Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe kreacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe kreacje

Kasya 00:53, 11 lut 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41724
Widzę ze nasionek masz prawie tyle co ja
Fotka ze spaceru niesamowita
Tez jestem ciekawa czy miałaś doświadczenia z arbuzem
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
koliber 06:57, 11 lut 2021


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Podziwiam Twój zapał do wysiewów Będę podglądała postępy.

Hmmm, muszę sprawdzić moje nasionka warzyw, co mi tam zostało
____________________
Zielona przestrzeń
gogo 21:12, 11 lut 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Aurelllia napisał(a)


Dziękuję bardzo Gogo Tak się zastanawiam co w zamian
Jak coś to mam bardzo dużo zebranych nasion z aksamitek, lawendy, jeżówek
A jak coś na wiosnę będę sadzonkować to będę pisać



Aurelio, nie musisz się niczym rewanżować, ja nie mam już prawie miejsca, a Tobie będzie potrzeba duuużo roślin
Zapomniałam pochwalić wielkie kępy traw, w śniegu wyglądają kapitalnie
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Aurelllia 21:58, 11 lut 2021


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
ElzbietaFranka napisał(a)
Aurelia czy sama siejesz melona i kiedy. Arbuzy widzę,że masz nasiona a kiedy wysiewasz. Czy te arbuzy które kupiłaś już kiedyś miałaś szczególnie ten żółty czy są dobre.

Też mam zamiar w tym roku posiać i później posadzić. Jeszcze paprykę bym chciała posiac. Pomidory to chyba kupię sadzonki. W zeszłym roku sama siałam, ale nie były takie plenne. A może twoje są dobre juzje miałaś.

Cudowna pogoda. Też się zachwycam prawie codziennie może dzisiaj jeszcze dosyoie.


Tak melona sama siałam. Na początku maja do multiplatu, pojedyncze nasionko do okienka, jak wykiełkowały i zaczęły mieć liście właściwe do wysadziłam do gruntu pod tunel. Pierwsze melony- zawiązki zaczęły pojawiać się już na początku lipca, a dojrzałe do jedzenia zbierałam w połowie lipca uprawa jest niestety troszkę upierdliwa, bo wszystkie dojrzewają w tym samym momencie i np. wtedy jest ich 15 albo 20 i co wtedy z taką ilością robić jak one nie poleżą niestety, tylko gniją, więc jedliśmy sporo i jeszcze rozdaliśmy Mam gdzieś zapisaną tą odmianę bardzo smaczna o pomarańczowym miąższu.
Arbuzów jeszcze nie uprawiałam to będzie mój pierwszy rok, ale jak melony wyszły o które się obawialiśmy to myślę, że i chociaż jednego arbuza da się wyhodować.
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 22:00, 11 lut 2021


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Kasya napisał(a)
Widzę ze nasionek masz prawie tyle co ja
Fotka ze spaceru niesamowita
Tez jestem ciekawa czy miałaś doświadczenia z arbuzem


Z arbuzem jeszcze nie ale na you tubie jest sporo filmików z amatorskich upraw i ludziom udają się nawet te "pod chmurką" szczególnie jak lato jest ciepłe i długie.
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 22:02, 11 lut 2021


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
koliber napisał(a)
Podziwiam Twój zapał do wysiewów Będę podglądała postępy.

Hmmm, muszę sprawdzić moje nasionka warzyw, co mi tam zostało


Zapał ale tylko do tych sianych w marcu, kwietniu, maju najwcześniej Bo te styczniowe i lutowe mnie przerastają - brak miejsca na parapetach a i tych muszek pełno wtedy lata.
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 22:03, 11 lut 2021


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
gogo napisał(a)

Aurelio, nie musisz się niczym rewanżować, ja nie mam już prawie miejsca, a Tobie będzie potrzeba duuużo roślin
Zapomniałam pochwalić wielkie kępy traw, w śniegu wyglądają kapitalnie


To prawda - sama się zastanawiam, kiedy mi się trawy najbardziej podobają i teraz przy tej zimie nie wiem właśnie czy nie zimą Takie puchowe pióropusze
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 19:52, 16 lut 2021


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Nie wiem jak wam ale mi ta biel wszechobecna się przejadła i moje oczy pragną koloru koloru i jeszcze raz koloru




____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 19:53, 16 lut 2021


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092


____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 19:54, 16 lut 2021


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092

____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies