Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe szaleństwo ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe szaleństwo ...

11:32, 08 lut 2017
O rozmnażaniu hortensji masz tutaj wątek rozmnażanie hortensji
Nowalijka 11:37, 08 lut 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
I to mnie przeraza. Mysle, ze z tydzien powinien wystarczyc na przekopanie, wykopanie i nowe nasadzenia. Oczywiscie mysle tylko o tej jednej stronie. A jeszcze inne rzeczy trzeba zrobic na dzialce. Jeszcze nie wszystkie rosliny spisalam ale juz dziś liczę na Wasza pomoc w zaprojektowaniu rabaty. Zmierze ja dokladmie, wtedy bedzie łatwiej.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 11:51, 08 lut 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Iwk4 napisał(a)
Widzę, że masz anabellkę prywatną i hortensje ogrodowe. Piwonie piękne
A bodziszek cudny

najwyzsze a te rabacie sa piwonie, hortensja Anabelle, floksy,iryski. krwawnica,rododendron i zwykłe hortensje
Chyba nie chcialabym bawic sie w forsycje.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
sylwia_slomc... 11:59, 08 lut 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82629
Kobea na początku wolno rośnie rusza szybciej jak się ciepło i słonecznie zrobi
Ja miałam kiedyś jeden raz z nasion, ale ilość kwiatów mnie nie powaliła i zrezygnowałam.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
makadamia 12:01, 08 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Czy forsycje, czy bluszcz, czy cokolwiek innego - nieważne czym, ważne żeby tą siatkę zasłonić.

Elu, wybacz tą uwagę, ale mam wrażenie, że Ty ciągle skupiasz się na bylinach, a one nie wystarczą, żeby stworzyć ładny ogród.

Jak idziesz ścieżką, to oko widzi nie tylko ładne kwiatki pod stopami, ale i zaniedbaną altankę, i bałagan u sąsiada. Aparatem to wszystko możesz wykadrować - w rzeczywistości już nie. Dlatego nieustająco namawiam Cię do rozważenia roślin (krzewów), które dadzą atrakcyjny widok na wysokości wzroku.
Jeszcze raz przepraszam za to wymądrzanie się. obiecuję, że to już ostatni raz
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Nowalijka 12:02, 08 lut 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Jesli kobea nie popisze sie u mnie to bedzie to jej pierwszy i ostatni raz. Nie ma u mnie miejsca dla darmozjadow
Ja jestem dobra do czasu
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 12:07, 08 lut 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
makadamia napisał(a)
Czy forsycje, czy bluszcz, czy cokolwiek innego - nieważne czym, ważne żeby tą siatkę zasłonić.

Elu, wybacz tą uwagę, ale mam wrażenie, że Ty ciągle skupiasz się na bylinach, a one nie wystarczą, żeby stworzyć ładny ogród.

Jak idziesz ścieżką, to oko widzi nie tylko ładne kwiatki pod stopami, ale i zaniedbaną altankę, i bałagan u sąsiada. Aparatem to wszystko możesz wykadrować - w rzeczywistości już nie. Dlatego nieustająco namawiam Cię do rozważenia roślin (krzewów), które dadzą atrakcyjny widok na wysokości wzroku.
Jeszcze raz przepraszam za to wymądrzanie się. obiecuję, że to już ostatni raz

Asiu ja się wcale nie gniewam. Nawet tak nie myśl,potrzebne mi są wasze rady ale ja jakoś nie mam odwagi. Uparta jestem jak baran i faktycznie skupiam sie na bylinach. Boje sie ze krzaczory mnie zarosna. Tak bylo jak kupilam dzialke. Troche juz nawalczylam sie z tymi krzakami.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
makadamia 12:15, 08 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Krzaki krzakom nierówne

Z jakimi krzakami walczyłaś?

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Nowalijka 12:18, 08 lut 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Z bzem walcze do tej pory, troche ogarnelam jasminowca. Mam wiecej forsycji i pozna jesienia zaczelam pozbywac sie snieguliczki i mam jej duzo
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
makadamia 12:26, 08 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Właśnie obstawiałam bza, jaśminowiec i śnieguliczka też mnie nie dziwią.

To wszystko są krzewy, które dają mocne odrosty i trzeba mieć na nie miejsce.

Jeżeli się boisz krzewów, to za radą Ani puść na tą siatkę pnącze - bluszcz, mimo że wolno rośnie, też po paru latach może być trudny w utrzymaniu.
Trzmielina rośnie chyba jeszcze wolniej, ale z nią nie ma takich problemów.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies