Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród - moje marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie

Toszka 11:28, 22 lut 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
W jakim wieku masz dziecko?
Systematycznie cięty cis niemal nie owocuje.
Druga sprawa - nie bój się lisciastych drzew.
Tak, o naszej Joli pisałam (utalentowana bestia,prawda?)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ania_m 12:33, 22 lut 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
Mój synek w kwietniu będzie miał 2 lata, jak wyjdzie na podwórko to wszystko musi dotknąć Czytałam ze cis cały zawiera trująca substancję nie tylko owoce, dlatego chyba się na niego nie zdecyduję - chociaż był czas co go planowałam go w ogrodzie. Liściaste drzewa mi nie straszne, tylko na tych rabatach chciałam mieć zimozielone nasadzenia na żwirku ale może 3 trzmieliny na pniu i obwódka zimozielona wystarcza żeby w zimie rabaty nie były puste. I zamiast tego modrzewia to jakieś niskie drzewko lub krzew liściasty.
Zgadzam się ze Jola to zdolniacha, piękny ogród tworzy, przeglądam i się zachwycam
____________________
Ania Ogród-moje marzenie
Toszka 12:56, 22 lut 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ja bym dała buksowe obwódki, w środku drzewo liściaste (np.amelanchier lamarckii, czyli dynamicznie zmienną świdośliwę, lub wąskie kolumnowe drzewa) , można dodać trzmieliny na pniu, hortki. Na dole można dać carexy, żurawki, dużo cebulowych na wiosnę, a na jesień zimowity. Jeśli dasz żywopłot to on będzie zielony zimą
Liściaste rośliny wprowadzają wyczekiwaną zmienność, dynamikę i kolor.

inspiracja z drzewem w obwódce
w obwódkach uzyskasz czyste, eleganckie formy rabat

mistrzowska rabata Joli (dopiero co wstawiła ją w zimowej odsłonie)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
asiak 13:15, 22 lut 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Toszko, w tych hortkach jest miłorząb?
Pięknie...
____________________
AsiaDziałeczka Asi
ania_m 14:03, 22 lut 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
Asiu ja doczytałam u Joli ze to miłorząb mariken
____________________
Ania Ogród-moje marzenie
asiak 14:40, 22 lut 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
ania_m napisał(a)
Asiu ja doczytałam u Joli ze to miłorząb mariken


Dziękuję
____________________
AsiaDziałeczka Asi
ania_m 12:09, 18 kwi 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
Witam po dłuższej przerwie. Trochę się zimowo zrobiło - u mnie pada śnieg i zapowiadają do końca tygodnia taką paskudną pogodę brr
Wczoraj zrobiłam kilka zdjęć swoich rabat kwiatowych wiec wrzucę żeby nie było ze nic nie robię w ogrodzie Czasu na ogród mam mało, ale bardzo mnie odprężają takie prace ogrodowe wiec staram się żeby ten czas sobie na ogród wygospodarować.
Przyciełam tutaj dość mocno trzmielinę i zrobiły się takie zielone poduchy, muszę jeszcze zmienić border i zrobić ścieżkę z kamyków do ławki. W białym wiaderku mam wsadzoną jarzębinę stoi tam tymczasowo - aktualnie szukam dla niej miejsca

pigwowiec w kwiatach

żonkile

rabata nr 2 przed domem
tutaj mniej przycięłam trzmielinę i w tej wersji tez mi sie podoba
____________________
Ania Ogród-moje marzenie
ania_m 12:17, 18 kwi 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
Mam rozpoczęte prace ogrodowe na kilku rabatach miedzy innymi skalniak, ale nie zdążyłam zrobić zdjęć. Jeszcze trochę muszę dopracować skalniak i na pewno wstawię zdjęcia.
zdjęcie donic przed domem i moje ukochane stokrotki


Czekam na słoneczne dni
____________________
Ania Ogród-moje marzenie
ania_m 10:32, 20 kwi 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
Miałam taka jedna dużą bardzo rozrośniętą żurawkę - chyba odmiana marmalade- podzieliłam ją na mniejsze sadzonki i wyszło mi ich aż 17 i widzę za nawet dość dobrze się przyjęły, jak zrobi się cieplej to chyba je wysadzę już na rabatę - myśle ze sobie poradzą. W doniczkach są juz około 1 mc. Mam tez 3 sadzonki trzmieliny z własnych odkładów i widzę ze puszczają młode listki. Natomiast moje patyczki hortensji limelight - około 30 mam - widze ze sobie nie radzą chyba nic z nich nie bedzie.
Najpierw były w wodzie kilka dni a potem powtykałam do ziemi ale maja takie miękkie listki jakby więdły i nic nie rosną. Można je jeszcze jakoś uratować?




____________________
Ania Ogród-moje marzenie
ania_m 10:35, 20 kwi 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
I moje patyczki hortensji

____________________
Ania Ogród-moje marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies