Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Radziu2013 23:34, 04 paź 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Nocek napisał(a)
Ja sypie obornik granulowany, koński i jeszcze slabo przekompostowany przyciąga Turkucia który ma w nim ima ciepło i zjada wszystkie korzenie roślin. Podobnie jak Ty robie zakupy w Briko i jest tam kompost popieczarkowy jak sie trafi na promocje to 11 zł za worek szczerze polecam. U mnie jest piasek wzbogacam ziemie tym kompostem i róznica jest ogromna. Wszystkie rosliny to doceniły



Ooo, to super...bo jakoś mnie nie przekonywał nigdy ten granulowany...myślałem, że co taki prawdziwy obornik to prawdziwy obornik...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
sylwia_slomc... 01:07, 05 paź 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Nauka najważniejsza pamiętaj....reszta nie ucieknieCebulowe i w grudniu posadzisz jeśli ziemia nie zamarznie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Radziu2013 20:26, 07 paź 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
sylwia_slomczewska napisał(a)
Nauka najważniejsza pamiętaj....reszta nie ucieknieCebulowe i w grudniu posadzisz jeśli ziemia nie zamarznie


Ach...grudzień...wtedy nie cebulki w głowie a choinki, bombki itd..
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 20:30, 07 paź 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Kochani...w ubiegłym tygodniu przyszła paczka z roślinami...
Zamawiałem w B....y L....y
I...no lekko mówiąc...nie jestem zadowolony Ale liczę na wiosnę ładnie się zazielenią...

Np. kozłek...



W sumie znów przez weekend za dużo nie porobiłem...ledwie opieliłem jedną rabatę, wykopałem dalie i kilka mieczyków...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Nocek 21:32, 07 paź 2018


Dołączył: 19 wrz 2018
Posty: 28
Radziu2013 napisał(a)
Kochani...w ubiegłym tygodniu przyszła paczka z roślinami...
Zamawiałem w B....y L....y
I...no lekko mówiąc...nie jestem zadowolony Ale liczę na wiosnę ładnie się zazielenią...

Np. kozłek...



W sumie znów przez weekend za dużo nie porobiłem...ledwie opieliłem jedną rabatę, wykopałem dalie i kilka mieczyków...




Cześć, sadzonki małe ale na wiosne powinny Cie mile zaskoczyć. Wiem z doswiadczenia dostałem suchy patyk w doniczce a wiosną pół metrowy gęsty busz
Z daliami i cebulkami mieczyków napewno zdążysz przed mrozami.
marba 11:15, 08 paź 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Radziu, nie przejmuj się tymi sadzonkami, byliny jesienią zamierają, zamawiane o tej porze najczęściej takie są. Do tego dochodzi jeszcze zmęczenie podróżą. Wiosną ruszą z kopyta.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Doranma 20:58, 13 paź 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Radziu, straszna gapa ze mnie Tak się zajęłam dziś kopaniem i podziwianiem uroków jesieni, że zapomniałam o obiecanych nasionkach Ale ponieważ piękny tydzień przed nami, to ufam, że nie będzie tak silnego wiatru, który by je wysypał z kłosów. Zapisałam sobie, by za tydzień już na pewno nie zapomnieć. Przepraszam
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 21:03, 13 paź 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Radziu2013 napisał(a)
Taki był winobluszcz dwa tygodnie temu...teraz pewnie w pełnej jesiennej krasie...



Winoblusz jest ekspansywny, przez co mam z nim sporo roboty, ale wybaczam mu to i trzymam w kilku miejscach w ogrodzie, bo jesienny spektakl kolorów wynagradza mi wszystko Chociaż w tym roku, może z powodu suszy, a może z powodu pierwszego przymrozku, jakoś tej czerwieni u niego mniej i szybko opadają liście.
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 21:54, 18 paź 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Radziu, poprawiłam się, dzisiaj ścięłam kłosy, teraz je podsuszam, a potem wysypię nasionka i dam znać
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Radziu2013 09:07, 29 paź 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Kochani

Szybki wpis przed szkołą, żebyście całkiem o mnie nie zapomnieli heheh

Czas niestety leci mi w zawrotnym tempie...dopiero był 01.10. teraz już prawie listopad...potem święta ( bo przecież "Fabryka św. Mikołaja rusza u mnie 03.11 ).

Na ogród trochę czasu zostaje...tydzień temu wstępnie posprzątałem rabaty (wyrzuciłem część werbeny, popieliłem, przyciąłem niektóre byliny) i przeryłem kawałek pod rabatkę (a raczej połączenie dwóch rabat)…
w nadchodzący długi weekend mam zamiar ostatecznie rozprawić się z porządkami jesiennymi, i przygotować część roślin do zimy (nie wiem, czy nie za wcześnie, ale potem raczej nie będzie mi się już chciało wychodzić na zewnątrz).

Cebulowych nie kupiłem, ale nie żałuję...bo zamiast nich domówiłem jeszcze trochę sadzonek (10 sztuk kozłka lekarskiego).

Na O cosik też zostaje...zaglądam do was przy porannej kawce, napawam się widokami i tym samym z dobrym humorem rozpoczynam kolejny dzień

Pogodowo...aktualnei pada, pada i pada...do tego mgła...trochę tajemniczości się wdziera...taki trochę styl jak z epoki romantyzmu

Dlatego też posyłam wam słonecznego kwiatka



odezwę się podczas weekendu
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies