Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Radziu2013 22:51, 04 paź 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Taki był winobluszcz dwa tygodnie temu...teraz pewnie w pełnej jesiennej krasie...


Taka rdzawa piękność...okazało sie ze jest więcej sztuk w tym kolorze...białe też są

No i żółte...zostaną ale pójdą do warzywnika...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
marba 22:51, 04 paź 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Radziu2013 napisał(a)


Wiesz Dorotko...stwierdziłem, ze w cały czas pokazuję to samo i zrezygnowałem...chciałbym wstawić foty czegoś nowego...choćby nawet z postępów prac...tylko że nawet ich nie ma


Radziu, nie jesteś sam w tych odczuciach, u mnie jest tak samo i cały czas mam wrażenie, że w kółko to samo pokazuję. Całe szczęście, że wraz z przemijaniem pór roku ogród zmienia się samoistnie i niezależnie od nas.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Radziu2013 22:54, 04 paź 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
I jeszcze takie coś...

I koniec...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 22:55, 04 paź 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
marba napisał(a)

Radziu, nie jesteś sam w tych odczuciach, u mnie jest tak samo i cały czas mam wrażenie, że w kółko to samo pokazuję. Całe szczęście, że wraz z przemijaniem pór roku ogród zmienia się samoistnie i niezależnie od nas.


Tak zmiana pór roku jest wielkim szczęściem...nie zazdroszczę tym, którzy mieszkają w takich regionach świata gdzie widok przez cały rok jest identyczny...

Pozdrawiam Basiu
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Nocek 23:07, 04 paź 2018


Dołączył: 19 wrz 2018
Posty: 28
Cześć Radziu
wpadam sie przywitać, przeczytałem cały Twój wątek i pełen podziw z osiągnięć Ogród piekny.
Czy Twoje dalie z nasion są jednoroczne czy wykształcą bulwy i będą na przyszły rok?
Radziu2013 23:12, 04 paź 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Nocek napisał(a)
Cześć Radziu
wpadam sie przywitać, przeczytałem cały Twój wątek i pełen podziw z osiągnięć Ogród piekny.
Czy Twoje dalie z nasion są jednoroczne czy wykształcą bulwy i będą na przyszły rok?


Cześć
Jeśli dam radę (tzn. nie zaskoczy mnie przymrozek) to zamierzam je wykopać i przetrzymać do przyszłego roku. Zawsze jakieś mniejsze koszty, a ilość większa
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 23:19, 04 paź 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Kochani...natrafiłem dzisiaj na ogłoszenie, o sprzedaży obornika końskiego...cena-8zł za worek a worek podobno pojemności jednej taczki...cena wydaje mi się przystępna...a akurat u mnie ziemię trzeba by było wzbogacić...


Pomyślałem, że szkoda że rośliny na garażowej posadzone, bo mogły dostać takie łakocie pod korzeń i za rok dopiero by podrosły Cóż...wykopywać, mieszać obornik z ziemią i na nowo sadzić chyba nie ma sensu...


Więc co mógłbym zrobić, żeby je trochę podtuczyć? Po ścięciu ich na zimę rozrzucić go po wierzchu i on przeniknie?
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Nocek 23:22, 04 paź 2018


Dołączył: 19 wrz 2018
Posty: 28
No pewnie, sam Ciebie dopytuję bo duzo wysiewasz a i ja mam taki zamiar. Jak narazie moje rabaty świecą trochę pustkami dlatego planuje własne wysiewy. Do tej pory robilem tylko wysiewy pomidorów i szło mi calkiem nie zle wieć może z daliami też sie uda.
Nocek 23:30, 04 paź 2018


Dołączył: 19 wrz 2018
Posty: 28
Ja sypie obornik granulowany, koński i jeszcze slabo przekompostowany przyciąga Turkucia który ma w nim ima ciepło i zjada wszystkie korzenie roślin. Podobnie jak Ty robie zakupy w Briko i jest tam kompost popieczarkowy jak sie trafi na promocje to 11 zł za worek szczerze polecam. U mnie jest piasek wzbogacam ziemie tym kompostem i róznica jest ogromna. Wszystkie rosliny to doceniły
Radziu2013 23:31, 04 paź 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Nocek napisał(a)
No pewnie, sam Ciebie dopytuję bo duzo wysiewasz a i ja mam taki zamiar. Jak narazie moje rabaty świecą trochę pustkami dlatego planuje własne wysiewy. Do tej pory robilem tylko wysiewy pomidorów i szło mi calkiem nie zle wieć może z daliami też sie uda.


Dalie w uprawie z nasion to łatwizna nad łatwizną...w zasadzie podlałem tylko dołki, do których wysiewałem nasiona, a potem już ani razu...wytrzymały upały i wszystko inne...żadne choróbsko ich nie załapało, i kwitną już bardzo długo...w przyszłym roku też je wysieję...może trafię na inne rodzaje


Akurat w kwestii wysiewów to specjalistą nie jestem Polecam wątek "Ogród od nasionka z widokiem...", ogród Mirki...z resztą na O jest wiele specjalistów w tej dziedzinie Sam staram się z nich brać przykład...jak na razie idzie mi to lepiej lub gorzej


____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies