Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwiaty we włosach

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwiaty we włosach

gosika67 18:24, 15 lis 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
antracyt napisał(a)

No musiałam zacytować to zdjęcie po prostu hicior!



Witam. Rudy wspina się gdzie tylko może.Pozdrawiam.




____________________
Gonia Kwiaty we włosach
gosika67 18:31, 15 lis 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Elu tam jest pół na pół i słońce i cień. Pewnie lubi dużo słońca.Ta róża jest ciężka? Rośnie szybko i tam ta podpora jest za licha. Poszukam jej innego miejsca. Tam musi być coś delikatnego. Sadząc tam nie myślałam na przyszłośc. Musi być solidniejsza podpora.A kot wszędzie wskakuje, łazi za mną i szkuduje.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Gardenarium 19:29, 15 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż Gosiu ten betonowy płot sąsiada do zasłonięcia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 20:37, 15 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Ale Rudy nabrał ciała przed zimą
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gosika67 21:55, 15 lis 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Gardenarium napisał(a)
Pokaż Gosiu ten betonowy płot sąsiada do zasłonięcia


Znalazłam stare fotki jak był zakładany trawnik, w jednym miejscu jest wąsko. Był tam bluszcz, sąsiad posadził, ale się rozłaził, miałam go w trawniku, teraz już pozostały znikome części. Ten płot jest okropny.




____________________
Gonia Kwiaty we włosach
basia3012 22:20, 15 lis 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9568
Gosiu, przyszłam do Ciebie od Eli. Chciałam tą New Down zobaczyć. Moim zdaniem to podobna do New Down. Ja mam ich kilka sztuk. Pierwszy rok je mam. U mnie rosną od strony ulicy i o płot się wspierają. Rosną wśród powojników. Jak były tylko powojniki to był spokój a jak są i róże to muszę tam chodzić aby je przywiązywać i usuwać zwiędłe kwiaty. No i koluchy okrutne.
Jeśli chciałabyś zamiast New Down powojnik fioletowy to polecam Polish Spirit. Bardzo dobrze rośnie i długo kwitnie. Ale trochę ciemny. Jest u mnie na zdjęciach w lipcu lub sierpniu.

Gosiu, piękny i dojrzały ogród masz. A Rudy to spryciarz. Ale i cyprysik, na który się wspina też gruby pień ma.
Pozdrawiam
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Gardenarium 07:33, 16 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To prawda, płot jest okropny, ale miałam właśnie poradzić bluszcz, a piszesz że bluszcz wykarczowałaś. Więc jest inna opcja, ale droga bardzo - cis. Tańszy mały posadzisz i będziesz cięła - trzeba czekać na efekt. Posadź gęsto 4-5 szt / mb.

Cis duży - droga opcja - posadź 2-3 szt/mb to będzie ogromny koszt. Nie mam innej opcji rozwiązania tego tematu oprócz bluszczu. Wersja cisa kolumnowego jest jeszcze droższa, bo w zasadzie nie tnie się go tylko równa górą.

Jeszcze inne rozwiązanie - pnącza rozpięte na płocie, ale tylko ewentualnie wiciokrzew Henry'ego jest zimozielony, ale mogą powstać ekspansywne "kołtuny" czego chyba nie lubisz. Moim zdaniem zrezygnowałaś z najlepszego i najtańszego rozwiązania które już było.

Napisałaś że wersja ma być wąska, więc świerki serbskie nie wchodzą w grę, za mało tam na nie miejsca.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:34, 16 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Widzę na zdjęciu, że sąsiad nie ma bluszczu, ma winobluszcz a to całkiem inna sprawa...posadź więc prawdziwy bluszcz (Hedera) nie Parthenocissus.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dorii 17:36, 16 lis 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A ja bym płot na grafitowo pomalowała. Grafit robi świetne tło dla zieleni
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
basia3012 00:25, 17 lis 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9568
Ja w tym roku to bluszczu, tego zimozielonego sporo dosadziłam. On jest bardzo ładny. Akurat u mnie to nie na płot ale na balustrady. U mnie dom wyciągnięty w górę to chcę go optycznie trochę obniżyć.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies