Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 07:21, 13 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
AniazUroczyska napisał(a)

Elu, co chodzi z tym " zawieszeniem"? Czyżby tutaj wkradł się jakiś chochlik?
Odpozdrawiam!



Napisałam na priv
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 07:34, 13 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
anabuko1 napisał(a)

Piękne widoczki Elu
U ciebie tez ta róża większe pędy robi .ale kolorek ma piękny




Aniu już nie ma czego pokazywac tylko jedno i to samo. Wegetacja zanika chociaż podczas mojej nieobecności syn zasuszył buka. Codziennego podlewanie i buk ryszyl wypuszcza liście. Boje się, że końcówki zmarzną dobrze nie zdrewnieje. Nie wiem jak to jest z bukami.

Róża news blues to porażka nawet krzewy się nie rozrosly przez trzy lata 6 krzaków każdy w innym miejscu te co na focie 2 krzaki jeden od drugiego 0,5 metra. Na wiosnę na końcu pędu kwiaty i drugie kwitnienie też kwiaty szybko przekwitają. To co pokazują na stronach szkolek to pic.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 08:33, 13 wrz 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
ElzbietaFranka napisał(a)

Róża news blues to porażka nawet krzewy się nie rozrosly przez trzy lata 6 krzaków każdy w innym miejscu te co na focie 2 krzaki jeden od drugiego 0,5 metra. Na wiosnę na końcu pędu kwiaty i drugie kwitnienie też kwiaty szybko przekwitają. To co pokazują na stronach szkolek to pic.


Elu, nie pomyliłaś nazwy tej róży? Przeszukałam internet i News Blues nie istnieje, nawet wśród synonimów nazw nie ma.
____________________
Kasia
mira 08:43, 13 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
ElzbietaFranka napisał(a)
Dzisiaj byłam w Lidlu znowu nakupilam. Tym razem cebulki tulipanów. Ręką sięgała też po czosnki, ale zrezygnowała.

Tulipany 6 paczuszek po 2 kg van Eijk różowe nie focilam bo schowane. Jeden worek Salomon van Eijk, jeden "Mystica van Eijk, jeden "Purple flag"
Jeden worek 2 kg kosztuje 34,99 w jednym woreczku jest ponad 60-62 tulipanów więc moim zdaniem się opłaca ok 56 groszy. Piękne dorodne cebulki.



Uśmiałam się z tej ręki. Też kupowałam te na kg i nawet zgodne kolory były.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Mirka 09:36, 13 wrz 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Elu mało ciebie u mnie co jest grane?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 10:06, 13 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
pestka56 napisał(a)


Elu, nie pomyliłaś nazwy tej róży? Przeszukałam internet i News Blues nie istnieje, nawet wśród synonimów nazw nie ma.




Kasia rzeczywiście pomyliłam kreciola mam.
Chodzi o Rapsody blues.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 10:18, 13 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
mira napisał(a)


Uśmiałam się z tej ręki. Też kupowałam te na kg i nawet zgodne kolory były.




Dobra firma więc zawsze czekam aż przywiozą na kg. Pewnie Lidl zamawia bezpośrednio z Holandii paczkowane bo tak przynajmniej etykieta wskazuje.
Mam któryś raz van ejki i kolor trzyma. Kolor to raczej kwiat trzyma bo jak drukują masówkę to różnie to bywa za jasny lub ciemny.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 22:07, 13 wrz 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Elunia, poza moją różanką, znam jeszcze dwa inne miejsca gdzie mają Rhapsody in Blue. Rosną i kwitną jak trzeba, jak floribundy, którymi są. Moje niestety w zeszłym roku oberwały Chwastoxem, więc są w tym roku mizerne, ale odbijają. W czerwcu znów będzie spektakl kwiatowy.
Moja rada nie przesadzaj, chyba że do półcienia, bo go lubią i kolor mają wtedy super. Przytnij je krótko. Odbiją mocniejszym pędami na wiosnę.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 22:55, 13 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
pestka56 napisał(a)
Elunia, poza moją różanką, znam jeszcze dwa inne miejsca gdzie mają Rhapsody in Blue. Rosną i kwitną jak trzeba, jak floribundy, którymi są. Moje niestety w zeszłym roku oberwały Chwastoxem, więc są w tym roku mizerne, ale odbijają. W czerwcu znów będzie spektakl kwiatowy.
Moja rada nie przesadzaj, chyba że do półcienia, bo go lubią i kolor mają wtedy super. Przytnij je krótko. Odbiją mocniejszym pędami na wiosnę.




Wszystkie krzaki mam właśnie w cieniu. Kiedyś jak się nimi zachwycałam (kolorem) odpisałaś mi, że jeżeli je nie będę przycinać to będzie pnąca też tak zrobiłam w zeszłym roku. Guzik z tego wyszło na jednym pędzie wypuściła dwa pędy po 1,5 i to wszystko. W tym roku ścięłam na wys 15 cm od ziemi i też to samo.

Może w przyszłym tak jak piszesz przytnę bardzo nisko, powyżej szczepienia o ile są szczepione i zobaczę.
Kasiu ona nie wypuszcza bocznych pędów na głównych pędach to jest dziwne.


Ta sama róża z zeszłego roku



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 05:42, 14 wrz 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Elu, jest co pokazywać, bo ogród co tydzień inaczej wygląda.
Aleś sobie roboty nakupiła, podziwiam. Ja może lilii ciut posadzę, z cebulowych chyba nic, no chyba że mnie napadnie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies