Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

Bogdzia 18:25, 29 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
hanka_andrus napisał(a)
A w Hanusiowie nic ciekawego ostatnio, porządki jesienne są mało fotogeniczne, tylko kompostownik zapełnia się ponad miarę. Ale i on stopniowo będzie"siadał".

Jak ja lubię takie przebudzenie, ze słoneczkiem za oknem!

Psi spacer, śniadanie i do dzieła!
Miłego dnia wszystkim zaglądającym.



U mnie mycie okien, strasznie ich duzo.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
hanka_andrus 18:56, 29 wrz 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Bożenko, też myję okna w październiku, dopóki jeszcze znośna pogoda.
Mam nadzieję, że z przerwami na odpoczynek między jednym a drugim,
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
BasiaLT 21:54, 29 wrz 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Haniu melduję posłusznie że dzisiaj pierwsza cześć prac przy nowej aranżacji skarpy została wykonana, a mianowicie wyciepałam stare rośliny. Nie sądziłam że zaledwie trzyletnie skalniaki będą mieć takie korzenie. Pomału coraz bardziej klaruje mi się wizja co i gdzie posadzić. Jak to wyjdzie to zobaczymy.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Rumianka 22:03, 29 wrz 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10279
Haniu, fajnych zbiorów doczekałaś pomimo tak deszczowego lata...Swoje smakuje o wiele lepiej i bez konserwantów...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
hanka_andrus 22:22, 29 wrz 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Tak, tak, dziewczynki, woje wiem, że żadna chemia ogrodowa mnie nie sięgnie przez całe lato, Gorzej teraz, ale co nieco zapasów swojskich poczyniłam.

BasiuLT, mnie nie musisz meldować co i jak na rabatach, ale czuję się doceniona w roli obserwatora. Paczuszka do Ciebie wyjdzie w poniedziałek.

Elisko, ja nie żartuję z tym domkiem, Zamawiam. Może być identyczny, to juz wymiarów nie trzeba będzie szukać wystarczy skopiować. Moje przebarwione azalie dla Was

.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 17:08, 30 wrz 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dziś przedpołudnie w ogrodzie. Coraz przejrzyściej się robi. Na rabatach rudbekie przekwitły, zostały wyautowane. No i aksamitki kończą kwitnienie.

Dziś pielenie, kopanie i grabienie.W przyszłym tygodniu kolejne kopanie, jak pogoda pozwoli.
No i pozwozić dalie do piwnicy trzeba, tylko na nie muszę wybrać odpowiedni czas. Jeszcze sw pełnym rozkwicie.




Jesień- Panie i Panowie!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Radziu2013 21:56, 30 wrz 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Haniu, wiesz co chyba jednak mam tego chabra górskskigo z nasion od ciebie...mówiłem ci że chyba zamiast chabry dałaś mi rudbekie bo mi zakwitły...zastanawiało mnie tylko czemu dwie z pięciu sadzonek które mi wyrosły a że rosną wokół bagienka to dopiero dzisiaj się przyjrzałem liściom i doszedłem do wniosku że to chyba jednak coś innego...czy ten chaber jest wieloletni dwuletni czy jednoroczny? Kwitnie w drugim roku? ( no bo w tym mi nie kwitł...) Masz może jakieś jego zdjęcia? Najlepiej jakby było widać liście...

Pozdrawiam
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
hanka_andrus 23:07, 30 wrz 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Chaber już będzie stale w Twoim ogrodzie, nawet jak tylko jedna sadzonka Tobie wykiełkowała. POszukam zdjęcia, kiedyś miałam.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Radziu2013 23:27, 30 wrz 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
To chyba będzie on...takie grubsze strzałkowate liście miał

Dzięki
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
zbigniew_gazda 09:21, 01 paź 2017


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Jesień jak na załączonym obrazku
a wszyscy dookoła to widzimy.
Ale u Hani kwiaty w rozkwicie
i jeszcze jak stąd tam do zimy.

U nas też wyż stanął w rozkroku
pogodę zapewnił - jak marzenie.
Nie dopuszcza chmurek z boku
dając nam spokój i ukojenie.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies