Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Radziu2013 22:25, 11 maj 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
hanka_andrus napisał(a)
Przytwierdzam co do koloru drzwi, ewentualnie o ton jaśniejszy.

Tak to siewki werbeny.
Moje trawy też dopiero ruszają, daj im czas, wiosna nietypowa, a to nie rodzimy perz, przecież. Ogólnie pochwalam, wszystko pięknie rośnie i kwitnie. Orliki bardzo, bardzo mi się podobają, a i chaber zaczyna pokazywać kolor, tak jak i u mnie.
Powodzenia.


Oj to werbeny teraz będę miał a miał Przy pieleniu na innej rabacie, jak siewki były małe wyrywałem je bo myślałem, że to chwasty, ale w sumie to nawet dobrze...i tak będę miał ponad to co potrzebuję...

Ona to taka trochę kapryśna co do miejsca kiełkowania...woli skiełkować tam, gdzie gleba uboga, piaszczysta, a nawet w żwirze...

Haniu, chabry z nasion od Ciebie Radość niesamowita

____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 22:28, 11 maj 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Aurelllia napisał(a)
Radzio już Ci kocimiętki kwitną ? wow u mnie jeszcze w liściach werbenę posiałam w domu, bo się bałam, że siewek nie będzie, ale też coś tam się wysiało
Fajny intensywny kolor rodka Ja posiałam w kwietniu chabry jednoroczne do gruntu, całkiem ładnie wzeszły


Kocimiętka kwitnie u mnie już jakieś dwa tygodnie...bardzo ją polubiłem...i gdzieś ją musze wcisnąć...
Rodek kupowany "w ciemno"...ale jestem zadowolony...

Cieszę się że ci wyrosły Będą Ci pięknie kwitły
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Anda 22:51, 11 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Piękne widoki pokazujesz. Ta czerwona cegła robi świetny klimat Drzwi pomalowałabym na czarno. Ten kolor świetnie podbija zielony i wszystkie inne kolory. Stwarza wrażenie głębi a jednocześnie pozostaje w tle, nie pcha się do przodu.
Ta szałwia na zdjęciu obok ostróżek to chyba omączona, jednoroczna.

Jak tam orlaya? Już w gruncie?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Radziu2013 23:00, 11 maj 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Anda napisał(a)
Piękne widoki pokazujesz. Ta czerwona cegła robi świetny klimat Drzwi pomalowałabym na czarno. Ten kolor świetnie podbija zielony i wszystkie inne kolory. Stwarza wrażenie głębi a jednocześnie pozostaje w tle, nie pcha się do przodu.
Ta szałwia na zdjęciu obok ostróżek to chyba omączona, jednoroczna.

Jak tam orlaya? Już w gruncie?



No nie...jednoroczna...naprawdę? To będę musiał ją wymienić...nie chcę jednorocznej...a poza tym i tak wabi jakoś mało bzyczków w porównaniu z innymi

Orlaya w gruncie już...dwa tygodnie...na razie mała...ma chyba cztery listki...ale weźmie się za siebie...muszę tylko pozbyć się mrówek i napoić ją trochę koktajlem z gnojówką...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
ElzbietaFranka 23:13, 11 maj 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Radziu jestem i przeglądam. Zaczne od drzwi. Moim zdaniem zostawic tak jak jest. Znam te strony to drewno jest zaimpregnowane dobrze (poprzednicy robili wszystko z glowa nie rozpada się ), cegla i dachowka ladnie pasuja.

Radziu wszystko ladnje wyglada, a pomysl jakby w tym miejscu nie bylo roślin czy widok byłby ladny - nje wiec nie marudz.
Ja bym na ta sciane miedzy wrotami ciemnymi a oknem ktora jest biala zamaskowala ja i puscila bluszcz trojklapowy i trzymala go w ryzach.

Poza tym jeszcze wstecz watku nie zagladałam wiec ide.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:28, 11 maj 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
zajrzalam Radziu popatrz co za wiosna wszystko naraz szaleje wzrostem wiosenne mieszaja sie z letnimi.
Ide dzisiaj aleja wieczorem i zapavh nie z tej ziemi skad taki zapach a to akacja.
Jak zyje czegos takiego nie widzialam akacja i lipy w czerwcu.
Jak tak pojdzie dalej to beda roze majowe a nie czerwcowe.

Masz kocimietke wczesnjejsza i kwitnje ona sie sama rozsiewa i mnje wcześniejsza i ciut późniejsza groniasta.
Kupilam dzisiaj trzy rodode drony w szkolce juz trochę przerosniete ale podobały mi sie kolory i chcialam aby u mnie nabieraly masy kwiatowej niz w szkolce. Bo wiesz nie dbaja a po drugie wystawione na mocne slońce a u nas ukrol leje sie z nieba deszczu brak.
Ten twoj rodek ma piekne kolor.
Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zoja 23:33, 11 maj 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Pieknie kwieciscie u Ciebie
Musze poszukac werbeny u siebie skoro juz wylazi...

Wrota - popieram przedmowcow
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Radziu2013 12:10, 13 maj 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
ElzbietaFranka napisał(a)
Radziu jestem i przeglądam. Zaczne od drzwi. Moim zdaniem zostawic tak jak jest. Znam te strony to drewno jest zaimpregnowane dobrze (poprzednicy robili wszystko z glowa nie rozpada się ), cegla i dachowka ladnie pasuja.

Radziu wszystko ladnje wyglada, a pomysl jakby w tym miejscu nie bylo roślin czy widok byłby ladny - nje wiec nie marudz.
Ja bym na ta sciane miedzy wrotami ciemnymi a oknem ktora jest biala zamaskowala ja i puscila bluszcz trojklapowy i trzymala go w ryzach.

Poza tym jeszcze wstecz watku nie zagladałam wiec ide.


Elu przy tej ścianie posadziłem róże pnące...ale zanim one urosną trochę czasu minie...
Wiesz co...spodobał mi się ten pomysł Winobluszcz ma takie ciemnozielone połyskujące liście wiec świetnie będzie wyglądał na cegle...gdzieś go dosadzę...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 12:13, 13 maj 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
ElzbietaFranka napisał(a)
zajrzalam Radziu popatrz co za wiosna wszystko naraz szaleje wzrostem wiosenne mieszaja sie z letnimi.
Ide dzisiaj aleja wieczorem i zapavh nie z tej ziemi skad taki zapach a to akacja.
Jak zyje czegos takiego nie widzialam akacja i lipy w czerwcu.
Jak tak pojdzie dalej to beda roze majowe a nie czerwcowe.

Masz kocimietke wczesnjejsza i kwitnje ona sie sama rozsiewa i mnje wcześniejsza i ciut późniejsza groniasta.
Kupilam dzisiaj trzy rodode drony w szkolce juz trochę przerosniete ale podobały mi sie kolory i chcialam aby u mnie nabieraly masy kwiatowej niz w szkolce. Bo wiesz nie dbaja a po drugie wystawione na mocne slońce a u nas ukrol leje sie z nieba deszczu brak.
Ten twoj rodek ma piekne kolor.
Pozdrawiam


Tak kocimiętka się rozsiewa...miałem siewki dookoła roślin...ale trochę je wypieliłem

Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty...
Lato,lato,lato echże że ty...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 12:13, 13 maj 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
zoja napisał(a)
Pieknie kwieciscie u Ciebie
Musze poszukac werbeny u siebie skoro juz wylazi...

Wrota - popieram przedmowcow


Dziękuję
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies