Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

eda 22:27, 21 sty 2018


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
zwiastun wiosny miło widziany w każdym domku machamy i buziaki zostawiamy
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
violka171 18:25, 22 sty 2018


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Przekazałam Krasnalkom i bardzo dziękują
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
11:33, 23 sty 2018
Nie widziałam na żywo śniegu w tym roku, za to trochę straszno było, gdy mój drewniany domek trzeszczał pod naporem wiatru. Temperatura wciąż na plusie, dziwna ta zima...
Zakwitły hiacynty, zanim pojawiły się kwiaty, zapachniało w całym domu



...ale zaraz zabieram się za pieczenie chleba, to dopiero będzie mieszanina zapachów

Dobrego dnia, Haniu!




Basilikum 13:55, 23 sty 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
a dzis widzialam przed gdzie pracuje dosc duzy krzak oczara pieknie na zolto kwitnacy
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hankaandrus_44 16:36, 23 sty 2018


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Dziękuję Iwonko za kwiatki! Bardzo się cieszę, że się odzywasz. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Czytam u Izabeli, że pozostajecie na starym miejscu, może to i dobrze? Los lubi płatać figle, niekoniecznie bezpośrednio.

U mnie też kwitną hiacynty, ale juz prawie na finiszu, a zaczynają fiołki afrykańskie.Czekam na dobre światło, żeby im zrobić zdjęcie. Babciowanie już zakończyły moje wnuki, teraz ja już czekam na lutowe atrakcje. Co raz bliżej magicznej daty.
Szybkiej wiosny życzę.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 16:38, 23 sty 2018


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Izabelo, oczarów jeszcze nie mam, ale miło słyszeć, że w Twojej okolicy już kwitną.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basilikum 16:43, 23 sty 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Haniu moj osobisty tez juz zaczyna tylkoon nie taki duzy jak ten widziany przeze mnie A czas kwitnienia zalezy tez od gatunku, sa styczniowe i lutowe i listopadowe.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
17:04, 23 sty 2018
Bardzo dziękuję za życzenia i mocne uściski z miłymi życzeniami ślę do Ciebie
No i tak, jak widzisz, mój domek rozpłynął się we mgle...ale tak musiało widocznie być.

Oczary mają też właściwości lecznicze. Chyba wyciągi z kory można było dawniej kupić w aptece, wiem, bo mama przemywała mi kiedyś buzię, gdy jak to większość nastolatek, dopadły mnie pryszcze
Tylko że jest to krzew do przydomowego ogrodu, bo na działce, to zobaczy się tylko liście
Teraz czytam książkę Łukasza Łuczaja, o wykorzystywaniu dzikich roślin w kuchni. Coś mnie jednak "zablokowało", gdy zobaczyłam, jak autor ze smakiem wyjada świeże(!) larwy os.
Za to bardzo ciekawie opowiada o zakładaniu łąk kwietnych, gdyby ktoś kiedyś chciał taką założyć, a nie miał zielonego pojącia, jak się do tego zabrać, to na You Tube jest jego kanał.

Czekam na Twoje przebiśniegi, Haniu, no i oczywiście na ranniki
hankaandrus_44 18:04, 23 sty 2018


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Iwonko, Nie wiem jak w ogródku z przebiśniegami i rannikami, ale na osiedlowych rabatkach jeszcze ich zieloności nie widzę.
Co do żywienia łąkowego, to mam mieszane uczucia. Pewnie gdybym miała dostęp do nieskażonej zieleni to próbowałabym, ale w dzisiejszej rzeczywistości, to nasze łąki przepełnione ołowiem i innym paskudztwem.
Uzbrajam się w cierpliwości i czekam na wiosenne podmuchy z południa. Na razie przeważały wschodnie i północne wiatry.


____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zawitka 18:50, 23 sty 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Balowałaś Haniu w dzień Babci to fajna zabawa U nas śniegu napadało nie żle .odgarniania miałam sporo. Pozdrawiam i słoneczka , słoneczka życzę
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies