Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe kreacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe kreacje

Aurelllia 20:53, 18 sty 2021


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
W tym roku dużo będę się bawiła w wysiewy, bo będę sobie w ten sposób rozmnażać byliny na nową działkę
Także dużoooooooo jeżówek, mikołajków, szałwii, lawendy, hyzopu i wiele wiele innych o których teraz zapomniałam
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
beamilusia 17:41, 25 sty 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witaj Aurelio. Dziękuję za odwiedziny w moim ogrodzie. Piękną masz kicię. Uwielbiam szylkretowe kotki. Mam taką czarną z rudymi włoskami. Te kotki mają niepowtarzalny charakterek. Zawsze robią to, co im pasuje, są bardziej niezależne od kotów innej maści. Mam porównanie, ponieważ mam trzy koty, każdy inny. Gratuluję zakupu kawałka ziem (wcale nie taki mały ten kawałek ), będziesz miała duże pole do realizacji swoich marzeń ogrodowych. Rozmnażanie bylin przez siew jest bardzo dobrym sposobem pozyskania wielu roślin. Pozdrawiam.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
Kasya 08:41, 10 lut 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
Jakie plany na warzywnik w tym roku ?
Cos juz sialas ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Aurelllia 18:44, 10 lut 2021


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Plany na warzywnik jak najbardziej już są w cięższej ziemi w skrzyniach będą warzywka korzeniowe, a pod tunelem: pomidory, melony, cukinia, arbuzy
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 18:46, 10 lut 2021


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
To nasionka jakie do tej pory zgromadziłam i więcej raczej już nie kupię - No mam taką nadzieję zostały tylko ogórki do wybrania jeszcze
W zeszłym roku już niektóre z tych nasion również wysiewałam i mogę polecić pomidory odmiany Kmicic - przepyszne są. Marchewka Amsterdam bardzo smaczna - słodka. Oczywiście cukinia Astra Polka - wysiewam ją od zawsze i naprawdę ją polecam, u mnie bardzo późno atakuje ją mączniak a tak to cały sezon zbieram pyszne cukinie z niej.



A to zdjęcie ze spaceru Wygląda jak wejście do jakiejś tajemniczej jaskini a tam naprawdę to zamarznięta woda przepływająca przez upust

____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
SlonecznyOgrod 20:41, 10 lut 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Moje nasionka też czekają na wysiewy
Nie spieszę się, bo jak za wcześnie siałam to potem się wyciągały do słońca.
Dopiero po połowie lutego zacznę

Z mamą swoją prowadzisz warzywnik?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
gogo 22:54, 10 lut 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Aurelio, bardzo mnie ucieszyła wiadomość o zakupie działki
Tam już jest pięknie, a jak Ty zaczniesz tam działać, to zrobi się cudnie
Pamiętam, że chciałaś sadzonki ostrogowca, mam bardzo dużo i Ci wyślę, kiedy będziesz chciała, a jak chcesz coś jeszcze, to śmiało wołaj
Zakupy nasionkowe wypasione
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Aurelllia 23:50, 10 lut 2021


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
SlonecznyOgrod napisał(a)
Moje nasionka też czekają na wysiewy
Nie spieszę się, bo jak za wcześnie siałam to potem się wyciągały do słońca.
Dopiero po połowie lutego zacznę

Z mamą swoją prowadzisz warzywnik?


Tak jeden warzywnik mam u rodziców a drugi u teścia mam nadzieję, że za dwa lata albo trzy już własny
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 23:55, 10 lut 2021


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
gogo napisał(a)
Aurelio, bardzo mnie ucieszyła wiadomość o zakupie działki
Tam już jest pięknie, a jak Ty zaczniesz tam działać, to zrobi się cudnie
Pamiętam, że chciałaś sadzonki ostrogowca, mam bardzo dużo i Ci wyślę, kiedy będziesz chciała, a jak chcesz coś jeszcze, to śmiało wołaj
Zakupy nasionkowe wypasione


Dziękuję bardzo Gogo Tak się zastanawiam co w zamian
Jak coś to mam bardzo dużo zebranych nasion z aksamitek, lawendy, jeżówek
A jak coś na wiosnę będę sadzonkować to będę pisać


____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 00:21, 11 lut 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Aurelia czy sama siejesz melona i kiedy. Arbuzy widzę,że masz nasiona a kiedy wysiewasz. Czy te arbuzy które kupiłaś już kiedyś miałaś szczególnie ten żółty czy są dobre.

Też mam zamiar w tym roku posiać i później posadzić. Jeszcze paprykę bym chciała posiac. Pomidory to chyba kupię sadzonki. W zeszłym roku sama siałam, ale nie były takie plenne. A może twoje są dobre juzje miałaś.

Cudowna pogoda. Też się zachwycam prawie codziennie może dzisiaj jeszcze dosyoie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies