Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

dana1s 13:58, 01 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Pszczelarnia napisał(a)
Co to jest ZE nie znam..., coś z energetyką?

To jakiś koszmar.


Ewciu to Zieleń Ekologiczna, w tym wypadku pas zieleni ochronnej cieku wodnego, którego w tym sezonie ani razu nie było
Koszmar to mało powiedziane!
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Mirka 14:01, 01 paź 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Danusia o paniach urzędniczkach poczytałam zostawię bez komentarza bo niecenzuralne słowa się na język cisną.
Jak idą sprawy z pozwoleniem na budowę coś drgnęło?
Piękna jesień u ciebie aż miło patrzeć
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
dana1s 14:04, 01 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Pszczelarnia napisał(a)
Dana, trwajcie przy swoim. Dlaczego Ty masz płacić (tracić swoją miłość) za to, że ktoś wydał zgodę na budowę tych domów (bardzo ładnych i ładniejszych) bez pomyślenia o infrastrukturze? Nie wolno łamać prawa własności i tego się trzymamy. Nikt nie może łamać prawa własności. Państwo/urząd nie może występować z pozycji siły, bo może ma albo będzie miało odpowiednie narzędzia prawne.

Szlag mnie trafia, jak słyszę coś takiego.


Ewciu staram się jak mogę, ale z roku na rok coraz mniej wierzę w to, że uda się tam legalnie zamieszkać. Wcześniej nie było mowy o kanalizacji, ale unia dofinansowała i jak nie skończą, bo im kilka ulic została w tym nasza to zapłacą ogromne kary. Teren jest trudny i potrzeba przepompowni, ale czemu akurat u mnie?
Z tego co widzę to w tym kraju wszystko wolno...
Na tą budowlę się nie zgodziliśmy ku wielkiemu zdziwieniu pań z wodociągów, bo przecież po co mi taki nieużytek , a oni by już mieli przygotowany teren pod swoje urządzenie. Chodziło jej o ten wyczyszczony kawałek, na którym miałby stanąć mój wymarzony dom...
Niestety to się dzieje naprawdę Nawet tam nie jeżdżę i nic nie robię, bo zwyczajnie nie potrafię. Człowiek się urobił po pachy , a jakaś baba Ci powie nie bo nie. Szkoda nerwów !
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 14:07, 01 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
pestka56 napisał(a)
Dana, a czy specustawa, nie daj Bóg, może zadziałać u ciebie? Sprawdzaliście ten aspekt?


Kasiu własnie o tym czytałam i zaczynam myśleć, że może to być jakiś ich cel. Dzisiaj na BIP pojawiło się kilkanaście uchwał o przejęciu prywatnej własności nieodpłatnie, to jakaś kpina. A niby dlaczego? Toż to grabież, bo co, bo inni mają mieć drogę . Co za kraj!
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 14:08, 01 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
BasiaLT napisał(a)
To jest po prostu chamstwo. Urząd wydał zgody na budowę bez uprzedniego porządnego uzbrojenia w infrastrukturę a teraz (pewnie pod naciskiem tych bogatych) usiłuje łatać co się da. I w dodatku zwala winę na ciebie. no żenada po prostu.


Basiu wydał zgodę wszędzie dookoła, a tylko dwie działki zostawił jako tereny zielone i żadne prośby ani argumenty nie działają. W sumie jak się zastanowić to może właśnie chodzi o to żebym się sama wyniosła a oni będą mieli kanalizację?
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 14:09, 01 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Pszczelarnia napisał(a)


Nie nie działa, na szczęście.


Jeżeli tylko pod drogi to raczej nie, ale jeżeli pod infrastrukturę to kto wie?
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 14:12, 01 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
TAR napisał(a)



towarzystwo w ogrodzie absolutnie przepiekne, moze domki im zrobicie, ja postawlam w okolicy 4 wille dla koczastych. Widoki przecudowne.

A co do urzedniczki mozesz jej powiedziec, ze moze cie cmoknac w przyslowiowa pompke albo przekuc w swoj interes. Wydzielic kawalek miejsca na przepompownie w zamian za PNB i przekwalifikowanie. Pomyslcie o tym. Cos za cos.


Aniu uwielbiam jeżyki, u mnie mają miejscówki pod wielkimi zwałami gałęzi. Może im coś wykombinuję, tylko musi mi się zachcieć.
Dziękuję!

Nie bardzo jest jak, bo ta przepompownia miałaby obsłużyć kilkanaście domostw i zajęłaby prawie całe miejsce pod dom. Dwa jak mi coś takiego wybudują to moje dzieci jakby chciały, czy musiały nigdy nie sprzedają tej ziemi. Kto kupi działkę z taki czymś pod nosem?
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Pszczelarnia 14:13, 01 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nie da się gdzie indziej zrobić tej przepompowni? Może warto spotkać się z planistą i rozpatrzeć alternatywy w drodze właściwie pojętego interesu wspólnego?





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 14:14, 01 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dana, coś się kłóci tutaj ZE i rozumiem, że woda z cieku na się wylać na użytek zielony? To zaleje przepomponię?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
dana1s 14:14, 01 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Mirka napisał(a)
Danusia o paniach urzędniczkach poczytałam zostawię bez komentarza bo niecenzuralne słowa się na język cisną.
Jak idą sprawy z pozwoleniem na budowę coś drgnęło?
Piękna jesień u ciebie aż miło patrzeć


Mirciu masz rację szkoda się denerwować.
Nic nie idzie i raczej samo z siebie nie pójdzie, opór jest ogromny i brak jakiejkolwiek chęci i zrozumienia.
Jesień cudowna i to jedyne co mnie ostatnio cieszy
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies