Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielony zielonym pogania :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zielonym pogania :)

Toszka 17:29, 18 lut 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Proponuję zakupić płyn Helliga i zbadaj ph gleby w różnych miejscach. Wtedy będziesz wiedzieć na pewno jakie ph gleby masz w róznych miejscach w ogrodzie i będzie można planować wzbogacenie, ożywienie gleby. Potem tego nie nadrobisz i będziesz żałować...
Pomyśl o kompostowniku (min.3 komory) od wiosny ruszysz z produkcją kompostu - pod warzywa i nie tylko jak znalazł.

Zacznij od zaplanowania ram ogrodu - żywopłoty, drzewa, etc. Będzie już rosło

Widzę nierówny teren - może teraz trzeba pomyśleć albo o wyrównaniu terenu, albo o wyregulowaniu kaskad=spadków.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Radziu2013 17:40, 18 lut 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Przybyyywam
Witam serdecznie. Widze działeczka z dużymi możliwościami. Będę bacznie obserwował rozwijający się ogród
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Lulilaj 18:03, 18 lut 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Toszka napisał(a)
Proponuję zakupić płyn Helliga i zbadaj ph gleby w różnych miejscach. Wtedy będziesz wiedzieć na pewno jakie ph gleby masz w róznych miejscach w ogrodzie i będzie można planować wzbogacenie, ożywienie gleby. Potem tego nie nadrobisz i będziesz żałować...
Pomyśl o kompostowniku (min.3 komory) od wiosny ruszysz z produkcją kompostu - pod warzywa i nie tylko jak znalazł.

Zacznij od zaplanowania ram ogrodu - żywopłoty, drzewa, etc. Będzie już rosło

Widzę nierówny teren - może teraz trzeba pomyśleć albo o wyrównaniu terenu, albo o wyregulowaniu kaskad=spadków.

Masz rację. Kupiłam "zwykły" kwasomierz, po doczytaniu podejrzewam że będzie się mylił w pomiarach więc kwasomierz z płynem Hellinga ląduje na liście zakupów.
Kompostownik mam od dwóch lat ale tylko 1 komora. Więc praca na wiosnę dla M.

Co do spadków to faktycznie. Szczerze mówiąc nie mam na nie pomysłu. Różnica poziomów była duża ok 4-5 m. Działka jakby spada "do tyłu". Teren wyrównaliśmy najlepiej jak się dało i tak zostały usypane skarpy (w sumie 3).

Toszko, wybacz może głupie pytanie ale jakie ramy ogrodu masz na myśli?
Tzn. jeśli dobrze rozumie to: od przodu posadziliśmy tuje, z boku działki rosną świerki, a z tyłu przy granicy posadziliśmy drzewa owocowe. Faktycznie brakuje mi jakiegoś drzewa z przodu domu, wydaje mi się, że miejsca jest dużo i dawało by cień, dobrze myślę?

____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 18:04, 18 lut 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Radziu2013 napisał(a)
Przybyyywam
Witam serdecznie. Widze działeczka z dużymi możliwościami. Będę bacznie obserwował rozwijający się ogród


Witaj Radziu
Liczę też na dobrą radę bo z każdą chwilą robię się bardziej zielona
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Radziu2013 18:13, 18 lut 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Lulilaj napisał(a)


Witaj Radziu
Liczę też na dobrą radę bo z każdą chwilą robię się bardziej zielona


Coraz bardziej zielona powiadasz, haha oby tak dalej
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Toszka 19:31, 18 lut 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ramy jak w obrazie
Żywopłoty na około dające osłonę od wiatrów (zwłaszcza zimą i wczesną wiosną) i pozwalające na wytworzenie się mikroklimatu w ogrodzie. Ramy to także drzewa, jako akcenty dla horyzontu, ewentualne zielone przepierzenia, To zupełnie tak jak meblowanie salonu - tu damy szafę, gablotę, stół, kredens etc
Dodatki i dekoracje typu byliny i rosliny kwitnące to wisienka na torcie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
asiak 20:01, 18 lut 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Witam kolejną Asię Asiów na forum sporo
Będę podgladać Twoje poczynania, pozdrawiam
____________________
AsiaDziałeczka Asi
22:47, 18 lut 2017
Witam się również
jolka 13:12, 19 lut 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Hej Piękny domek, duża działka i duże możliwości. Ale też dużo pracy..U nas też jest duży spadek terenu, myślę że ok 10-15 metrów nawet, ale ten spadek jest na południowym stoku więc tam mam owoce, warzywa, drzewa. My przy tak dużym spadku podzieliśmy działkę jakby na 3 części, żeby jakoś to ogarnąć. Dom mamy podniesiony z jednej strony piwnicą, co trochę gubi tę różnicę terenu, potem "półka" trawnika, skarpa i część użytkowa.

Fajnie jest podzielić sobie realizację ogrodu na części. Ja przynajmniej tak robiłam bo łatwiej mi było po kawałku go opanować. I Tobie z pomocą O. na pewno się uda

Powodzenia!!
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Mary 19:02, 19 lut 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Witaj Asiu.
Zazdroszczę widoków i kibicuję.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies