Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród - moje marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie

11:40, 20 kwi 2017
I będziesz miała co wysadzać na rabatki w dodatku bez opuchlaków
ania_m 14:55, 20 kwi 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
MonikA napisał(a)
I będziesz miała co wysadzać na rabatki w dodatku bez opuchlaków



oby się patyczki hortek przyjęły bo mi na nich zależy, opuchlaków u siebie nie widziałam, za to mrówki już atakują, co roku mam z nimi problem i na rabatach bo robią kopce przy roślinach i wchodzą mi na wiosnę do domu. W tym roku już posypałam magiczny proszek przy wejściu do domu i przy tarasie i jak na razie w domu ich nie ma
____________________
Ania Ogród-moje marzenie
Rytla 16:41, 20 kwi 2017


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 689
Moje żurawki dzieliłam i bezpośrednio na miejsce docelowe wsadzałam, tez wyglądają dziarsko!
____________________
Rytlogród na 18 stóp
ania_m 13:43, 21 kwi 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
Rytla napisał(a)
Moje żurawki dzieliłam i bezpośrednio na miejsce docelowe wsadzałam, tez wyglądają dziarsko!

Tez bym tak zrobiła jakbym wiedziała gdzie je mam wsadzić a tak to muszę pamiętać o podlewaniu, ale powoli mi się klaruje pomysł na tez żurawki
Musze sobie wygospodarować trochę miejsca na przechowalnik bo mam trochę roślin które muszę poprzenosić, a wszystko od razu nie wsadzę na miejsce docelowe bo za dużo zmian zaplanowałam w ogródku

Witam Cię u siebie miło ze pojawiają się nowe twarze Biegnę z rewizyta do Ciebie
____________________
Ania Ogród-moje marzenie
ania_m 08:37, 16 maj 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
Mam takiego świerka conica, chciałam go uformować w ładny stożek, bo jest taki trochę nieforemny. Myślicie ze mogę go teraz przyciąć tak po tych czerwonych liniach?
____________________
Ania Ogród-moje marzenie
AngelikaX 21:28, 16 maj 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Hej, poczekałabym z cięciem, aż przyrosty ściemnieją, bo będzie w ciapki.
Niewiem, czy dół tak mocno chcesz? zerknij czy w środku łysy nie będzie
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
ania_m 23:33, 16 maj 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
Dziękuję za odpowiedź zaglądałam do środka i nawet nie jest łysy dopiero tak głęboko sypią się igły. Dół dlatego chciałam tak ciachnąć żeby był ładny , równy kształt stożka, ale może faktycznie za bardzo byłby wycięty - jeszcze się zastanowię, a póki co czekam aż się wyrówna kolor przyrostów z resztą igieł.
____________________
Ania Ogród-moje marzenie
ania_m 23:55, 16 maj 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
Prace na skalniaku trwają



a to mój pomocnik
____________________
Ania Ogród-moje marzenie
Toszka 08:03, 17 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Świerki tnie się w fazie przyrostów, czyli teraz (!). Też boję się czy łyse placki ci nie wyjdą. Podpowiedź - póki są igły na gałązkach to wyrosną nowe gałązki. Teraz po cięciu mogą wyjść "ciapki" jasno i ciemnozielone. Potem kolor się wyrówna.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ania_m 09:39, 17 maj 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
Toszka napisał(a)
Świerki tnie się w fazie przyrostów, czyli teraz (!). Też boję się czy łyse placki ci nie wyjdą. Podpowiedź - póki są igły na gałązkach to wyrosną nowe gałązki. Teraz po cięciu mogą wyjść "ciapki" jasno i ciemnozielone. Potem kolor się wyrówna.


Toszka Dziękuję za odpowiedź, różnica koloru miedzy przyrostami a igłami starymi nie jest aż tak duża, a w środku jest dość ładny, łyse gałązki ma dopiero tak głębiej. Spróbuje go ciachnąć na początek od strony ściany i zobaczę jak to wychodzi.
____________________
Ania Ogród-moje marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies