Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

Milka 07:36, 03 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
hankaandrus_44 napisał(a)
Irenko, dziękuję za uwagę. Dziś deszczowo, siedzę w domciu. Czas upitrasić coś jesiennego : papryka faszerowana może być?
Pomidory moje, papryka kupna.



Może być uwielbiam je, a dawno nie robiłam. Jak robisz Haniu???
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 14:52, 03 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Haniu, dawaj ten przepis na paprykę, zrobię w sobotę, zaskoczę mężusia
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hankaandrus_44 16:15, 03 paź 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7194
Irenko, proszę bardzo:

1.Papryki tyle, by po jednej co najmniej było na "łebka", Ja preferuję czerwoną.
Każdą przekrawamy wzdłuż na połowę, usuwamy nasiona. posypujemy solą i pieprzem-odrobinę.
2. Mielone/okołó 80 dkg/ doprawiamy jajkiem, solą, pieprzem. zieloną pietruszką, czosnkiem. Ja ryżu nie daję, ale można saszetkę ugotować al dente i domieszać do mielonego. Jak dasz ryż, to mniej mięsa.
3. Wypełnić połówki papryk farszem.
4. W brytwance przygotowujemy sos pomidorowy: litr rosołu albo wywar mięsny . Do tego przecier i puszka krojonych pomidorów bez skóry. Solimy i pieprzymy do smaku. Śmietana pod koniec pieczenia, wtedy jak będziemy posypywać serem,

5. Nadziane papryki wkładamy do sosu ,nadzieniem do góry i wstawiamy do piekarnika na 45 min Przed końcem pieczenia posypujemy tartym serem, jak się rozpłynie, potrawa gotowa.

Podajemy z ziemniakami na gorąco, albo z pieczywem na zimno.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
malgorzata_s... 16:18, 03 paź 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Aleś mi smaka narobiła Nie robiłam tego z dwa lata Muszę koniecznie zrobić. Ja ucinam górę i napycham na stojąco
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
hankaandrus_44 17:17, 03 paź 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7194
Też tak czasami robię, Gosiu.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Milka 19:49, 03 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
hankaandrus_44 napisał(a)
Irenko, proszę bardzo:

1.Papryki tyle, by po jednej co najmniej było na "łebka", Ja preferuję czerwoną.
Każdą przekrawamy wzdłuż na połowę, usuwamy nasiona. posypujemy solą i pieprzem-odrobinę.
2. Mielone/okołó 80 dkg/ doprawiamy jajkiem, solą, pieprzem. zieloną pietruszką, czosnkiem. Ja ryżu nie daję, ale można saszetkę ugotować al dente i domieszać do mielonego. Jak dasz ryż, to mniej mięsa.
3. Wypełnić połówki papryk farszem.
4. W brytwance przygotowujemy sos pomidorowy: litr rosołu albo wywar mięsny . Do tego przecier i puszka krojonych pomidorów bez skóry. Solimy i pieprzymy do smaku. Śmietana pod koniec pieczenia, wtedy jak będziemy posypywać serem,

5. Nadziane papryki wkładamy do sosu ,nadzieniem do góry i wstawiamy do piekarnika na 45 min Przed końcem pieczenia posypujemy tartym serem, jak się rozpłynie, potrawa gotowa.

Podajemy z ziemniakami na gorąco, albo z pieczywem na zimno.


O rany, slina mi pociekła, zrobię i pokażę, oby wyszło
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Basilikum 15:27, 05 paź 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
a tu jak zwykle smacznie i wonno, kolorowo i poetycko

Pozdrwiam wwietrznyi deszczowy dzien
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hankaandrus_44 17:08, 05 paź 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7194
Dziś było słonecznie, tylko 6 stopni, a jutro jeszcze chłodniej. Zapowiadają 4 C.

Za to od poniedziałku stopniowo zwyżkuje, z czego się cieszę.

Może jeszcze uda się wyskoczyć do lasu na grzyby. Raz byłam. Był przegląd gatunków w koszyku, i pełne słoiki w spiżarce suszonych i marynowanych. Tak lubię.

Nie lubię tylko w lesie okrzyków, nawoływań i pozostawiania śmieci. Ale, niestety, takich mamy ludzi. W lesie wszystko wolno, wg niektórych, nawet zachowywać się jak dzicz. buuu.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Milka 18:22, 05 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Tyle kampanii..w necie i w TV i ciągle, to samo...śmiecenie.
Haniu, zrobiliśmy, pyszne, ale to mąż mnie zaskoczył, bo on zrobił, syte niesamowicie. Mamy na jutro na śniadanie.
Etapy
sorki, ale pokażę
śmietana nam się zważyła, powinnam wcześniej dać
ser się zapieķł.
Pokazałam i usuwam, aby nie zaśmiecać.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hankaandrus_44 22:51, 05 paź 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7194
Irenko, Pysznie i kolorowo.

Dziękuję za zdjęcia. Nie usuwaj, będą poglądowe do przepisu, bo ja nie pomyślałam.

Zygmuś się spisał! Brawo.

W podobny sposób robi się cukinię, z połówek wzdłużnych lub z "kubeczków" poprzecznych.
Sos bardziej pikantny jak do leczo wtedy.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies