Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Radziu2013 18:52, 12 lis 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Kochani
Mam do was pytanko, a w zasadzie chciałbym się poradzić (liczę na szybką odpowiedź).
Planuję zrobić sobie kompostownik...choć w sumie całe zaplecze ogrodowe...
I mam dylemat...jaki kompostownik będzie lepszy...
wymurowany z czerwonej cegły, czy zbity z kantówek i desek?

____________________
Radziu Z ogródka na wsi
zoja 19:04, 12 lis 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Radziu2013 napisał(a)
Kochani
Mam do was pytanko, a w zasadzie chciałbym się poradzić (liczę na szybką odpowiedź).
Planuję zrobić sobie kompostownik...choć w sumie całe zaplecze ogrodowe...
I mam dylemat...jaki kompostownik będzie lepszy...
wymurowany z czerwonej cegły, czy zbity z kantówek i desek?


Z desek - masz dostep powietrza.
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
gogo 19:45, 19 lis 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Cześć Radziu
Czytam, że szkoła na pierwszym miejscu, tak trzymać
Mój wyjazd do rodziny spowodował odłożenie planów ogrodowych na wiosnę, a po powrocie zastałam zimę. Ewentualnie, jak śnieg stopnieje?, coś porobię.
Cebulowe częściowo są posadzone, reszta do donic, a to im później, tym lepiej.
Pozdrawiam
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
AniazZielone... 15:12, 09 gru 2018


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Radziu2013 napisał(a)


Zoja...nie tyle straszne, że kąpiel w basenie...ale ja do tego miejsca nie mam serca...co z tego że trawnik podlewany a przez to zielony, co z tego że ścieżki z kostki, oczko, altanka, przycięte żywopłoty...co z tego...to nie jest moje miejsce i kiedy tam jadę i coś mam grzebać (czy to właśnie pielę czy tnę żywopłoty to energia mnie opuszcza i dosięga tęsknota za moimi rabatkami - bo w zasadzie tam same iglaki...może u mnie nieład, może wsiowo...ale po mojemu i to jest miejsce, które kocham)...także pod tym względem to męczarnia...


Radziu, wpadłam w końcu nadrobić zaległości. Twoja wypowiedź mnie rozczuliła, ale ja też wolę wiejskie klimaty. Rozumiem
Lecę czytać dalej
Pozdrawiam
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 16:49, 09 gru 2018


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Radziu2013 napisał(a)



Te zdjęcia piękne
Radziu, nadrobiłam zaległości u Ciebie
Coraz piękniej się robi w ogrodzie, zmian dużo, wszystkie pozytywne. U mnie niestety porażka ogrodowa w tym roku, jak o nim myślę to się zastanawiam czy ma jeszcze jakikolwiek sens, wszędzie gdzie spojrzeć zaległości.
Twoje cegły są śliczne, nie zasłaniaj ich wysokimi roślinami, zasłoń tylko sąsiada silos, pewnie spędza Ci sen z powiek. Jak go zobaczyłam, to pomyślałam o kilku brzozach, żeby tam posadzić, i mógłbyś postawić wymarzony biały płotek, ale to moja wizja
Rabata z drabiną cudna, za każdym razem mnie zachwyca.
Wypatrywałam kapliczki, ale oprócz tego, że nadal masz ją w planach nic nie znalazłam na jej temat.
Czekam na wieści.
Pozdrawiam
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
Basilikum 17:41, 09 gru 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
ale ja dawno u Ciebie ie bylam, zaleglosci mam ogrodowiskowe wszedzie

i jak tam kompostonik masz juz??
Mira i Pszczolka pokazywaly takie profesjonalne
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
gosika67 23:40, 09 gru 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Radziu nie widać i nie słychać Ciebie,.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Pszczelarnia 10:29, 10 gru 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Radziu, nasionka gotowe, poproszę adres na PW.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 10:44, 10 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Ogród do zimy gotowy?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Radziu2013 17:09, 13 gru 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
AniazZielonegoWzgorza napisał(a)

Te zdjęcia piękne
Radziu, nadrobiłam zaległości u Ciebie
Coraz piękniej się robi w ogrodzie, zmian dużo, wszystkie pozytywne. U mnie niestety porażka ogrodowa w tym roku, jak o nim myślę to się zastanawiam czy ma jeszcze jakikolwiek sens, wszędzie gdzie spojrzeć zaległości.
Twoje cegły są śliczne, nie zasłaniaj ich wysokimi roślinami, zasłoń tylko sąsiada silos, pewnie spędza Ci sen z powiek. Jak go zobaczyłam, to pomyślałam o kilku brzozach, żeby tam posadzić, i mógłbyś postawić wymarzony biały płotek, ale to moja wizja
Rabata z drabiną cudna, za każdym razem mnie zachwyca.
Wypatrywałam kapliczki, ale oprócz tego, że nadal masz ją w planach nic nie znalazłam na jej temat.
Czekam na wieści.
Pozdrawiam


Aniu nie było co nadrabiać Nic spektakularnego się w sezonie nie wydarzyło...
Z tym sensem, o którym piszesz jest dokładnie tak samo u mnie

Jeśli chodzi o silos...to coś mi się zdaje, że sąsiad będzie chciał go rozebrać...postawił niedawno ogrodzenie wzdłuż naszego warzywnika (nie jest spektakularne, bo to ocynkowana siatka, ale w sumie cieszę się z niej...całkiem inaczej się zrobiło...jakąś większą prywatność odczuwam...a poza tym, w przyszłym sezonie po tej siatce będą się piąć grochy pachnące, thunbergie, wilce i inne takie...).


No cóż jeśli chodzi o kapliczkę...chyba przeliczyłem się w zamiarach...okazuje się, że wydatki na nią są dużo większe niżby się zdawały, potrzeba duuużo więcej czasu do jej budowy...i przydałyby się dodatkowe ręce do pomocy...
ale może kiedyś się jej doczekam


Pozdrawiam
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies