Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

gogo 01:17, 17 sie 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Haniu, tym łanem jeżówek to mnie powaliłaś na kolana, patrzę i patrzę i.....
Wierszyk, jak zwykle, świetny, taki Hanusiowy
Co to za białe kwiatuszki z żółtym środkiem, te przed jeżówkami / drugie zdjęcie od góry /, podobają mi się.
Zakupiłam ostatnio pełne zawilce, posadziłam na słońcu i mimo podlewania zwieszały łebki.
Przesadziłam do cienia, zobaczymy, jak będą kwitnąć.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
AniazUroczyska 01:39, 17 sie 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Haniu, łany jeżówek rzeczywiście - urokliwe, wierszyk na czasie ,jak zawsze dowcipny, sympatyczny Ziemniaki przez dwa lata hodowałam w worku , a w tym roku jakoś mi zeszło, nie będzie w listopadzie garstki młodych ziemniaczków
Milka 04:16, 17 sie 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
hankaandrus_44 napisał(a)
Letnie kolory


Cudowna ilość kwiecia, zawilce powalają, różowiejące hortki też a wiersz, jak zawsze wspaniały.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 04:16, 17 sie 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
hankaandrus_44 napisał(a)
Tak przedpokój już tak, jeszcze tylko montaż szaf. Ale to stopniowo. Po 40 latach czas było wypłoszyć pająki,
Jolu, zawsze, jak coś się ruszy z kątów, to przychodzi refleksja, po co trzymać stare graty, jak można odświeżyć całość, no i poszliśmy za ciosem po całości.

Ja to się wybyczyłam, ale młodzi się zawzięli. I chwała im za to.



Cudowny widok. Zbiory też na bogato.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hankaandrus_44 07:43, 17 sie 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7164
Jeszcze borówkę zrywam, ale już się powoli kończy, a co nie zbiorę dla szpaków zostanie. Zaczęłam podjadać winogrona. Ogórki jeszcze wiążą. A wczoraj była pierwsza zupa dyniowa w tym sezonie. Moja własna piżmowa, chociaż jeszcze powinna była rosnąć skusiłam się. I nie żałuję. Tylko kolor musiałam dorobić z pomidorów.

Wczoraj dojechały kolejne elementy do szafy. Chyba dziś będzie montaż.
A ja, żeby nie zawadzać , i nie irytować się, chyba do ogrodu.....

Miłego dnia, Irenko, Grażynko, Aniu z Uroczyska.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Milka 08:03, 17 sie 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
To pokaż potem te szafy i zmiany
Miłego dnia ja w końcu na urlop, w pełni zasłużony, po tylu latach
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 09:14, 17 sie 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
hankaandrus_44 napisał(a)


Gosiu, cudne bordowe to rozchodnik purple emperor- chyba dobrze pamiętam /napisałam/




Witam Haniu

Pięknie słonecznie urodzaj u ciebie bardzo duży. Myslalam, że to cebula, a to papierówki takie ładne? Borowki dużo w tym roku widziałam krzaki u ciebie dużo już zebralas a słodkie. Też posadzę. Sąsiedzi na osiedlu posadzili prawie 30 krzaków. Jak zda to egzamin to administracja posądzić wiecej.
Terenu dużo.
Byłam u was piękną pogodę miałam upałów nie było ale ciepło. Woda jak kryształ czysta. Już któryś rok wybieram się do ogrodu Hortu... i zawsze czasu brak.

Nigdy mi się rozchodniki i hosty nie podobaly. Hosty posadziłam w tym roku i rosną pieknie. Rozchodniki posadziłam 3 szt też z tych bordowych ledwo zipie. Patrzę na twoje piękne. Może te moje rosną (na skalniaku) nie tam gdzie powinny wiosna przesadze.
Są doliny które od razu jak posadzę rosną piękni inne wymyślają i trzeba przesadzić.

Masz ładne jeżówki zawilce też u mnie wyginęły zawilce. Horty nigdy nie zawodzą.
Jeżówki mam do pasa wysokie muszę rozsadzić bo gęste.

Pozdrawiam pieknej pogody zycze
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
hankaandrus_44 09:28, 17 sie 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7164
Elu, dziękuję za odwiedziny, Widzę, że odpoczęłaś, ieraz z nowymi pomysłami na jesienne przesadzanie się weźmiesz pewnie. Ja też planuję trochę ruchu na rabatach, Pewnie więcej będzie eliminacji, żeby więcej luzu dla mnie było.

Rozchodnik bordowy rośnie w cieniu hortki, i jakoś się rozrasta, ale bardzo powoli.
I dlatego nie ruszam go , niech siedzi tam dalej. Chryzantema już w rozkwicie.





____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zawitka 08:26, 18 sie 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
Bordowy rozchodnik u mnie też nie bardzo chce rosnąć nie wiem czemu .Rośnie na słońcu .Twój jakoś ładniej wygląda może swój przesadzę w lekki cień ..chryzantemy też mają ładne pąki ale to chyba jakoś bardzo wcześnie .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
hankaandrus_44 09:23, 18 sie 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7164
Halinko, Ta chryzantema powinna być pozbawiana pąków w połowie lipca, wtedy później kwitnie, ale ja nie usuwam ich, i mam kwiaty już teraz. Kto powiedział, że musi być w listopadzie? Na listopad będę miała arktyczną i ... może Clara Curtis.



____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies