Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

eVka 11:30, 11 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
ElzbietaFranka napisał(a)




Próbowałam różnych metod
Z donica wkopywalam do ziemi. Następnie wyciągałam z donicy i wsadzalam w głęboki dołek bezpośrednio do ziemi we wrześniu znowu wykopywalam w wsadzalam do donicy. Korzeń tak się rozrosł że donica była za mała.
Ma korzeń z bardzo drobnych korzonków ale bardzo gęstych. Więc wsadzając do donicy musiałam okaleczyć korzenie aby weszła.
W większa donice można by posadzić, ale trzeba mieć wózek widłowy i winde w domu na wsi. Gdyż zimę spędza w pokoju nad garażem tam jest zawsze jednakową temperatura 18 stopni. Zresztą wszystkie kwiaty tam mam nawet z domu powywozilam bo tam najlepiej rosną kwiaty. Taka mała oranżeria.

Ale z wysadzania bezpośrednio do ziemi zrezygnowałam i sądzę w większej donicy wiosna obkopuje wyrzucam stara ziemię i daje zmieszaną ziemię z obornikiem i wsadzam.
Rosną dobrze pisze w liczbie mnogiej bo w Wawie mam druga na balkonie i bardzo wysoka nie da rady jej przewieźć. Ta zimuje na klatce schodowej liście opadną i jest do lutego łysa taki drapak. Później ja tnę, nie nawoze i maj/czerwiec kwitnie.
Na wsi jest gatunek ładniejszy gęściejszy, w Wawie długie baty wypuszcza bez odrostów to ciepło też się na niej odbija.
Na wsi jest w półcieniu więc liście nie są spieczone.

Mam je ok 10 lat. Poniżej miejska.






O matko ale zachodu, chyba mi się nie chce... Ale szacun za wysiłek bo efekt jest powalający
____________________
eVka 11:40, 11 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
ElzbietaFranka napisał(a)
CD





Elu, cudne masz tsungi, takie wielkie, piękne!

Powiedz mi jak się nazywa ta roślina po środku na ocziem? Świetna jest

Trawiaste rabaty powalające
____________________
pestka56 12:07, 11 wrz 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4397
Ewa, to cibora papirusowa (Cyperus papyrus L.). Wiele lat miałam ją w doniczce w domu. Bardzo łatwo ją rozmnożyć
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 21:25, 11 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
effka napisał(a)


Elu, cudne masz tsungi, takie wielkie, piękne!

Powiedz mi jak się nazywa ta roślina po środku na ocziem? Świetna jest

Trawiaste rabaty powalające





Tak jak Kasia Pestka napisała to cibora zwykły papirus, parasolki w niektórych regionach nazywają.

Nie zimuje u nas. Mam 2 zimę spędza w domu w mięśniach zalanych wodą. Wiosna wyciągam z miednic i wsadzam do wody w oczku i tam jak widać bardzo dobrze rosną. Potrafią urosnąć do 2 metrów. Poza tym warto mieć papirusa w domu oczyszcza powietrze.

Łatwo się rozmnaża. Moje papirusy urosły z dwóch gałązek otrzymanych od ogrodnika w Centrum Onkologii na Ursynowie. Tam jest zatrudniony nie jeden ogrodnik jest tam bardzo dużo kwiatów doniczkowych na korytarzach. Rosną tam olbrzymie papirusy piękne.

Rozmnaża się z gałązek tych parasolek ucinając na wys ok 10 cm parasol trochę przyciąć od słupka ok 3 cm. Włożyć do słoika z wodą szybko wyrosną korzenie po jakimś czasie wsadzamy do ziemi i podlewamy. Rozrośnięty papirus potrzebują dużo wody.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:42, 11 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Na tej fotce jest drugi papirus w środku przy brzegu

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
eVka 21:54, 11 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dziękuję Koniecznie muszę sobie tego papirus kupić tym bardziej, że tak łatwo go przezimować. Zjawiskowo i egzotycznie wygląda nad oczkiem.
____________________
pestka56 13:58, 12 wrz 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4397
Parasolką w dół, do wody, a ogonek-patyczek ma sterczeć do gory

A w domu będzzie rósł także w doniczce, tylko musi mieć mokro
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 16:16, 12 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
pestka56 napisał(a)
Parasolką w dół, do wody, a ogonek-patyczek ma sterczeć do gory

A w domu będzzie rósł także w doniczce, tylko musi mieć mokro



No tak zapomniałam napisać że parasolka do wody.
Reszta tak jak piszesz Kasiu.



Róże newsy blues - dla mnie to beznadzieja wysokie ponad 1,5 metra i kilka kwiatów na łodydze. Wiisna wykopie i posadzę wszystkie razem gdzieś w kącie.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 22:23, 12 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
ElzbietaFranka napisał(a)



No tak zapomniałam napisać że parasolka do wody.
Reszta tak jak piszesz Kasiu.



Róże newsy blues - dla mnie to beznadzieja wysokie ponad 1,5 metra i kilka kwiatów na łodydze. Wiisna wykopie i posadzę wszystkie razem gdzieś w kącie.


Piękne widoczki Elu
U ciebie tez ta róża większe pędy robi .ale kolorek ma piękny
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
AniazUroczyska 01:58, 13 wrz 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
ElzbietaFranka napisał(a)


Aniu też zawiesiłam wątek?


Elu, co chodzi z tym " zawieszeniem"? Czyżby tutaj wkradł się jakiś chochlik?
Odpozdrawiam!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies