Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród - moje marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie

frezja 16:50, 03 lut 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Gardenarium napisał(a)
Takie coś np.


Danusia to ma zmysł artysty
____________________
Ewa - Ogrodowy song
sylwik69 17:13, 03 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
WITAM CIĘprojekt już masz a wiosną ruszyć i przebudować rabatyplamami tak jak Danusia zaznaczyła posadzić trzmieliny,lawendę,turzyce i inne zimozielone oraz wykorzystać byliny które już masz a będzie piękniepowodzenia
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
makadamia 17:54, 03 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ja powiem tylko jedno: drzewa! Drzewa sadź!

Ja bym wolała najpierw poznać trochę Twój ogród, dowiedzieć się, co Ci w duszy gra, wymyślić jakiś ogólny pomysł na ogród (mają być raczej romantyczne rabatki bylinowe jak u Pszczelarni czy drzewka wielopniowe i bukszpany w żwirku jak u Reni? A może róże jak Ani Pergolowej? Albo linie proste jak u Nawigatorki?) i dopiero potem przejść do poszczególnych rabat.

Tak czy inaczej - zgodzę się z Tobą, że ram i drzew zdecydowanie potrzebujesz
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
ania_m 21:30, 03 lut 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
frezja napisał(a)
Wydaje mi się, że trawa tu niepotrzebna.Bardziej widziałabym tu korę i oczywiście zmianę nasadzeń; mam na myśli uporządkowanie tego, co jest (raczej niewiele ) i proponuję byliny.

Witaj Frezja dziękuję za zainteresowanie moim postem. Tez brałam pod uwagę żeby na całej łezce dać korę, ale chyba jest ona za duża na taki zabieg. Może zdjęcie nie oddaje w całości rozmiarów tej łezki ale jest ona naprawdę duża. Na rabacie mam teraz kilka róż nie znam odmian, 2 bukszpany po bokach do uformowania, irysy filetowe, tulipany różowe, liliowce żółto brązowe, floksy wysokie różowe, hosty, 1 berberys, 1 krzewuszkę jasnoróżową i rośliny na skalniaku. Wiec jest niezły miszmasz . Tak jak piszesz muszę to uporządkować coś dosadzić coś przenieść - zrobić dobry plan żeby wiosna jak tylko pogoda pozwoli ruszyć z realizacją.
____________________
Ania Ogród-moje marzenie
ania_m 21:39, 03 lut 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
makadamia napisał(a)
Ja powiem tylko jedno: drzewa! Drzewa sadź!

Ja bym wolała najpierw poznać trochę Twój ogród, dowiedzieć się, co Ci w duszy gra, wymyślić jakiś ogólny pomysł na ogród (mają być raczej romantyczne rabatki bylinowe jak u Pszczelarni czy drzewka wielopniowe i bukszpany w żwirku jak u Reni? A może róże jak Ani Pergolowej? Albo linie proste jak u Nawigatorki?) i dopiero potem przejść do poszczególnych rabat.

Tak czy inaczej - zgodzę się z Tobą, że ram i drzew zdecydowanie potrzebujesz


Zgadzam się z Tobą Makadamia muszę mieć bazę czyli drzewa najlepiej zimozielone
jeśli chodzi o moje preferencje ogrodowe najbardziej podobają mi się ogrody o prostych liniach takie nowoczesne ale z nuta romantyczności. Ale uważam ze u mnie taki ogród nie do końca pasuje tzn chodzi o proste linie ponieważ mam już ułożoną kostkę wokół domu i jest ona w łukach - a zmienić jej nie mogę ale to nic ponieważ
łuki tez nie są złe. Wiec u siebie chciałaby mieć rabaty w łukach, jeśli chodzi o nawierzchnie na rabatach to bardziej preferuję kore niż kamyczki - chociaż kamyczki tez u siebie mam. Jeśli chodzi o rośliny to podobają mi się trawy, bukszpany, hortensje, brzozy,rośliny cebulowe, magnolie, katalpa, róże, lawenda, żurawki, hosty, klon palmowy. Do tej pory sadziłam bez planu i pojedyncze egzemplarze i niestety nie jest dobrze. W latach 2015-2016 zaniedbałam trochę ogród bo urodziłam synka i nie było czasu żeby pielęgnować rośliny wiec to co miałam na skalniaku niestety wyginęło albo zarosło trawą i chwastami, bo chwastów u mnie od groma - działka jest otoczona łąką i polem uprawnym po bokach. Niebawem wgram więcej zdjęc ogrodu i projektów które chodzą mi po głowie.
Dziękuję za opinie i sugestie i zapraszam do odwiedzania mnie
____________________
Ania Ogród-moje marzenie
frezja 22:10, 03 lut 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
ania_m napisał(a)

Witaj Frezja dziękuję za zainteresowanie moim postem. Tez brałam pod uwagę żeby na całej łezce dać korę, ale chyba jest ona za duża na taki zabieg. Może zdjęcie nie oddaje w całości rozmiarów tej łezki ale jest ona naprawdę duża. Na rabacie mam teraz kilka róż nie znam odmian, 2 bukszpany po bokach do uformowania, irysy filetowe, tulipany różowe, liliowce żółto brązowe, floksy wysokie różowe, hosty, 1 berberys, 1 krzewuszkę jasnoróżową i rośliny na skalniaku. Wiec jest niezły miszmasz . Tak jak piszesz muszę to uporządkować coś dosadzić coś przenieść - zrobić dobry plan żeby wiosna jak tylko pogoda pozwoli ruszyć z realizacją.

Powodzenia Aniu. Pobuszuj po wątkach i coś dla siebie znajdziesz; myślę, że część wątków znasz.
A tu na zachętę: https://pl.pinterest.com/pin/AZfMTdBmWah5Hb2hfl2n20n82lC9772bswDc5pdBVnw_HwasTRwR77M/

https://pl.pinterest.com/pin/525302744015584171/
____________________
Ewa - Ogrodowy song
ania_m 00:21, 05 lut 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
Ewo dziękuję za link do inspiracji - bardzo wciągający co znajdę tylko troszkę czasu to przeglądam i zapisuje zdjęcia które mi się podobają.
Robie tez aktualny plan ogrodu i niebawem go przedstawie zeby było wiadomo co gdzie mam już posadzone.
Mam pytanie odnośnie zamieszczania zdjęć z internetu - nie swoich. Czy można zamieszczać zdjęcia, czy tylko linki do zdjęć tak jak ty podałaś?

____________________
Ania Ogród-moje marzenie
makadamia 09:04, 05 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Tylko linki
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
ania_m 11:17, 08 lut 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
Witam po krótkiej przerwie. Troche popracowałam nad planami ogrodowymi i zrobiłam
plan działki z aktualnymi nasadzeniami są na nim rzeczywiste kształty elementów zagospodarowania terenu i lokalizacja nasadzeń jest tez taka jak w terenie z tym ze kółka nie oddają wielkości roślin.
Działka ma 15 arów wymiary 50mx35m jest dość nasłoneczniona zwłaszcza od frontu glebę mam gliniastą, ciężką, jak jest susza to robi się taka skorupa ze ciężko łopatę wbić. Nasadzenia na działce są niestety nieprzemyślane dlatego na pewno będzie dużo przesadzania. Drzewa owocowe które rosną wzdłuż siatki chciałabym
oszczędzić i nie przesadzać, nie chciałabym przesadzać również magnolii bo słyszałam ze tego nie lubią, a moja dość ładnie sobie radzi i co roku ma mnóstwo kwiatów wiec szkoda byłoby to zmarnować.
W pierwszej kolejności tak jak pisałam wcześniej robię porządek z łezką na froncie. Danusia zaproponowała fajny plan, który mi się podoba- na pewno chce tam drzewo z boku tak jak narysowała Danusia i rabaty w takich zakolach tylko jak to rysuję na rzeczywistym kształcie rabaty(zdjęcie które wkleiłam wcześniej nie pokazało wiernie kształtu rabaty) to nie jestem przekonana czy tak będzie bobrze, wiec proszę o rade. Wrzucam kilka moich koncepcji.

łezka1

łezka2

łezka3
____________________
Ania Ogród-moje marzenie
ania_m 11:25, 08 lut 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
Pierwotna koncepcja zagospodarowania łezki była taka


ale spodobał mi się pomysł Danusi i poszłam w tym kierunku, niestety sama nie dam rady i potrzebuje pomocy żeby stworzyć jak najlepszy projekt, a z Waszą pomocą na pewno się uda
Jakie większe drzewo proponujecie na ta łezkę? Ja myślałam o katalpie bo mi się podobają, ale nie wiem czy nie lepsze byłoby takie z korona bardziej pionowa wydłużoną.
____________________
Ania Ogród-moje marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies