Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród - moje marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie

ania_m 00:44, 03 lut 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
Witam serdecznie wszystkich Ogrodomaniaków

Mam na imie Ania, mieszkam w okolicach Tarnowa, od 2013 roku próbuje stworzyc ogród ale zupelnie mi to nie wychodzi. Na wiosne i lato ogród jeszcze jakos wyglada - kwitna rosliny i jest kolorowo, natomiast jesien i zima niestety obnaza zupelny brak tzw. bazy - nie mam nasadzen zimozielonych. I chyba od tych nasadzien musze zaczac, ale zanim zaczne to postanowilam zalozyc watek na Ogrodowisku zeby sie poradzic madrych ludzi i aby zminimalizowac bledy w nasadzeniach i projektowaniu, bo tych bledów popelnilam jak do tej pory zdecydowanie za duzo.
Na Ogrodowisko trafilam jakis czas temu i podgladalam Wasze piekne ogrody.
Zapragnelam miec równiez piekny ogród, ale mam problem poniewaz podobaja mi sie wlasciwie prawie wszystkie style ogrodowe, mnóstwo roslin i ich wzajemnych zestawien. Ale wkoncu trzeba sie na cos zdecydowac i wybrac swoja sciezke ogrodowa. Wiec narazie wiem ze chce miec w swoim ogrodze kolory bialy i rózowy i oczywiscie mnóstwo zielonego. Kostka wokól domu biegnie miekkimi liniami -lukami wiec i rabaty musza byc juz tak wytyczone tzn luki- zeby ogród byl spójny. Prace chcialabym zaczac od rabaty przed domem. Jest ona dosc duza okolo 80m2 - w ksztalcie lezki. Ponizej zamieszcze zdjecia
podwórka bo ogrodem jeszcze go nie moge nazwać. Licze na Wasza pomoc. Pomożecie?

łezka Maj

łezka zima



Nie wiem jak zagospodarować łezke na zdjęciach. Muszę zdecydowac jaką nawierzchnie zastosować - kora, trawa lub połaczyć kore z trawą i opcja połaczenia chyba najbardziej mi odpowiada. Aktualnie jest trawa i tam gdzie rosną rośliny ziemia bez żadnej nawierzchni typu kora kamyczki itp. Niestety koszenie pomiedzy takimi poletkaimi z kwiatkami jest dość uciążliwe wiec musi to być funkcjonalne pod względem koszenia trawy. Napewno chce zostawić mini skalniak na mini skarpie który jest widoczny na zdjeciach ale musze mu zrobic od góry jakąs obwódkę np z bukszpanu albo może jakaś inna roslina na wykończenie skalniaka górą.
Na dzisiaj juz musze kończyć. W najblizszym czasie zamieszcze dalszy plan zagospodarowania łezki. I oczywiscie z niecierpliwoscia czekam na Wasze komentarze i porady
____________________
Ania Ogród-moje marzenie
sylwia_slomc... 09:13, 03 lut 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Witaj pokaż plan całości i zaznacz na nim rośliny ,które już rosną. Zdjęcia całości też ułatwią sprawę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
frezja 09:15, 03 lut 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Wydaje mi się, że trawa tu niepotrzebna.Bardziej widziałabym tu korę i oczywiście zmianę nasadzeń; mam na myśli uporządkowanie tego, co jest (raczej niewiele ) i proponuję byliny.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
anbu 09:55, 03 lut 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Hej, zapowiada się ciekawie
____________________
Ania Ogród Ani :)
Nett 09:56, 03 lut 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Witaj Aniu. Na pewno znajdziesz tu mnóstwo porad i inspiracji, ale najpierw fajnie by było jakbyś pokazała co już masz na działce i jakie ogrody, jaki styl ci się podoba. Trudno doradzać gdy nie wiadomo czy ma być wiejsko czy nowocześnie

Pokaż co ci się podoba, napisz jaką masz glebę itd
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Gardenarium 10:22, 03 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A ja myślę, że na części trawnik jest potrzebny, albo podział na żwir- kora, żwir-żwir (różne kolory). Rabata będzie za duża. Chyba że duże okazałe drzewo posadzisz nieco na boku, nie na środku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:27, 03 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Takie coś np.






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asiak 10:48, 03 lut 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Witam!
Ja to nie pomogę, bo sama potrzebuję pomocy
____________________
AsiaDziałeczka Asi
13:22, 03 lut 2017
Witam, ja też za cienka w uszach jestem, ale jak mi się coś nasunie to z chęcią pomogę, najlepsza jest jednak szefowa.
ania_m 14:52, 03 lut 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
Dziękuje bardzo za odzew, jest mi niezmiernie miło ze tak dużo osób napisało pierwszego dnia - nawet sama szefowa Danusia i to z takim pomysłem, który już mi odpowiada, aktualnie jestem jeszcze w pracy, wieczorkiem napisze coś konkretnego o zagospodarowaniu rabaty i reszty terenu.
____________________
Ania Ogród-moje marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies