Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

anabuko1 09:41, 22 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23552
Chiński zakątek bardzo urokliwy.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 10:31, 22 maj 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Na tym koniec fot czekam na roze.

Pogoda piekna.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 10:39, 22 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23552
Jak to koniec ??? Przecież ogród żyje i uprasza się o fotorelacje
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Kindzia 11:17, 22 maj 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Róże zaczynają, nie będziesz miała przestoju
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
ElzbietaFranka 12:25, 22 maj 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Dostałam odpowiedź z Rosarium

Szanowna Pani
Bardzo mi przykro, że róża Pani uschła, natomiast muszę wyjaśnić, że na rozmnażanie odmian z grupy Parfuma, firma Kordes nie udziela licencji. W związku z tym, aby mieć je w ofercie, musimy zamawiać te krzewy w Niemczech u hodowcy. Dostajemy je w stanie bezlistnym, posadzone do doniczek. Oczywiście w tej fazie wymagają one starannej pielęgnacji i regularnego podlewania. Krzew, który Pani otrzymała, był w trakcie ukorzeniania i wypuścił już liście, a więc był żywy.

Mogliśmy zaproponować Pani późniejszy termin realizacji, ale zamówiła Pani również krzewy z odkrytym korzeniem, które powinny być posadzone najdalej do końca kwietnia i o tym Panią informowałam.

Mogliśmy też odmówić sprzedaży tej odmiany i nie byłoby problemu. Przy podobnych, łączonych zamówieniach większość klientów akceptowała jednak takie rozwiązanie i jak dotąd nie mamy innych reklamacji.

Proszę o podanie numeru konta, zwrócę Pani pieniądze za reklamowany krzew.

Załączam zdjęcia róż z naszej szkółki, jak również zdjęcia odmian Parfuma z Niemiec, które mają się świetnie, jeżeli są właściwie traktowane.



Załączyła róże w zupełnie innych doniczkach z certyfikatami a nie takie co je dostałam. Pewnie sami pędzili.
Bo Kordes nie każdemu daje licencję widocznie nie zasługują.
Na razie jej nie odpisałam czekam na dostawę z Cwieka i jej pokażę jakie powinna sprzedawać róże.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kasiek 14:11, 22 maj 2018


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Elu, ja zamawiam u Kordesa ( bardzo lubie ich roze )i zawsze daja gwarancje na swoje rosliny.
____________________
Bawarka
Basilikum 15:41, 22 maj 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Alu ty juz masz prawdziwa kolekcje roz
trawnika zazdroszcze, ja nigdy takiego pieknego nie bede miec.

Przyjeli rozana reklamacje?
edit juz doczytalam, ja bym juz nie dyskutowala tylko nr konta podala i juz wiecej u nich nie zamawiala.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
ElzbietaFranka 18:45, 22 maj 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Basilikum napisał(a)
Alu ty juz masz prawdziwa kolekcje roz
trawnika zazdroszcze, ja nigdy takiego pieknego nie bede miec.

Przyjeli rozana reklamacje?
edit juz doczytalam, ja bym juz nie dyskutowala tylko nr konta podala i juz wiecej u nich nie zamawiala.



Tak też zrobię wyśle konto, ale napiszę co o nich sądzę. Trzeba tępić takich internetowych sprzedawców i wytykać im nieprawdę w ofercie.
Piszą, że specjalnie trzeba się opiekować. Jeżeli mam roztoczyć opiekę nad patykiem włożonym w doniczkę to niech policzą cenę jako patyk a nie 54 zł. Za dobrze wyrośnięty krzak.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 18:50, 22 maj 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Przeszła dzisiaj u nas burza jeszcze grzmi,kręci się od kilku godzin.

Chciałam wam pokazać pięknego buka na rynku przez który codziennie przechodzę i inne drzewa nie wiem jak się nazywają jasno zielone rosną obok buka czerwonego. Po deszczu piękny widok.
Mam nadzieję, że moje też kiedyś będą takie ładne.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kasya 19:38, 22 maj 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41915
Czytam o problemie z róża
Juz słyszałam i takim przypadku ze przysłali roze w donicy z kartka żeby nie sadzić jakiś czas. Bo się ukorzenia...
Szkoda słów
Szanująca się szkółka nie powinna tak robic bez względu na to co sobie klient życzy
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies