Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 21:26, 03 lut 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Milka napisał(a)
Czemu chcesz kępy zmniejszać? Moje 7-letnie i 8-letnie i nie zmniejszam, wiadomo, z cięciem roboty jest, ale jakoś po kawałku idzie.
No te inne, to fakt trzeba ciąć, aby w ryzach utrzymać. Przesadzania róż nie cierpię, ale jak mus, to mus. Pomysł na nową rabatę trawiastą podoba mi się super




Nie mam innej foty, ale tutaj rocplenice zachodzą na siebie i po bokach może trochę kępy wykopie.



O tutaj widac lepiej poszukalam fotke




Na dwóch poniższych fotkach widać 3 w jednym w jednej Kępie rośnie rozplenica, zebrinus i proso. Miałam to już rozerwać wiosna 2018, ale zrezygnowalam. Rozsadzalam tam proso bardzo się umeczylam raz siekiera, ostrym szpadlem i nie dało rady wykonywałam przez dwa dni. Nie chcę prosa już tutaj wyrasta wysoko i po burzy się łamie jak zboże.
Jest ładne dopóki deszcz nie pada. A po drugie proso się rozsiewa i rośnie w żwirze.





Dokupie jeszcze trochę traw które jesienią się ładnie przebarwiają.

Mam jakieś tam gatunki zapisane.

Jeszcze dzisiejsza fotka stopy która rośnie we wrzosach

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:53, 03 lut 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Te róże wysadzam w inne miejsce kwiat. Rosną 3 krzaki venrossa i krononberg.
Bardzo ładne ale łapią mimo pryskania mączniaka. Kwiaty, liście obsypane mąka brzydki to wygląda i boje się że będzie się przenosił na inne zdrowe róże. Konieczna izolacja. A po drugie rosną za wysokie ostatnia fotka prawie 2 metry.





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Nowa12 22:23, 03 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Jaķą ty masz gestą, "puchatą" trawę. Aż ci zazdroszczę.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Muszelka 22:29, 03 lut 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Twoje trawy prezentują się niezwykle okazale!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
daszum 22:38, 03 lut 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Mnie ta kępa traw bardzo się podoba, ale faktycznie pokazywałaś na zdjęciach, że proso leży po deszczu. Usuń tylko proso.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Anabell 22:41, 03 lut 2019


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Elu!
uwielbiam u Ciebie trawy, są wymowne, ale przesadzania nie zazdroszczę, jedną dużą muszę przenieść, dzielić to nie dam rady.

Dwa lata temu dzieliłam w użyciu miałam piłki, siekierę dużą, szpadlem nie dało rady.

czytałam, pytasz kiedy wysiewać dalię. Prawidłowo marzec kwiecień, ja bym wysiewała w końcu marca ona szybko kiełkuje, ale potrzebuje dużo światła, jest tak samo wrażliwa jak cynia, bo ma nawodnione łodyżki i po pikowaniu wypada.
Zakwitnie i tak w lipcu.

wcześniej wysiejesz to trzeba się z nią motać.

Co innego petunia, begonia to wcześniej.

Pozdrawiam.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
ElzbietaFranka 23:43, 03 lut 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Anabell napisał(a)
Elu!
uwielbiam u Ciebie trawy, są wymowne, ale przesadzania nie zazdroszczę, jedną dużą muszę przenieść, dzielić to nie dam rady.

Dwa lata temu dzieliłam w użyciu miałam piłki, siekierę dużą, szpadlem nie dało rady.

czytałam, pytasz kiedy wysiewać dalię. Prawidłowo marzec kwiecień, ja bym wysiewała w końcu marca ona szybko kiełkuje, ale potrzebuje dużo światła, jest tak samo wrażliwa jak cynia, bo ma nawodnione łodyżki i po pikowaniu wypada.
Zakwitnie i tak w lipcu.

wcześniej wysiejesz to trzeba się z nią motać.

Co innego petunia, begonia to wcześniej.

Pozdrawiam.



Haniu bardzo dziekuje ze wpadlas i za. Cenne rady. Dzisiaj wlasnje trz czytalam, ze trzeba dalie wysiewac w marcu to wystarczy. Najgorsze ten brak slonca i to latanie z tymi doniczkami. Co prawda w. WAWIE mam balkon oszklony ale znowu na noc trzeba przykrywac albo do domu wnosic.

Kupilam jeszcze dalie bischop... Ale przysla pod koniec marca piekne z ciemnymi liscmi. Wlasnie spodobaly mi sie Irenka je ma. Lubie dalie tylko jak wyrosna to masakra trzeba palikowac i wiazac wiec przerzucilam sie na nizsze zobacze co z tego wyjdzie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 09:40, 04 lut 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Co ty chcesz z trawami robić? Zaczynają wyradzać się w środku kęp, dziury mają? Nie wyglądają na to. Ale jeśli tak, to mus wykopywać i dzielić kępy, bo będą zaraz paskudnie wyglądać. No, niezła demolka na rabacie.
Podcinanie naokoło kępy to bardzo zły pomysł. Zabierzesz im te młodsze części, a zostawisz starzejące i zepsujesz kępy. Nie będzie z czego odnowić.
____________________
Kasia
Aurelllia 18:27, 04 lut 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Elu to czeka Cię ciężka praca z tak ogromnymi kępami
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
anabuko1 18:34, 04 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23540
ElzbietaFranka napisał(a)




Milus mam w glowie plan przerobek. Dzisiaj ogladałam moje trawy stanowczo za duze wiec trzeba kepy zmniejszyc.
Duzo ciecia kurniki przede wszystkim sporo obciachac. Lawsony tez bardzo sie rozrosly. Mam duzo roz do przesadzenia.
Tulipany juz maja wysokie wzrosty. Boje sie, aby bazanty mi nie obskubaly na szczescie trawa u mnie zielona to maja gdzie skubac a chodza stadami.

Moze jeszcze jedna rabate z trawami zrobie mam gdzie.


Elu czytam o twoich planach.
Sporo ich. I dobrze.
Przesadzania róż chyba nikt nie lubi. Ja przesadzalam na jesieni.
Pozdrawiam cieplutko
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies