Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Aurelllia 12:57, 27 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Radzio, ale pięknie u Ciebie Ilość kwiatów na krzewuszce mnie zatkała
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Radziu2013 18:37, 27 maj 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
zoja napisał(a)
Widze, ze Hania mnie ubiegla
Drakiew i tak kocimietka przetrwa. Ja gdy przesadzalam kocimietke to jeszcze z korzeni mi odbijala do dzis wywalam z rabaty a juz rok bedzie. /wywalam bo koty przyciaga a wiadomo jak to sie konczy dla kwiatkow w poblizu/

Piekne widoki z szalwia


Boję się tylko, że susza może im zaszkodzić Ale skoro mówicie że odbije, to pozostaje mi tylko czekać

U szałwii białych od spodu zaczynają żółknąć liście...czy tak może się dziać za sprawą suszy?


Dziękuję

____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 18:38, 27 maj 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
sylwia_slomczewska napisał(a)
Naparstnicom pozwól się wysiać częściowo, a wiosną sobie siewki poprzesadzasz w inne miajsca, , resztę nasion zbierz i sypnij od razy w ziemię tam gdzie jeszcze chcesz mieć, niczym nasion nie przykrywaj( ziemią też nie tylko ja wcześniej ciut wzruszaj. Będą łany naparstnicowe


Tak sobie marzę o łanach Zrobię jak mówisz

Pozdrawiam
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 18:40, 27 maj 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Nowalijka napisał(a)
Radziu pięknie u Ciebie. Kwitną u Ciebie kwiaty na które ja jeszcze czekam. Jednak dzieli nas odległość. U Ciebie wszystko szybciej kwitnie. Ja tez w zeszłym tygodniu przesadzałam kocimiętkę. Ona jest ze stali przetrwa na pewno. Ja z utęsknieniem czekam na róże.


Dolnośląskie jednak jest cieplejszym rejonem...szybciej wszystko rusza i rośnie...zwłaszcza jeśli są takie upały...

Zastanawiam się czy to nie będzie powtórka z 2015r...pamiętne lato...susza, susza i jeszcze raz susza...ale za to pomidory rosły jak szalone...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 18:45, 27 maj 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Katkak napisał(a)
Radzio w niektórych ceglach masz takie fajne dziurki. Może powtykasz tam bambusowe patyczki i będzie nie domek, a rezydencja dla owadów


Dobry pomysł Chociaż dalej za tymi dziurkami w cegle są snopki słomy...owady i tak mogą sobie tam mieszkać...ale dobry pomysł...wykorzystam (tylko kiedy)

Pozdrawiam
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 18:53, 27 maj 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
gosika67 napisał(a)
Radziu możesz być dumny, pięknie, pachnąco u Ciebie, róża biała pnąca każdemu może skraść serce. Jest na co popatrzeć, a te kwiatki trochę podobne do jeżówki ale to za wcześnie na kwitnięcie.Białe naparstnice też by mi się przydały, muszę poszukać w szkółkach, już nie mówiąc o ostróżkach.Masz wszystkie kwiatki które ja mam i które chciałabym mieć.
Nowe róże jak się przyjęły? Czekam za kwiatami u moich.A łubin jest duży, rozrósł się niesamowicie,szczerze dany.
Kasia ma dobry pomysł na domki do owadów.


Róża Climbing Iceberg...chciałem dokupić w tym roku jeszcze egzemplarz, ale jakoś się nie udało...

Jeżówka też zaczyna kwitnąć Tzn. na jeżówce odmiany Aloha widziałem dzisiaj jeden kwiat...mały bo mały, jednakże jest

Gosiu jeśli chcesz, to mogę ci zebrać nasiona, lub wysiać (po i tak będę to robił) i potem przesłać Tobie siewki...

nowe róże się przyjęły Najbardziej póki co urosła New Dawn...
Ghiselka też się zmotywowała do wzrostu...myślę że jeszcze tydzień i pierwsze pędy będę mógł zacząć wplatać...

Z łubinu się cieszę W sumie to tak nawet myślałem, że w ubiegłym sezonie nic z niego nie będzie, ale że na wiosnę odbije (ja też kiedyś tak zrobiłem i efekt był ten sam)

Pzodrawiam
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 18:54, 27 maj 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Aurelllia napisał(a)
Radzio, ale pięknie u Ciebie Ilość kwiatów na krzewuszce mnie zatkała


Dziękuję
Dała popis Szkoda tylko, że temperatura robi swoje i szybko przekwitają...ale "nic nie może przecież wiecznie trwać..."

____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Anda 19:42, 02 cze 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33595
Pokazałam orlayę u siebie wreszcie, strona 1293

Edit, naparstnice masz boskie, a róże fantastyczne, ale najpiękniejsza jest de Resht

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Radziu2013 23:17, 06 cze 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Ach nic mnie ostatnio nie cieszy w ogrodzie...chyba kocimięki mi brakuje

Na śmietnisku wygrzebałem taki wiklinowy kosz...posadziłem pelargonie, ale zostało jeszcze sporo miejsca żeby cos dosadzić

Wyciągnąłem jeszcze zeszłoroczne słoiczki...nie wiem jak długo postoją, ale póki co są

Na rabatę garażową dokupiłem ostatnio różowa szałwię i gaurę. Gaurę spróbuję przezimować okrywając tak, żeby nie zamakała...co do szałwii to wiem jedno...nigdy już nie kupię szałwii omączonej (pszczół nie wabi, liście caly czas ma "obwiędłe" a przesadzanie znosi fatalnie...takie są obserwacje w moim ogrodzie)

Aloha!!!
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 23:20, 06 cze 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112

Z górki kuka z daleka wiesiołek

Spodobał mi się dzwonek Poszarskiego

Karpackie tez zaczynają...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies