Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród - moje marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie

makadamia 10:05, 09 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Po obejrzeniu zdjęć - piękne widoki, ale faktycznie wygwizdowo!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
ania_m 10:09, 09 lut 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
frezja napisał(a)
Aniu, dostałaś od szefowej prawie gotowca, to pracuj nad tym projektem i nie wracaj do tego, co było. Niepotrzebnie mieszasz sama sobie w głowie.
Planuj roślinki i powodzenia życzę.


Dokładnie troszkę mieszam ale to dlatego ze nie mam umiejętności i wiedzy ogrodowej i nie potrafię sobie wyobrazić jak to będzie wyglądało finalnie ale najważniejsze są nasadzenia i muszę się skupić na wyborze roślin a w tedy myślę ze mi się to poukłada w spójna całość. Długa droga przede mną ale jestem zadowolona ze zaczęłam
____________________
Ania Ogród-moje marzenie
makadamia 10:16, 09 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
ania_m napisał(a)


Dokładnie troszkę mieszam ale to dlatego ze nie mam umiejętności i wiedzy ogrodowej i nie potrafię sobie wyobrazić jak to będzie wyglądało finalnie ale najważniejsze są nasadzenia i muszę się skupić na wyborze roślin a w tedy myślę ze mi się to poukłada w spójna całość. Długa droga przede mną ale jestem zadowolona ze zaczęłam



Przykro mi, ale nie. Nasadzenia to jest ostatnia rzecz jaką się robi
Ostatnio założyła swój wątek na forum Ela-Nowalijka i też zaczęła od wybierania roślin. Żeby się nie powtarzać, przekieruję Cię bezpośrednio do strony, na której wylałam jej na głowę zimny prysznic:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/7339-ogrodowe-szalenstwo?page=26

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
ania_m 12:26, 09 lut 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
makadamia napisał(a)



Przykro mi, ale nie. Nasadzenia to jest ostatnia rzecz jaką się robi
Ostatnio założyła swój wątek na forum Ela-Nowalijka i też zaczęła od wybierania roślin. Żeby się nie powtarzać, przekieruję Cię bezpośrednio do strony, na której wylałam jej na głowę zimny prysznic:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/7339-ogrodowe-szalenstwo?page=26




he he czyli tak jak napisałam nie mam umiejętności i wiedzy ogrodowej, ale wy mnie tu wyszkolicie Przeczytałam rady sa bardzo cenne nic tylko sie do nich stosować. Więc w miedzyczasie wyrzucam z działki to co niepotrzebne, a jakies tam graty mam które straszą, ale zdjęć im nie robie bo wstyd
Do Pszczelarni kiedyś zaglądałam ma bardzo ładny ogródek z nasadzeniami miododajnymi wiec na pewno muszę poczytać jej watek tylko nie wszystko naraz.
Wrzucę kilka linków do nasadzeń które mi się podobają
myślałam o drzewie takiej wielkości na moją łezke ale oswajam się też z lipą
https://pl.pinterest.com/pin/732679433097926003/
takie mniej więcej nasadzenia mi się podobają
https://pl.pinterest.com/pin/732679433097900562/
https://pl.pinterest.com/pin/482518547558254375/
____________________
Ania Ogród-moje marzenie
makadamia 13:09, 09 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
ania_m napisał(a)


myślałam o drzewie takiej wielkości na moją łezke ale oswajam się też z lipą/


Ale popatrz, jakiej wielkości jest domek, koło którego rośnie to drzewo.
Zresztą, ono jest jeszcze młode - też będzie większe
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
frezja 17:34, 09 lut 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
ania_m napisał(a)


Dokładnie troszkę mieszam ale to dlatego ze nie mam umiejętności i wiedzy ogrodowej i nie potrafię sobie wyobrazić jak to będzie wyglądało finalnie ale najważniejsze są nasadzenia i muszę się skupić na wyborze roślin a w tedy myślę ze mi się to poukłada w spójna całość. Długa droga przede mną ale jestem zadowolona ze zaczęłam


Każdy tak zaczynał. Też myślałam,że nie dam rady; wydawało mi się, że nie jestem w stanie "ruszyć " z miejsca. Potrzebowałam czasu. Po kilku podpowiedziach Danusi(słuchałam!) ruszyłam z kopyta i teraz to już sama wymyślam niczym się nie przejmując czyli...jak za dawnych lat, gdzie sama tworzyłam bez forum. Popełnisz błąd, to go skorygujesz. Zawsze jest taka możliwość.

Dużo inwencji życzę.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
ania_m 17:41, 09 lut 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
makadamia napisał(a)


Ale popatrz, jakiej wielkości jest domek, koło którego rośnie to drzewo.
Zresztą, ono jest jeszcze młode - też będzie większe


Racja drzewo wygląda na młode i na pewno podrośnie. Oczami wyobraźni widziałam mniejsze drzewko, lipy się trochę boję bo to duże drzewo, ale znowu tak szybko nie urośnie. Czytałam ze lipa nadaje się na ziemie gliniastą czyli taka jak u mnie, minusem jest jej system korzeniowy - bo jest dość rozrośnięty i może kiedyś kostkę podnieść. Mąż by się ucieszył z lipy bo pszczoły to jego hobby - wprawdzie od niedawna ale się wciągnął i nawet miodu ma sporo
____________________
Ania Ogród-moje marzenie
ania_m 17:48, 09 lut 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
frezja napisał(a)


Każdy tak zaczynał. Też myślałam,że nie dam rady; wydawało mi się, że nie jestem w stanie "ruszyć " z miejsca. Potrzebowałam czasu. Po kilku podpowiedziach Danusi ruszyłam z kopyta i teraz to już sama wymyślam niczym się nie przejmując czyli...jak za dawnych lat, gdzie sama tworzyłam bez forum. Popełnisz błąd, to go skorygujesz. Zawsze jest taka możliwość.

Dużo inwencji życzę.


Dziękuję za miłe słowa jestem pełna nadziei ale i obaw czy dam rade i czy czasu będzie na tyle. Zapraszam zaglądaj do mnie jak najczęściej mam nadzieje ze niebawem będzie co oglądać.
____________________
Ania Ogród-moje marzenie
anbu 17:58, 09 lut 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Nigdy w życiu bym sobie nie posadziła Lipy w ogrodzie
Ale nasza Asia znana jest z zamiłowania do drzew ogromnych Zarz pewno posypią się na mnie wszelkie forumowe gromy

Przejdź do działu na forum "Drzewa i krzewy liściaste" i poczytaj o drzewach. Drzewo musi być wybrane przez Ciebie, takie które chwyta Cię za serce Ja kocham wszystkie drzewa, które posadziłam u siebie na działce.
Zaplanuj w pierwszej kolejności strefy w ogrodzie. Pomyśl o żywopłotach, fajne są mieszane. W te ramy powplataj drzewa. Przecież nie będziesz miała jednego tylko drzewa, tylko na tej łezce?
____________________
Ania Ogród Ani :)
makadamia 18:09, 09 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aniu_m - ja mam trzy lipy w ogrodzie, całkiem już podrośnięte, i zapewniam, że korzenie siedzą im pod ziemią.
Poza tym, nie będziecie jej sadzić przy samym brzegu, a bliżej środka, więc już w ogóle nie ma problemu.

Ale to już nieważne, bo w międzyczasie dopatrzyłam się, że przy brabantach macie posadzonego klona. Klony też duże rosną i wykorzystałabym go w takim razie na nerce..

No chyba, że wolicie go dać np.: w płn-zach róg działki - tam też się przyda
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies