Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hankaandrus_44 22:47, 06 lip 2022


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189
Basieksp napisał(a)
My też zawsze trochę pomagamy w zapylaniu pomidorów, przez potrząsanie gron podpytałam mojego eM, i te pierwsze jak było chłodniej ładnie się zapylały, a jak zrobiło się mocno gorąco to już gorzej się zapylały chyba na to ma wpływ odpowiednia temperatura


Basiu,gdzieś wyczytałam, że pomidory najlepiej wiążą w czercu, kiedy nie ma
upałów. Jak posadziłam w tym roku je dopiero w połowie maja, to zakwitły za miesiąc, Czyli jeszcze pierwsze grono zdążyło, przed suszą. Teraz przerwa i znowu można liczyć na kolejne grono, ale u mnie to już będzie 3 i 4.Drugie zmarnowane. Za szybko kwiatki zaschły.

Za to koktajlowe-szaleją.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 23:53, 06 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196
hankaandrus_44 napisał(a)


Basiu,gdzieś wyczytałam, że pomidory najlepiej wiążą w czercu, kiedy nie ma
upałów. Jak posadziłam w tym roku je dopiero w połowie maja, to zakwitły za miesiąc, Czyli jeszcze pierwsze grono zdążyło, przed suszą. Teraz przerwa i znowu można liczyć na kolejne grono, ale u mnie to już będzie 3 i 4.Drugie zmarnowane. Za szybko kwiatki zaschły.

Za to koktajlowe-szaleją.


No to u nas tak trochę podobnie te pierwsze ładnie się zapylały, potem trochę gorzej, ale ogólnie trochę ich będzie a muszę "spiżarnię" przewietrzyć, bo pewnie kilka zeszłorocznych słoików z pomidorami jeszcze się znajdzie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Joku 19:58, 07 lip 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Pomidory koktajlowe z nasion czy kupujecie sadzonki?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 22:08, 07 lip 2022


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189
Jolu, Nasiona=swoje, z poprzednich nasadzeń. Mam żółte i czerwone, łatwo je się ;pozyskuje.
Na
opakowaniu zawsze jest paszporcik towaru. Nasionka wyciskasz na siteczko,
przepłukujesz wodą i po osuszeniu, wykładasz na kartkę z podpisem. Jak wyschną, nie trzeba odklejać, tylko z tą kartką pakujesz do nasion, i czekasz do wiosny. Wiosną masz je pod ręką,10-12 sadzonek znajdzie miejsce w domu od marca do kwietnia, To nie tak dużo.
Taki plon różnorodny miałam w ub. roku.






____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Alija 08:00, 08 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8699
Hanusiu, piękne plony miałaś, życzę w obecnym sezonie równie wspaniałych pomidorków.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
hankaandrus_44 08:22, 08 lip 2022


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189
Dziękuję, Alicjo. W tym momencie trudno przewidzieć, ale zawsze coś urośnie, i będzie cieszyć.

Jest zimno i wilgotno, owadów nie ma. Trzeba zapylać

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Adela 18:55, 08 lip 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Haniu, plonów pozazdrościć
U mnie ostatnio, po fali upałów jest przekropnie. Ogród podlany i zbiorniki na wodę napełnione.
Serdecznie pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
hankaandrus_44 17:42, 13 lip 2022


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189
Właśnie wróciłam z podlewania. Mogłoby popadać, ale wczasowicze zaklepali lipcową pogodę, to
ogrodnicy muszą podlewac, w dodatku w kratkę. U mnie hydrofor wlączany jest co drugi dzień. Mamy na dwa Rodosy, współny.
Ostatnio truskawki obcięłam, i będę przesadzać, te najmłodze, Za bardzo były w cieniu.
A prace inne, cóż, każdy ma jakieś. Dziś porządkowałam róże.
Muszę po kwitnieniu obciąć tawuły, i zastanawiam się nad ich usunięciem. Za dużo tego wszystkiego.

Ale "do wykopu" trzeba dojrzeć.
Liliowce zostaną!
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 18:05, 13 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196
Haniu śliczne te liliowce z tym podlewaniem trochę kłopot, jak co drugi dzień jest woda, ale zawsze tak było, czy teraz ze względu na suszę? A swoją drogą myślałam, że u Was nie trzeba podlewać, u nas w niedzielę i poniedziałek padało, myślałam, że u Was też
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Joku 20:35, 13 lip 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Którą różę postanowiłaś usunąć?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies