Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wielicka przygoda ogrodowo / remontowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielicka przygoda ogrodowo / remontowa

makadamia 07:16, 11 maj 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
O jak cudownie!

Bardzo śmierdziało?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
MartaKozak 08:49, 11 maj 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Nie bylo zle, obornik byl dosc przekompostowany.
Ciesze sie ze moge cos zrobic na dzialce. W planach na ten rok mam jeszcze zrobienie podwyzszonych rabat/ podniesienie tujek i moze namiastka warzywniaka, chociaz na borowki i maliny, przesadzenie kasztanow jadalnych w docelowe miejsce.
Marzy mi sie posadzenie 3 ambrowcow kolumnowych na jesieni ale nigdzie nie moge dostac ladnych drzewek. Takich po 70 cm nie chce...
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
MartaKozak 09:00, 11 maj 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
sylwia_slomczewska napisał(a)
Widzę, że działasz z glebą, to i dobrze teraz woda nie powinna już robić zastoin, a nad roślinami Toszka i Ewa czuwają, będzie dobrze


Ku mojemu zdziwieniu, woda nie stala juz po wymieszaniu gleby z piaskiem (ok 30t na 300m2). Teraz najtrudniejsza praca przede mna, trzeba ta glebe jakos ozywic. Maczka bazaltowa i obornik sa juz wymieszane z piaskiem i rodzima glina. Teraz chcialabym nawiezc czarnoziemu,znowu wymieszac glebe, wyrownac dzialke i zasiac lake.
Pod podwyzszone rabaty pojdzie jeszcze duza ilosc kory.


Mam nadzieje ze pozniej bede mogla juz tylko sadzic
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Kondzio 09:13, 11 maj 2018


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
No nie źle roboty zrobionej Witam moze jesteś moja sąsiadką z Wieliczki koło Krakowa jeżeli tak to mozna namiary na obornik kompostowany dostać na pw. Znając pewnie mojego pecha to nie mieszkasz w Krakowie hi hi hi Ja jak bym zakładał teraz ogród to tylko permakuturalnie bez wywracania gleby bo niszczy sie cały ekosystem w glebie.
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
MartaKozak 09:20, 11 maj 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Kondzio napisał(a)
No nie źle roboty zrobionej Witam moze jesteś moja sąsiadką z Wieliczki koło Krakowa jeżeli tak to mozna namiary na obornik kompostowany dostać na pw. Znając pewnie mojego pecha to nie mieszkasz w Krakowie hi hi hi Ja jak bym zakładał teraz ogród to tylko permakuturalnie bez wywracania gleby bo niszczy sie cały ekosystem w glebie.


Witam, witam
Ja z kuj-pomorskiego, troche daleko do Krakowa
A obornik mam od siostry
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Makusia 11:14, 11 maj 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Witam się i ja,
widzę, że działasz ostro- z glebą dobrze zrobiłaś, czekając, nie spiesząc się i nie siejąc trawy na chybcika. Ja miałam taką jedną rabatę, na której woda mi na wiosnę stała dwa tygodnie- taki stawik ok. 15 cm wody. Wszystko mi padło. Musiałam wysadzać, nawieźć ziemi, podwyższyć i przekopać i w tym roku pięknie jest- nic nie stoi, nic nie śmierdzi. Bo ból z gliną znam bardzo dobrze
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
MartaKozak 11:24, 11 maj 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Witam Cie Marto, milo mi bardzo ze zajrzalas.
Postanowilam sie juz nie spieszyc, i tak sporo glupich decyzji podjelam, jeszcze przed erą O.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
MartaKozak 11:44, 11 maj 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Ewuś, poradzisz mi coś w sprawie edenki? Ewidentnie zamiera....
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Anda 11:49, 11 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
A kiedy ja sadzilas? Miejsce szczepienia jest pod ziemia?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
MartaKozak 11:55, 11 maj 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Sadzona na jesieni przez moja siostre.
Nie jestem pewna co do miejsca szczepinia... nie widzialam jej jeszcze (nie mieszkam w Polsce na stale).
Bede w Polsce za tydzien ale boje sie ze mi padnie do tego czasu. Liscie wiedna, a pozniej cala galazka zasycha.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies