Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

Rumianka 18:53, 06 paź 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10227
U Ciebie Hanuś zawsze smakowicie, ja też dziś szalałam w kuchni z winogronami, ale jeszcze jutro będę miała zajęcie, bo przy świetle dziennym wolę cokolwiek działać. Haniu, a co dalej z tymi rydzami się robi, żeby można było jeść?
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
hankaandrus_44 19:46, 07 paź 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189
Elisko, chyba u Ciebie napisałam. co do rydzów. Ale i tu powtórzę. Ogólnie taką solankę trzymamy z chłodzie, a jak chcemy użyć, wyjmujemy porcję, zalewamy chłodną wodą, żeby tej soli coś odebrać. A potem po jakiejś godzinie , po odsączeniu, dajemy cebulkę, ew. pieprz i olej. Ocet chyba już nie potrzebny, ale jakby trzeba było, to można. I sałatka gotowa.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 19:58, 07 paź 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189
Dziś galopadą w ogrodzie. Wykopałam selery/raptem 5 szt.Ale i tak wystarczy na surówkę, i sporo liści na przyprawę do zupy.

Skopałam już pół mego warzywnego poletka, a to sukces. Bo nie zamierzałam. PO deszczach fajnie się kopało. W tygodniu dokończę pozostałą część, ale tam muszę dodać kompostu. Bo cukinie wszystkie dobrocie wyjadły. Mam część pociętej winorośli, teraz muszę ją zutylizować, Z tym poczekam do przyszłego tygodnia, bo jeszcze za mokra.
A poza tym cebulowe do sadzenia i szklarnia do przekopania. Czekam na 3 dni ciepłej pogody. Kosz pigwowca już w domu, a jeszcze na drzewku co nieco wisi.

I dziś ostatecznie żegnam moje pomidorki. Zjadłam na śniadanie ostatniego.

Żegnaj smaku na rok! No może na 10 miesięcy.



____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
bogumila 19:59, 10 paź 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
hankaandrus_44 napisał(a)
Pogoda zamówiona, na najbliższy tydzień oczywiście. I tak z wielką niewiadomą. Planuję ogrodowy wypad, a jak będzie, zobaczymy. Dziś ostatnie zbiory rozpracowane. Jestem zadowolona.


Piękne i smakowite zbiory.Nic się nie zmarnuje.U mnie jeszcze ostatnie soczki z malin...reszta już słabo dojrzewa.Pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Basilikum 20:24, 10 paź 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Haniu suer zbiry i przetwory
jak zwykle kolorowo u Ciebie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Ania111 20:36, 10 paź 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Haniu ,

Jak jestem u Ciebie to mam wyrzuty sumienia ,
Ze mam tak mało mam przetworów i czuje się przy Tobie ,że jestem leniwa ,

U Ciebie takie pyszność ,
Aż ślinka leci
Nie dość ,że smaczne to i zdrowe
____________________
Ania Spelnione marzenie
an_tre 19:42, 11 paź 2019


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22377
Haniu jak u ciebie smacznie, miły widok dla oczu
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
hankaandrus_44 20:34, 11 paź 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189
Dziewczynki, nie stresujcie się. Ja to robię z przyzwyczajenia. Bo na surowo nie zjadam, a zbierać i nosić jeszcze do chętnych, to już za dużo. Jak przyjdą, to swoją porcję odbiorą, a ja będę zadowolona, że poszło z piwnicy do ludzi.
A i tak w tym roku mało robiłam. Została mi się jeszcze partia pigwowca , ale to w tygodniu do sokownika wrzucę i będzie finisz.


Chciałoby się do ogrodu, ale zapowiedź deszczu trwale mnie w domu zatrzymuje. Tak więc tylko psi spacer i to dosyć szybki, i do domu.
Miłego weekendu.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
bogumila 22:02, 11 paź 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Haniu...zostawiłaś u mnie porady...ale chyba nie dla mnie....
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
AniazUroczyska 01:59, 12 paź 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
hankaandrus_44 napisał(a)
Została mi się jeszcze partia pigwowca , ale to w tygodniu do sokownika wrzucę i będzie finisz.

Owoce pigwowca do sokownika? Wydawałoby się,że one mają mało soku....
Haniu, masz może sprawdzony przepis na dobrą pigwówkę ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies