Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hankaandrus_44 05:25, 04 wrz 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7194
Aniu, tawułek nie tnę, same gubią liście jesienią/ zapewne pytasz o tawuły spirea/
Te tnę kiedy mam czas. Najczęściej po kwitnieniu latem, i koryguję przyrosty wiosną. Najładniej wyglądają ze świeżym przyrostem.

Czas brać się za sekator-borówki do przycięcia i wycięcia niektórych pędów. Może dam radę, a jak nie, to wiosną.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
bogumila 19:43, 07 wrz 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Podglądałam wcześniejsze strony.Zbiory niesamowite...i te winogrona...Pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
hankaandrus_44 20:14, 07 wrz 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7194
Bogusiu, w to lato dojrzały nawet te, co w zimnych sezonach zielone były do października. Co to znaczy, jak słońce dogrzewa przez cały sezon.

skimia zawiązała już pączki na nowy sezon.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
AniazUroczyska 20:14, 07 wrz 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
hankaandrus_44 napisał(a)
Aniu, tawułek nie tnę, same gubią liście jesienią/ zapewne pytasz o tawuły spirea/
Te tnę kiedy mam czas. Najczęściej po kwitnieniu latem, i koryguję przyrosty wiosną. Najładniej wyglądają ze świeżym przyrostem.

Czas brać się za sekator-borówki do przycięcia i wycięcia niektórych pędów. Może dam radę, a jak nie, to wiosną.

Tak Haniu, doczytałam już ,że cięłaś tawuły , a nie tawułki
Tawuły i borówki- jak nisko je przycinasz, o ile skracasz?
gogo 21:14, 07 wrz 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Haniu, chętnie upiekłabym Twoje ziemniaki w ognisku i zjadła z masełkiem
Kiedyś siałam astry i zakwitł dokładnie jeden, coś nie mam do nich ręki, a bardzo je lubię.
Oglądam u sąsiadki, co roku ma cały wielki klomb astrów.
Piękny słonecznik
Co roku zapominam o kupieniu zimowitów, teraz też wyleciało z głowy, muszę się poprawić.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
hankaandrus_44 21:31, 07 wrz 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7194
Też takie lubię, ale niestety w moim ogrodzie jest zakaz na ogniska. Ja robie to tak: Gotuje ziemniaki w łupinach, gotuję krócej niż normalnie do obiadu o jakieś 10 minut. Odcedzam, studzę. Zdejmuję łupinkę. Czyste ziemniaczki zawijam w folię aluminiową. I takie transportuję na miejsce grillowania. Tam wystarczy je poobracać z 10 minut z boku paleniska i gotowe. Odwijamy i dodajemy co kto lubi. Sól, masełko, surówkę, ogórki, śledzie, kawior.
ale ja tak jak Ty, tylko z masełkiem. Można tez w domowym piekarniku. Też się udadzą.
Ognisko samo w sobie jest teraz rarytasem.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basilikum 21:37, 07 wrz 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Ja czesto robie ziemniaki w piekarniku. Szczegolnie jak mieso pieczemy to dirzucam ziemniaki ale i tez marchewke i buraki. Posypuje sola i przyprawa do ziemnikow i podlewam troche woda. Pyszne sa.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hankaandrus_44 21:46, 07 wrz 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7194
Aniu, ścinamy tylko kwiatostany i formujemy w kulkę, tawuły tnę na 30 cm od ziemi, ale moje są młode, starsze można wyżej.
Borówce wycinamy stare pędy, które już nie mają szans na owocowanie, Niektóre w całości, a niektóre w połowie. Wiosną od tych pniaczków odrosną młode gałązki. T

Sama musisz decydować które, nie da się na odległość pokierować Twoją ręką.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
barbara_kraj... 00:26, 08 wrz 2019


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Jesień za progiem, ale lato jeszcze doskonale widoczne.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
AniazUroczyska 01:17, 08 wrz 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
hankaandrus_44 napisał(a)


Sama musisz decydować które, nie da się na odległość pokierować Twoją ręką.

Pewnie, że się nie da i nie o to chodziło
Z kontekstu zdania:
(...)borówki do przycięcia i wycięcia niektórych pędów(..) można było zrozumieć,że całe borówki przycinasz ,a stare pędy wycinasz- stąd pytanie- jak nisko tniesz całe borówki. Teraz już wiem że przycinanie i wycinanie dotyczy tylko starych pędów. U mnie takich nie ma ,same młódki
Zastanawiam się co zrobić ze swoją "spartanką"- w sumie to jedna bardzo wysoka łodyga, latem obficie owocowała, cała obsypana jagodami , aż przegięła się do ziemi. Zostawić tak jak jest, czy ją przyciąć ,aby się rozkrzewiła i nie musiała dźwigać tyle ciężaru na tej jednej gałązce?

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies