Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wielicka przygoda ogrodowo / remontowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielicka przygoda ogrodowo / remontowa

MartaKozak 16:31, 31 sty 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Anda napisał(a)
Marto, na terenach podmokłych i słonecznych dobrze powinna czuć się Althaea officinalis w odmianach, Amsonia tabernaemontana, Anemone rivularis, Angelica archangelica 'Solveig', orliki też powinny dać sobie radę, Astilbe thunbergii, Astrantia, Cardamine pratensis, Cephalaria gigantea, Chelone obliqua, Darmera peltata, Deschampsia cespitosa - to akurat trawa ozdobna, Epilobium dodonaei, Eupatorium w odmianach, Euphorbia palustris, Filipendula rubra i ulmria, Fritillaria meleagris, Geum rivale, Iris sibirica, Leucojum aestivum i vernum, Ligularia dentata, Lychnis flos-cuculi, Lysimachia ciliata 'Firecracker', Lythrum salicaria, Miscanthus w odmianach, Myosotis palustris - taka niezapominajaka na podmokłe tereny, Peucedanum ostruthium, Phlox amplifolia, Polemonium caeruleum, Primula rosea, Ranunculus repens, Sanguisorba tenuifolia, Sidalcea candida i malviflora, Succisa pratensis, Tradescantia x andersoniana, Trollius w odmianach, Veratrum nigrum, Veronica w odmianach, Veronicastrum w odmianach,

Wystarczy Mam nadzieję, że coś pomogłam



Olala - to mi dalas do studiowania
Dziekuje
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Mariposa 21:14, 02 lut 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Przyszłam z rewizytą. Przeczytałam wątek - no cóż, jeśli chodzi o glinę, możemy sobie ręce podać. Będę zaglądać i kibicować Ci w tej walce o lepszą glebę..
____________________
Ela Motylogród
MartaKozak 10:36, 20 lut 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Gosiek33 napisał(a)
A znasz odcinki Mai o podmokłych terenach? Ten z rokitnikami

tu jeszcze inny




Bardzo ciekawa wymiana zdan jest u Ani z "Kiedyś będzie tu ogród". Pozwalam sobie wpisac dla pamieci:

Na podmokle tereny sadzimy nastepujace roslinki:
- olchy
- wierzby
- metasekwoje chińske – złota odmiana ‘Gold Rush’ (Metasequoia glyptostroboides)
- cyprypryśniki błotne 'Secrest' (Taxodium distichum)
- modrzewnice północne (Chamaedaphne calyculata)
- woskownice europejska (Myrica gale) - o zapachu lawendy, odstraszajace komary
- dąb błotny - jesli chcemy male drzewkoto warto posadzic Green Dwarf' (Quercus palustris), przepieknie przebarwia sie na jesieni na czerwony kolor
- ambrowiec amerykański (Liquidambar styraciflua), jesli chcemy male drzewko to warto posadzic odmiane ‘Aurea’
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
anka_ 15:12, 20 lut 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Anda napisał(a)
na terenach podmokłych i słonecznych dobrze powinna czuć się ....
No googlowania miałam... Z tej listy zdecydowanej większości nie znam, ale z tych co u mnie rośnie- sadziec i języczka sprawdziły się, wielosił w fazie testów. Miskanty natomiast jak jest mokro to jeszcze ok, jak teren podmokły to u mnie padły.

Z ogrodu Pana Eugeniusza też mam wypisane typy. Żebym to jeszcze mogła z coś tego kupić w okolicy.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Anda 15:31, 20 lut 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
anka_ napisał(a)
No googlowania miałam... Z tej listy zdecydowanej większości nie znam, ale z tych co u mnie rośnie- sadziec i języczka sprawdziły się, wielosił w fazie testów. Miskanty natomiast jak jest mokro to jeszcze ok, jak teren podmokły to u mnie padły.

Z ogrodu Pana Eugeniusza też mam wypisane typy. Żebym to jeszcze mogła z coś tego kupić w okolicy.


Wolę pisać łacińskie nazwy, żeby pomyłek nie było. Poza tym polskich nazw i tak nie znam
Dziewczyny chwaliły wysyłkowe zakupy w Bylinowym Raju, a pod Wawą to podobno dobrym sklepem są Zielone Progi. Tylko powtarzam, bo gdzie indziej kupuję
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anka_ 15:38, 20 lut 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Ewo z ogrodu pana Eugeniusza (link dała wyżej Marta) to głównie krzewy i drzewa, a więc niedostępne w szkółkach o których piszesz. ale do bylin jak najbardziej- znam obie.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Anda 15:44, 20 lut 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Rozumiem Przyjedź tu do mnie. Znajdziemy coś
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anka_ 15:55, 20 lut 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Nawet nie wiesz Ewo jakbym chciała zrobić taki wypad...
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Anda 16:05, 20 lut 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Nie masz przyczepki? Nie no, rozumiem.
Ta szkółka jest mega wypasiona http://www.baumschule-newgarden.de/ ale nie wysyłają do PL.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
MartaKozak 13:17, 23 mar 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
No i mamy wiosne
Juz niedlugo wiade sprzetem na dzialke i zaczne moja walke z ugorem - haha
Nawioze piasku, kory, obornika, maczki, przeoram wszystko i bede patrzec jak 'ciasto rosnie'.
Moze uda mia sie zalatwic polnej ziemi na podwyzszenie rabat.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies