Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród - moje marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie

Toszka 09:48, 17 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Przy okazji weź odkurzacz (dobrze czytasz) i odkurzaczem wybierz ze środka suche igiełki. W ten sposób wpuścisz powietrze i usuniesz martwą materię. To czyszczenie roślin z suchego w środku ma kolosalne znaczenie dla ich zdrowia i wyglądu
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ania_m 10:05, 17 maj 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
O widzisz na to bym nie wpadła żeby do roślin z odkurzaczem podchodzić Dzięki za rade. Jestem tylko ciekawa miny męża jak zobaczy ze odkurzacz do ogrodu ciągnę
____________________
Ania Ogród-moje marzenie
ania_m 10:24, 25 paź 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
Jak myślicie mogę posadzić wiśnię AMANOGAWA KOLUMNOWA blisko ściany domu tzn około 1 m od sciany. Poszukuje takiego drzewka niewysokiego max 4 metry,kolumnowego do posadzenia przy scianie i spodobała mi się własnie wiśnia AMANOGAWA. Piszą ze wolno rośnie po 10 latach ma około 2.5 metra wysokości. Myślicie ze to dobry wybór?
____________________
Ania Ogród-moje marzenie
14:23, 25 paź 2017
Podobno wiśnie piłkowane mają niewielki system korzeniowy więc myślę, że się nada, ale może większy specjalista się wypowie.
ania_m 21:30, 25 paź 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
MonikA napisał(a)
Podobno wiśnie piłkowane mają niewielki system korzeniowy więc myślę, że się nada, ale może większy specjalista się wypowie.


Dziękuje za odpowiedź. Mi się tez tak wydaje ze powinna być ok na to stanowisko przy ścianie. Szczerze mówiąc już ją zamówiłam Mam nadzieję ze będzie jej tam dobrze
____________________
Ania Ogród-moje marzenie
21:42, 25 paź 2017
ania_m 21:11, 02 gru 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
Do tej pory nie zauważałam uroków zimy w ogrodzie, owszem drzewa obsypane śniegiem wyglądały cudnie ale nie zwracałam uwagi na takie malutkie zmrożone cudeńka, które zaczęłam zauważać pod wpływem ogrodowiska, oglądając wasze zdjęcia i przyglądając się swoim roślinom w ogrodzie i stwierdzam ze ogród zimą tez jest piękny kilka dzisiejszych ujęć z mojego ogrodu
róża lupo

róża nn

liscie szafirków

róża nn
____________________
Ania Ogród-moje marzenie
ania_m 09:48, 20 kwi 2018


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
tulipany mystic van eijk



____________________
Ania Ogród-moje marzenie
ania_m 09:52, 20 kwi 2018


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
tulipany mieszanka rózowo biała

magnoila ann
____________________
Ania Ogród-moje marzenie
ania_m 10:15, 20 kwi 2018


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
szerszy kadr


pomiędzy skalniakiem a tulipanami i za tulipanami od strony trawy mam zamiar posadzić trzmielinę i ja formować w niski żywopłot. A pomiędzy tulipany dam lawendę - będzie kwitła jak tulipany przekwitną. Trzmielinę mam jeszcze w innym miejscu i chciałam żeby to była roślina która będzie się powtarzać i wprowadzać spójność w ogrodzie, mam zamiar ja wpowadzic w formie kulek na pniu, niskich kulek i żywopłotów. Myśle za to dobry pomysł, jak sądzicie?
a ponizej zdjecie trzemielin które juz mam


za tulipanami a przed borderem podtrzymującym kamienie jest posadzona trzmielina z pędów które przycięłam na jesień i prawie wszystkie się przyjęły, troszkę podrośnie, ciachne w żywopłocik i zasłoni border

____________________
Ania Ogród-moje marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies