Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Kasiek 22:56, 28 paź 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Radziu2013 napisał(a)


Dziękuję Kasiu chociaż nie wydaje mi się żeby to było coś specjalnego




Byly tu juz rozne warkocze, byly i kitki ale palmy? Nie widzialam i chyba zgapie od Ciebie Piekne sa
____________________
Bawarka
Mirka 22:57, 28 paź 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Radziu2013 napisał(a)


Trawy szybko przerastają jeśli mają dobrą ziemię~ wiem po swoich bo najpierw jak sadziłem to wykopywałem niewiele większy od sadzonki dołek do którego sypalem wyciagniey piasek z zuzlem i ziemią taki dziwny mix dopiero jak następnego roku wymieniłem w całości ziemię pod nasadzeniami to ruszyły, ale Ty chyba nie masz problemu z podłożem także powinno być dobrze

Ogólnie mam spostrzeżenie ze najszybciej przerastają rozplenice...

Z brzozkami to było tak że od rana wybrałem się najpierw w odleglejsze pola na wywiad co gdzie jak. Znalazłem fajne brzozami na granicy czyjegoś pola A lasu ale bliżej pola. Wróciłem do domu wziąłem rower babci bo mama koszyk worek po nawozue żeby wsadzić do niego korzenie szpadel i pojechałem z powrotem. Problem był taki ze wzdłuż drogi którą pojechałem na to pole w pewnym miejscu stał dom A że nie chciałem żeby mnie ktoś widział to po wykopaniu oparlem sobie drzewa o kierownicę i koszyk. I w długą przez następne pole ~ za nim była druzka więcej kaluz ale za to nikt mnie nie widział...najgorzej to było iść przez te pole bo w błotniki weszło błoto i koła nie chciały się kręcić musiałem więc podnieść przód i nieść całość...W jednym miejscu "walnąłbym" i leżał bo zawialo mocniej A że liści trochę było to drzewo zaczęło się wyginac... No ale jak doszedłem do tej dróżki to było już łatwiej bo Las częściowo osłanial od wiatru A poza tym koła w kałuży się umyly i krecily normalnie. Wróciłem cały ublocony o mokry ale zadowolony
Zadtanawiam się tylko czy nie okupie tego zdrowiem bo chyba coś mnie rozkłada.



Nie wiem czy wszystko jest zrozumiałe ale pisze z telefonu



Ja zrozumiałam że na szaber poszedłeś .No odważny jesteś☺
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Radziu2013 22:59, 28 paź 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Kasiek napisał(a)


Byly tu juz rozne warkocze, byly i kitki ale palmy? Nie widzialam i chyba zgapie od Ciebie Piekne sa


Hehe Dużo zabawy jest przy tym, a przynajmniej ja się długie z tym bawiłem...bliżej świąt może zawsze przewiązac czerwoną kokardą ooo mam kolejny pomysł na dekoracje

Nad warkoczami sam myślałem po ostatniej wizycie U Hani ale stwierdziłem ze ich to już całkiem nie umialbym zrobić
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
hanka_andrus 23:01, 28 paź 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
E tam szaber, posiało się nie w tym miejscu, i trzeba było właściwie umiejscowić.
Dobranoc.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Radziu2013 23:02, 28 paź 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Mirka napisał(a)



Ja zrozumiałam że na szaber poszedłeś .No odważny jesteś☺


Wiem nie uczciwe wczoraj byłem na targu i widziałem brzozy za 80zł i to trochę mniejsze A że chciałem dwie i jakbym miał doliczyć do tego Jeszce dowóz to nie na moją kieszeń...W to miejsce wolę coś innego kupić...A brzozki nielegalnie ale i tak sobie sprowadzilem
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 23:03, 28 paź 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
hanka_andrus napisał(a)
E tam szaber, posiało się nie w tym miejscu, i trzeba było właściwie umiejscowić.
Dobranoc.


Widzisz Haniu, ty to potrafisz dobrze wytłumaczyć
Dobranoc
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Kasiek 23:05, 28 paź 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
I kropka Niech na zdrowko rosnie

Zastanawiam sie czy z duzej kepy trawy wyjdzie mi taka palma, czy wielki baobab

____________________
Bawarka
Radziu2013 23:10, 28 paź 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Kasiek napisał(a)
I kropka Niech na zdrowko rosnie

Zastanawiam sie czy z duzej kepy trawy wyjdzie mi taka palma, czy wielki baobab



Zawsze możesz zrobić dwa rogi albo dwie palmy wyrastające z jednego miejsca...Ja jutro chciałem wiązać największą rozplenice i też nie wiem jaką ona wyjdzie...najwyżej mocnej ściągać sznurek będę
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Mirka 23:13, 28 paź 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Radziu2013 napisał(a)


Wiem nie uczciwe wczoraj byłem na targu i widziałem brzozy za 80zł i to trochę mniejsze A że chciałem dwie i jakbym miał doliczyć do tego Jeszce dowóz to nie na moją kieszeń...W to miejsce wolę coś innego kupić...A brzozki nielegalnie ale i tak sobie sprowadzilem
Trzeba było tak ze szczegółami nie opisywać skąd je masz.Sama niedawno przesadzałam świerki i martwię się czy ktoś nie będzie chciał na święta zaoszczędzić i nie przyjdzie po moje Serby. Przykro mi Radziu ale ja nie pochwalam takich czynów.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Kasiek 23:14, 28 paź 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Juz to widze, taki lasek palmowy
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies