Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hankaandrus_44 17:57, 26 sty 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189
Nie da się ukryć, Zbyszku drogi,
Hania spkojnie nie usiedzi w chacie.'
Muszę szykować kondycję na wiosnę,
bo ona może być już, w mym klimacie.

A jak śpiewał bard Kaczmarski:

Siej, a nuż coś wyrośnie!
A to co wyrośnie, zbieraj!



Cytat z piosenki pt: Niech... radzę przypomnieć.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Agania 18:58, 26 sty 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
hankaandrus_44 napisał(a)
Śnieg piękny na Waszych obrazkach, ale dla mnie , to już tylko obrazek. Osobiście chodzić po takim śniegu nie mogę i nie chcę. A że u mnie juz drugi tydzień odwilży, to czuję wszystkie kostki i stawy. Oby już było słonecznie i sucho.

Kolejne ocieplenie u mnie prognozowane na weekend i początek lutego/ Czekam/

Papryka wysiana przed tygodniem już wschodzi. Czas szykować ziemię na przesadzenie jej do większego pojemnika. Ostatnio zerwałam kilka kiści suchej werbeny i też wczoraj wysiałam na parapet. Zobaczymy jak długo będę czekać na zielone.

Tyle bieżącego u mnie. Jałowca ze zdjęcia w prawym dolnym rogu wyeksmitowałam.Zdjęcie więc nie jest bieżące. Pewnie tu posadzę hostę, dla symetrii z drugą stroną przejścia.


Haniu piękny masz widok z okna, dobra decyzja też nie chcę jałowcy w ogrodzie
Dużo zdrowia, słoneczka i niech już będzie wiosna
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
oliwka 19:10, 26 sty 2021


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Haniu uwielbiam te wasze "wymienianki rymowane"ze Zbyszkiem
Ja dopiero budze się ze snu zimowego i spoglądam z cichacza na balkon. Rośliny zgrupowane przy drzwiach balkonowych na codzień zasłonięte prześcieradłem.
Sprawdzam tylko co jakis czas czy nie trzeba podlac bukszpanów i hortensji.

Piękna ta twoja różyczka, koleżanka ma podobną - nazwa nieznana - jest już stara i zawsze obficie kwitnie do mrozów, a do tego cudnie pachnie.
macham łapka w rękawiczce, bo zgrabiały mi palce od pracy przy komputerze

Ja się ciesze na śnieg ale taki w górach. Na szczęście mamy niedaleko więc uskuteczniamy jednodniowe wycieczki w weekendy. Można wtedy trochę odetchnąć od smogu, który ostatnio we Wrocławiu jest koszmarny
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
hankaandrus_44 20:11, 26 sty 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189
Oliwko, tę różyczke kupowałam w Netto. Nazywała się chyba Gold shower- czyli złotowłoska. W handlu w necie jej nie widziałam, ale może ja nie wiem gdzie szukać? Będę zaglądać do mojego Netto, sadzonka była w kartoniku z żółtą różą na obrazku. 2 lata temu znalazłam, ale mi zmarzła widocznie nie była dobrze ukorzeniona, mus znowu szukać.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 20:48, 26 sty 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189
http://www.e-katalogroslin.pl/plants/6142,roza-golden-showers_rosa-golden-showers


Kochani, w tym linku sa podane ogrodnictwa, gdzie ta róża powinna być dostępna, podają, że to róża pnąca ale u mnie przez 5 lat pnąca nie była, raczej krzaczasta, do 2 metrów, łodygi sztywne.Sprobuję do tych producentów się dokopać. Życzcie mi powodzenia.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zbigniew_gazda 21:36, 26 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Róża cudna Haniu. A i odzew na zaczepkę również. Miłego - a i zapisałem się na szczepienie.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hankaandrus_44 07:37, 27 sty 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189
Zbyszku, też czekam na swój termin, o ile szczepionek nie zabraknie.

HURRA optymizm w rządzie wcale nie musi się przekładac na nasz optymizm, i trzeba żyć wg przysłowia: umiesz liczyć, licz na siebie.

Obudziłam się, z prawie pełnią księżyca w oknie. Koniec spania. Ale pies jeszcze śpi. Poranna kawka i przegląd wydarzeń.

Śniegu nie przybyło, termperatura nie spadła. Ptaki jeszcze mają co jeść. Dobrze jest.

Życze miłego dnia!

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Milka 07:56, 27 sty 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Czyli sezon już zaczęłaś, spacery, wysiewy.
No i u ciebie pierwszej były forsycje.
Masz piękne te róże, ja te herbaciane uwielbiam, mam je od 24 lat, nie do zdarcia, choć inne odmiany.
Miłego dzionka Haniu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Napia 16:59, 27 sty 2021


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
hankaandrus_44 napisał(a)
Jolu, aż tak daleko zimą nie bywam, to są fotki z naszego Unieścia i Mielna, Ale nadmorskie miejscowości podobne, albo są ludzie, aż nadto, albo mało. Ja wybieram raczej tam gdzie mało.



Jeszcze trochę posiedzę w domu, to takie widoki będą mi się śnić po nocach
Pozdrawiam Haniu
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
beta 17:03, 27 sty 2021


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
przywitać się przyszłam
rymowanki i wierszyki czytam z przyjemnością
też na szczepienie się zapisałam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies