Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe kreacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe kreacje

Aurelllia 15:51, 26 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Pamietacie jak w styczniu planowałam posadzić rząd tuj Smaragd za jałowcem - no to posadziłam Różnią się wzrostem i pokrojem, ponieważ te dwa środkowe juz siedziały w ogrodzie jako małe sadzoneczki i się rozrosły a te dwie zewnętrzne świeżo kupione po promocyjnej cenie

____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 15:53, 26 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Rodek 'Hoppy' posadzony w miejscu derenia elegantissima Mój luby to nie lubi jak ja coś sadzę, bo jak ja sadzę to muszę najpierw co innego przesadzić i z Rodkiem było tak: żeby go posadzić trzeba było przesadzić derenia a żeby posadzić derenia trzeba było przesadzić budleję, bo w jej miejsce został posadzony dereń


____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 15:55, 26 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Nowe nabytki rodkowe:

stoją za tujkami Smaragd schowane:
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 15:58, 26 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
W weekend zwertykulowałam trawnik, o matko ile tego siana było.... Powstał ogromny kompost z siana, który potem będę mieszać z nowo powstałymi innymi kompostami a teraz ptaki mają radochę, bo mają siano do budowy gniazd i podlatują łapią w pyszczek i do budki Jedna budka już zamieszkała przez parę sikorek modraszek
W cieniu to łyse pola zostały, mus dosiewkę zrobić:

w bardziej słonecznym miejscu trochę lepiej jest:

____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 15:59, 26 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Wzeszły szachownice cesarskie, siedzą na rabacie przetrwalnikowej:

____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 16:00, 26 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Ogólne widoczki, największa rabata:


____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 16:02, 26 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
No i mój biedy rodek Polarnacht, który w zeszłym sezonie przeżył traumę spadającej na niego łamiącej się jabłoni. Strasznie go chloroza dopadła, po przesadzeniu. Pryskałam juz dwa razy miksturą dolistnie, ale nadal marny :/
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
SlonecznyOgrod 16:13, 26 mar 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Uuu porządek zrobiłas generalny a ja daleko w tyle.
I co teraz będziesz robic,jak wszystko zrobione, zanudzisz się hihi
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
mirkaka 17:39, 26 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Aurelllia napisał(a)
No i mój biedy rodek Polarnacht, który w zeszłym sezonie przeżył traumę spadającej na niego łamiącej się jabłoni. Strasznie go chloroza dopadła, po przesadzeniu. Pryskałam juz dwa razy miksturą dolistnie, ale nadal marny :/


Wysadz go i zmień ziemię w dołku na kwaśną. Ma chlorozę bo ziemia ma za wysokie ph
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Nowa12 19:06, 26 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Aurelllia napisał(a)
W weekend zwertykulowałam trawnik, o matko ile tego siana było.... Powstał ogromny kompost z siana, który potem będę mieszać z nowo powstałymi innymi kompostami a teraz ptaki mają radochę, bo mają siano do budowy gniazd i podlatują łapią w pyszczek i do budki Jedna budka już zamieszkała przez parę sikorek modraszek
W cieniu to łyse pola zostały, mus dosiewkę zrobić:

w bardziej słonecznym miejscu trochę lepiej jest:



A ta czynność jeszcze przed nami. Zawsze po wertykulacji trawa wygląda jak po pożarze ale potem w oczach nabiera koloru.
W tym roku wymyśliłam eMowi, że będzie dreptał za wertykulatorem w butach z kolcami. Wertykulacja+aeracja - taki kombajn
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies