Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe kreacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe kreacje

BKosimkArt 11:36, 22 lut 2021


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
I u Ciebie jeszcze dużo śniegu... ja już nie mogę na to patrzeć ale słoneczko chociaż nastraja pozytywnie...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Aurelllia 11:42, 22 lut 2021


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Oj tak.... Ale liczę, że za parę dni już stopniejeprzy takich temperaturach jakie mają być
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 11:44, 22 lut 2021


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Na wsi też biało, ale pierwszy cebulowy już łepek wystawił:

____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 15:58, 23 lut 2021


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Wstawiam zdjęcia ze słupem i w końcu bez niego






A mialam na nim posadzić we wrześniu zeszłego roku milin, bo mi powypuszczał z odrostów korzeniowych sadzonki i dobrze, że nie posadziłam
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 21:18, 24 lut 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Aurelllia napisał(a)


Tak melona sama siałam. Na początku maja do multiplatu, pojedyncze nasionko do okienka, jak wykiełkowały i zaczęły mieć liście właściwe do wysadziłam do gruntu pod tunel. Pierwsze melony- zawiązki zaczęły pojawiać się już na początku lipca, a dojrzałe do jedzenia zbierałam w połowie lipca uprawa jest niestety troszkę upierdliwa, bo wszystkie dojrzewają w tym samym momencie i np. wtedy jest ich 15 albo 20 i co wtedy z taką ilością robić jak one nie poleżą niestety, tylko gniją, więc jedliśmy sporo i jeszcze rozdaliśmy Mam gdzieś zapisaną tą odmianę bardzo smaczna o pomarańczowym miąższu.
Arbuzów jeszcze nie uprawiałam to będzie mój pierwszy rok, ale jak melony wyszły o które się obawialiśmy to myślę, że i chociaż jednego arbuza da się wyhodować.




U mnie to bez obaw melony wszyscy jesteśmy smakoszami resztę rozdam aby się tylko obrodziły. Myślałam,że wcześniej wysiewasz. A może jedne wcześniej wysiać no co 2 tygodnie. Ml iże w ten sposób posadzę.
Kupiłam jakieś nasiona. Arbuzy też posadzę. W zeszłym roku miałam dynie ale nie porosły mi za duże ale były bardzo smaczne.

Będę też siała paprykę zobaczę co wyjdzie z tych zasiewów.

Też przeglądałam foty z poprzednich lat było więcej zieleni. Jednak wolę tak jak jest zima ma być zima a nie to co się teraz dzieje.
Idę na spacer i musiałam się rozpiąć w niedzielę teraz mam katar z oczu i nosa się leje już przechodzi, ale mam z tyłu aby to nie byl Cowid.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
SlonecznyOgrod 21:49, 24 lut 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
No te słupy niestety nie zdobią ogrodów, ale na szczęście już nie masz

Śniegu już malutko zostało, u mnie też gdzieniegdzie w cieniu
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
April 08:36, 25 lut 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Cześć, obejrzałam Twoją wizytówkę. W bardzo ciekawy sposób pokazałaś jak powstawał/zmieniał się ogród. Wiele pracy wykonałaś, bardzo przyjemne miejsce powstało I te rododendrony śliczne okazy.
____________________
April April podbija las Mazowsze
sylwia_slomc... 10:30, 25 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Żeby tak moje słupy cudownie chciały zniknąć....nie mam szans, musze polubić...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Alija 23:05, 27 lut 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8642
Aurelllia napisał(a)
Nie wiem jak wam ale mi ta biel wszechobecna się przejadła i moje oczy pragną koloru koloru i jeszcze raz koloru






Witam! Piękne różaneczniki, szczególnie spodobał mi się ten ciemnofioletowy, super. W ogóle piękny ogród, drzewa, kamień, kolorowe kwiaty, klimatycznie.
Pozdrawiam!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 23:07, 27 lut 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8642
Mój słup niestety nie zniknie z ogrodu, muszę go zaakceptować.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies