Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe kreacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe kreacje

sierotka 21:40, 30 lis 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Ha ha piwalczymy z ćmą
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
gogo 18:41, 01 gru 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Fajna biżuteria ogrodowa
W KiK-u są bardzo ładne ozdoby, do niektórych aż mi się śmiały oczy.
Ale zawsze zakupy kończyły się .....w ogrodniczym
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Nowa12 19:25, 01 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Aurelllia napisał(a)


A nie ma za co jak ta wstrętna ćma mi kule bukszpanowe zje to będę miała gipsowe


Dobry pomysł . W Działkowcu napisali, że nie uratujemy bukszpanów tylko muszą wyginąć, żeby ćma wyginęła bo jest monofagiem i żywi sie tylko bukszpanem.
Nie wiem jak to się ma do informacji, że niektórzy ją obserwowali też na innych roślinach.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
ElaS 07:27, 02 gru 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Aurelllia napisał(a)


Okropnie ciężkie to poidełko. Oglądałam je kiedyś. Ale trzeba przyznać, że ładne.
____________________
Malwowy ogród
Aurelllia 17:15, 03 gru 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Nowa12 napisał(a)


Dobry pomysł . W Działkowcu napisali, że nie uratujemy bukszpanów tylko muszą wyginąć, żeby ćma wyginęła bo jest monofagiem i żywi sie tylko bukszpanem.
Nie wiem jak to się ma do informacji, że niektórzy ją obserwowali też na innych roślinach.


No właśnie.... a jak się trafiają jeszcze tacy, co nie uświadomieni i mają w ogrodzie takie 5-metrowe bukszapnisko, zeżarte doszczętnie, ale i tak sobie z tego nic nie robią i nie wycinają to powodują tylko to, że ona się namnaża niemiłosiernie.... Ostatnio jak byłam na spacerze to podeszłam to takiego bukszpanu zjedzonego przez ćmę co jest ogromny i przy płocie rośnie i z ciekawości obejrzałam liście i dostrzegłam ćmy w kokonie w zwiniętych liściach......... i to jest właśnie najgorsze, bo my patrzymy lutrujemy - wyrzucamy jak trzeba bo co innego zrobić, a Ci co mają olewkę, zapewniają tej ćmie idealne warunki
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 17:16, 03 gru 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
ElaS napisał(a)

Okropnie ciężkie to poidełko. Oglądałam je kiedyś. Ale trzeba przyznać, że ładne.


Elu musiałaś jakieś podobne widziec, bo to jest gipsowe, a nie betonowe i jest lżejsze
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 17:18, 03 gru 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Jednak jestem zbyt strachliwa przed przymrozkami i już owinęłam agrowłókniną hortki ogrodowe

Dzisiaj kupiłam tkaninę cieniującą i osłonię nią rodki, robiąc taki parawan Jutro zrobię zdjęcie Bo mam takie dwa, co siedzą w strasznym przeciągu i w poprzednich latach miały przymarznięte liście na wiosnę.
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
deszczowymaj 20:23, 03 gru 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Aurelllia napisał(a)
Jednak jestem zbyt strachliwa przed przymrozkami i już owinęłam agrowłókniną hortki ogrodowe

Dzisiaj kupiłam tkaninę cieniującą i osłonię nią rodki, robiąc taki parawan Jutro zrobię zdjęcie Bo mam takie dwa, co siedzą w strasznym przeciągu i w poprzednich latach miały przymarznięte liście na wiosnę.


Jak to mówią przezorny ubezpieczony

ja rodki i ogrodówkę (szt.jeden) posadziłam w zacisznym osłoniętym od wiatru miejscu i mam spokój chyba nie chciałoby mi się latać ..przykrywać,okrywać jak przezimują to dobrze jak nie to good bay
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Nowa12 21:18, 03 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Aurelllia napisał(a)


No właśnie.... a jak się trafiają jeszcze tacy, co nie uświadomieni i mają w ogrodzie takie 5-metrowe bukszapnisko, zeżarte doszczętnie, ale i tak sobie z tego nic nie robią i nie wycinają to powodują tylko to, że ona się namnaża niemiłosiernie.... Ostatnio jak byłam na spacerze to podeszłam to takiego bukszpanu zjedzonego przez ćmę co jest ogromny i przy płocie rośnie i z ciekawości obejrzałam liście i dostrzegłam ćmy w kokonie w zwiniętych liściach......... i to jest właśnie najgorsze, bo my patrzymy lutrujemy - wyrzucamy jak trzeba bo co innego zrobić, a Ci co mają olewkę, zapewniają tej ćmie idealne warunki


U mnie w okolicy wszystko zeżarte i zostawione. Tylko niektórzy wycinają a inni się nie przejmują. Ale nie sądziłam że może w nich zimować ćma.
Moje bukszpany się ostały ale ja je pryskałam. Ale przy kolejnych 3 nalotach ćmy w przyszłym roku nie wiem czy ocaleją.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
anabuko1 21:48, 08 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Poidelko takie ładne widziałam u Bogusi.
Kulę fajne. Też takie ciężkie ?
Pozdrawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies