Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe kreacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe kreacje

Aurelllia 12:12, 08 paź 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Gosiek33 napisał(a)
Bardzo rozrósł się ogród. Hortensje fantastycznie kwitną. Rozumiem, że skoro masz już studnię to je odpowiednio podlewasz


No pewnie aczkolwiek teraz jak sukcesywnie pada deszczyk to nie trzeba już tak lać ale za rok już będzie sukcesywnie używana
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 12:14, 08 paź 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
anpi napisał(a)
Aurelio, bardzo pracowity sezon miałaś.Ale dla przyjemnych widoczków i smakołyków warto!!! Działania ogródkowe są na kilka frontów! Podziwiam zapał!
Teraz pewnie nie mniej pracy, bo jesień to czas zbiorów. Ja już wykopuję marchew i buraczki, bo dobrały się do nich nornice i miejscami samą natkę wyrywam
Życzę byście trafili na wymarzoną działkę. Doświadczenie ogródkowe już masz , to reszta pójdzie gładko


Oby oby Tak tak sezon zbiorów w pełni. Za niedługo będę kopać marchew, selery, pietruszkę i buraki, a w tunelu cały czas zbieram podmidory
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Ania111 12:46, 08 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Aurelllia napisał(a)
Rabata wejściowa:



Jak ładnie ,
jak kolorowo
____________________
Ania Spelnione marzenie
ElzbietaFranka 23:24, 08 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Aurelia gdzie ty się podziewalas tak długo. Jak tam sprawy wszystkie napisz coś.
Twój ogród jest nie do poznanie w tym sezonie. Wszystko ci tak Porosło,że hej. Piszesz o magicznej siłę tzn o nawozie którym nawozilas hortensje.
Chyba w trzecim ogrodzie widzę tak pięknie rosnąca i wyeksponowana werbena patagońska z dodatkami bardzo ładnie wygląda. A ja durna w tym roku miałam tyle sadzonek i wyrzuciłam mogłam wszystkie przesadzić w rzędy gdzie kolwiek. Może w przyszłym roku to zrobię.

Studnia to najważniejsza rzecz w ogrodzie. Cieszysz się pewnie jak pierwsza woda popłynęła. Widać ładny piaseczek to i dobra woda. U nas jak woda popłynęła to się popłakałam bo nie mieliśmy wody w ogóle przez moich sąsiadów. Studnisrz podał mi szklankę wody abym się napiła zrobiłam kilka łyków i wylałam sobie na głowę zrobiłam sobie chrzest.

Takie to wspomnienia.

Pozdrawiam Aurelia i zdrowia życzę
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gardenarium 12:19, 21 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Warzywnik bardzo klimatyczny zaintrygowało mnie użycie żółtych aksamitek z rozchodnikami - super połączenie kolorystyczne, niespotykane. Pozdrowienia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 22:54, 21 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Aurelllia napisał(a)
A takie widoki z mojego wiejskiego ogródka - morze aksamitek




Wieczorkiem zajrzę do was co tam słychać. Cebulowe już wysadzone? bo u mnie jeszcze kilka paczek zostało - postawiłam na swoje sprawdzone gatunki: szafirki, krokusy, cebulice, czosnki i tylko kilka tulipanów

Ślicznie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Aurelllia 22:14, 24 paź 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ślicznie



____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 22:23, 24 paź 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
W piątek wyczyściłam już wszystkie skrzynie z warzywami Warzywnik czeka na następny sezon. Zostawiłam tylko aksamitki, jak je zetnie przymrozek to wtedy usunę.
No i posadziłam troszkę cebulowych, żeby wiosną weselej było.



____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 22:24, 24 paź 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092

____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 00:03, 25 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Nie każdy docenia aksamitki ja uwielbiam te smierdziuszki. Bardzo żałuję że w tym roku nie nasialam aksamitki. Pusto w skrzynkach ale widok zachwycający.

Dzisiaj poszłam na wieś do sklepu taka moda tzw przedogrodki przed płotem wszyscy mają. Przed jednym rosną piękne i różne aksamitki piętrowo zapomniałam telefonu zrobiłabym fotkę.
Wracam i pani właścicielka usuwa te aksamitki pytam dlaczego pani je usuwa no bo zima zaraz będzie.
Mówię że tak ładnie to wygląda. Taak pani mówi że ładnie wzięła i wssdziła z powrotem te aksamitki.

Ja już cebulowe posadzilam. Jeszcze dalie w przyszłym tygodniu sprzątane ma być ładna pogoda.

Pozdrawiam i zdrowia zycze
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies