Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bacowej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bacowej

bacowa 10:27, 10 cze 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Iwk4 napisał(a)
Wreszcie sporo fotek Tak lubię
Nie wiem, czemu mam wrażenie, ze moja kocimietka mniej intensywnie kwitnie. Moze bardziej lubi słońce?


Kocimiętke mam na słońcu, ale też mam w półcieniu i ta rzeczywiście słabiej kwitnie.
bacowa 10:33, 10 cze 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
eee_taam napisał(a)


moją zjadły mrówki ledwo sie zbiera ....i najciekawsze jest to że wyginięcie kocimietki przerabiam już drugi raz ...bo kilka lat temu tez miałam taka sytuacje ..kocimietka rosła jak szalona ...a potem któregoś roku ...padła tylko wtedy nie umiałam znaleźć przyczyny.

w zeszłym roku kupiłam "pink cat" na próbę ...kwiatków jeszcze nie widziałam ..ciekwa jestem czy to był dobry zakup?


Justyna, mówisz że mrówki zjadły ?, a to dla mnie nowość że mrówki potrafią coś zjeść.
To już chyba teraz wiem co zjada moje dalie. Żadnych szkodników nie widać za to sporo mrówek się tam kręci.
bacowa 10:44, 10 cze 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
anka_ napisał(a)
Ewo z czego jest żywopłocik przed hostami?Bukszpan czy tawuła?



A co za paprocie dosadziłaś? Cuuudowny klimat.


Anka, żywopłocik jest z bukszpanu i tawuły. W poprzednich latach tawułę cięłam w kule , a w tym ciachnęłam równo z bukszpanem.

Co za paprocie dosadziłam ? dobre pytanie . Nie wiem co one za jedne ( obstawiam że to Pióropusznik strusi) , rosły u mnie w rogu ogrodu. Nawet nie wiem skąd one tam się wzięły bo nigdy nie sadziłam paproci w ogrodzie. Zrobiło się trochę miejsca po runiance to paprocie dałam.
Mala_Mi 13:15, 10 cze 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Tez myślałam o posadzeniu paprotki w hosty.. i teraz wiem, ze na pewno tak zrobię
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
18:26, 10 cze 2018
bacowa napisał(a)


Justyna, mówisz że mrówki zjadły ?, a to dla mnie nowość że mrówki potrafią coś zjeść.
To już chyba teraz wiem co zjada moje dalie. Żadnych szkodników nie widać za to sporo mrówek się tam kręci.


przygladnij sie w samej kępie u mnie było widać zruszany piasek ......a ja sie rokopało ziemie to mrowisko ...w mleczach tez gniazduja ...w tym roku jest plaga mrówek
AgataP 17:06, 14 cze 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Kurcze niezły szpaler sobie myknęłaś Już teraz robi wrażenie, poczekam aż limki zakwitną.
U mnie też sucho, na rabacie to susza masakryczna mimo podlewania, no ale czego mam się spodziewać jak brzozy za płotem. W przyszłym roku dorzucę kompostu i ściółkę z liści. Na rabacie pod świerkami mi się sprawdziła więc na bylinowej też tak zrobię. Ale najpierw wiosną będę ją odmładzać...
Idę, bo zebranie młody ma w szkole... zaraz wakacje
____________________
Z Pszenicznej...
margaretka3 18:13, 14 cze 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Ewo, pokaż tę roślinkę, o której myślisz, że to głowaczek.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
bacowa 08:01, 15 cze 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
To nie jest głowaczek , doczytałam że głowaczek ma białe kwiaty.







Tu na zdjęciu jest mały krzaczek, ale w innych miejscach te łodygi mają ok .metra , a może i nawet więcej. tylko się lekko pokładają nie stoją tak sztywno.

margaretka3 08:15, 15 cze 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Ewuś, głowaczek ma nawet kwiaty cytrynowo-żółte. Już zakwitł.
A Twoja roślinka to Knautia arvensis - świerzbnica polna.
Na początku myślałam, że to drakiew, ale liście i pokrój inne.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
bacowa 08:21, 15 cze 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Dzięki za rozpoznanie rośliny, ładna jest to niech zostanie, trochę się rozsiewa.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies