Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 21:44, 17 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
CD







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 22:43, 17 paź 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)
CD



Elu piękny zakątek leśny
Masz tu nawadnianie ?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 23:02, 17 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Mirka nawodnienie ręczne.
Mnie się też tutaj podoba. Ta folia na siatce ma osłonić od wiatru i posadziłam zimozielone bluszcze a one jak widzisz nie za bardzo Się pną na nią wola poziom po ziemi.
W przyszłym roku muszę przymocować siatkę i zaczepić na niej bluszcze.

Będzie jeszcze ładniej za 3-4 lata jak rododendrony podrosną.

Nasadzilan tam trochę tulipanów i niezapominajki posadzone.
Co zaobserwowałam, że tulipany są trwalsze jak rosną w polcieniu. Na słońcu szybko przekwitają.

Tam w tym miejscu jest podniesienie. Teraz bardzo sosny igły zrzucają, ale to nie ma znaczenia wiosna wszystko wróci do normy.

Obok z prawej strony rosna 4 metasekwoja też zmieniają kolor. Zrzucają igly jak modrzewie. Przy jednej też posadziłam bluszcz już ma solidny pień. A chciałam je wyrzucić.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ania111 01:34, 18 paź 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
ElzbietaFranka napisał(a)
Dzisiaj

Bluszcz bije po oczach





Po prawej azalia








Elunia ,


Pięknie
Brak słów z podziwem
____________________
Ania Spelnione marzenie
Kasiolaaa 03:44, 18 paź 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Elu masz boskie trawy i to wszystkie mi sie podobają bluszcz pieknie sie przebarwil
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
ElzbietaFranka 08:45, 18 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Dzięki wstawię co nie co na początek dnia







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 08:50, 18 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Cd







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 11:25, 18 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882


Powyżej tulipanowiec i dab monument obecnie ok 7 m bardzo ładnie rośnie polecam

Poniżej perukowce





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anka_ 11:33, 18 paź 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Po twoich fotkach Elu widać jak wielką robotę robią trawy w jesiennym wydaniu ogrodu. Chociaż kocham iglaki to ze względu na jesień dosadzam liściaste. Dla tych kolorów i całej magii jesieni.

Elu a Monument nie łapie ci mączniaka?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
ElzbietaFranka 11:57, 18 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
anka_ napisał(a)
Po twoich fotkach Elu widać jak wielką robotę robią trawy w jesiennym wydaniu ogrodu. Chociaż kocham iglaki to ze względu na jesień dosadzam liściaste. Dla tych kolorów i całej magii jesieni.

Elu a Monument nie łapie ci mączniaka?




Aniu nie liście bardzo zdrowe, długie lśniące. Mam go już ok 8 lat i ani razu nie chorował i robactwa też żadnego nie dostąpił. Jak go kupiłam to miał 0,5 m wzrostu taki patyk. Dzwoniłam do Szmitow bo to ich drzewko wyhodowane przywieźli na Ursyniw do ogrodnika i odebralam.
Mają kilka ciekawych drzew muszę wiosna znowu dzwonić.

Jedyny problem - wiosna dosyć wcześnie wypuszcza młode listeczku i jak przyjdzie Zośka to marzną ale się rozwijają i później nim następne nowe wyrosną to stare przymarznięte wydladaja jak postrzępione.
Obmarzniete końce się wykruszają.

Kup sobie żółte wątkie buki i posadz między iglaki ładny efekt. Buki lepiej rosną w cieniu współgrają z iglakami i nie zrzucają na zimę liści. Moje mają jeszcze ubiegloroczne. - poważnie.

Jak tam twoje dąbki juz się przebarwiają?
Kupuj trawy bardzo szlachetne i dekoracyjne nie ma z nimi kłopotu. Ja tam dokupuje.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies