwanie chmury.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Kasiolaaa 22:03, 25 maj 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
wow Elunia jak ci zakwitla kocimietka uwielbiam ją a jakie kwitnace irysy u mnie tylko blado zolte
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
ElzbietaFranka 23:55, 25 maj 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Kasiolaaa napisał(a)
wow Elunia jak ci zakwitla kocimietka uwielbiam ją a jakie kwitnace irysy u mnie tylko blado zolte



Mam sporo kocimietki w roznych miejscach. Rozsadzilam ja z tej obwotki gdzie jest na focie. Rosla jak widzisz bardzo bujnie a jest w tym wodotrysk do wody ktory ciagle zlewal kocimietke i lezala na trawie musialam ja wysadzic.

Ale tak pieknie nigdzie nie rośnie ma warunki w pełnym sloncu. Jak kwitnie pelno motuli, pszczol, trzmieli. Zawsze ja cielam jak lawenda kwitla i owady sie przenosily na lawende. W tym roku drugi rak pod rzad lawenda mi zmarzla. Mimo, ze bardzo lubie lawende juz jej nie bede sadzic w tym miejscu przy rozach bo tam marznie moze w innym.

W przyszlym roku po wysadzam wszystkie i wsadze w innym tez w sloncu.

Irysy to pojedyncze kwiaty tez wysadze na stale.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:02, 26 maj 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
gosika67 napisał(a)
Ela hortensja nie kwitła a tu taka niespodzianka, ma pąki, widzisz? Warto poczekać.
Moja przeszło 10 lat nie kwitła, już się na nią obraziłam i też mnie w końcu zaskoczyła.Moje też mają pąki.Orliki mają ładne kolory.
A jak trawnik?Padało u Was? U mnie dziś oberwanie chmury.




Moja duze krzaczysko i jeden kwiat potrafiła wypuscic. Ma szczescie, ze nie wyrobilam sie mialam ja wykopac i wsadzić ogrodowa i popatrz bedzie kwitla.

Sadzilam 3 lata temu niebieskie nie wiem skad ten ciemny sie tam znalazl. Kwiatki nie są duze ok 3 cm.

W tym roku wszystko jest mozliwe, zmienia kolory, kwitnie po kilku latach nalezy sie cieszyc ze tak jest.

U nas byla burza ale spokojna padalo dosyc mocno przez 15 minut pozniej slabiej ale jest bardzo cieplo.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 06:15, 26 maj 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Orliki piękne, jak wszystko w twoim ogrodzie. A ten ciemny może z samosiewu? Z moich niebieskich wyrosły różowe w jednym miejscu. Dobrze, że burza nie narobiła szkód.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 08:07, 26 maj 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Gosialuk napisał(a)
Orliki piękne, jak wszystko w twoim ogrodzie. A ten ciemny może z samosiewu? Z moich niebieskich wyrosły różowe w jednym miejscu. Dobrze, że burza nie narobiła szkód.




Orliki maja tendencje do zmiany koloru i prawdopodobnie tak sie stalo. Mam rozowe od kilku lat i ani drgnie w ich kolorze.

U nas odstukac teraz przechodzi burza, ale nie ma nawalnic. Pada bardzo ale nie ma wiatru. Najgorsze te wiatrowe, gradowe to masakra.
Mamy dzisiaj ciac krzaki i grzewa i guzik z tego bedzie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:45, 26 maj 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Dzisiaj marny dzień bo deszczowy, jedna burza przechodziła druga nadchodziła. Była przerwa więc robiliśmy przycinkę sosen wierzby i dereni. Teraz trzeba wszystko przemielić.
Derenie miały ponad metrowe przyrosty.
Ogród żyje swoim trybem róże już co niektóre rozkwitają.
Z okazji Dnia Mamy dostałam w prezencie róże do posadzenia. Bardzo się cieszę, ze następne do posadzenia.





Ogólny widoczek



Kozibród


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Aurelllia 20:47, 26 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Elu niedługo Rosarium będziesz miała Śliczne te róże
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies