Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielony zielonym pogania :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zielonym pogania :)

Lulilaj 13:48, 17 mar 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Ku pamięci przepis na roztwór tymolowy
http://www.ogrodowisko.pl/watek/7521-nowoczesnie-z-rozanka-d?page=6
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
makadamia 13:55, 17 mar 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kompostownik zrobić w warzywniku, w samym rogu. Posadzić obok jabłonkę, żeby go ocieniała

O co chodzi z tym spadkiem w wersji drugiej? W obu wersjach ta skarpa przy placu zabaw jest odsunięta od niego, żeby dzieci miały miejsce do zabawy.
Tylko w wersji pierwszej jest stromsza, oddzielona od strefy zabaw żywopłotem i jest na niej rabata, a w drugiej - jest płaska (zgodnie z rysunkiem - 6 metrów zamiast obecnych 2) i jest na niej trawnik, tak jak na ostatniej inspiracji (dzieci będą miały górkę do zjeżdżania na sankach)
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Lulilaj 14:24, 17 mar 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Asiu nie chodziło mi o skarpę, tylko o to, że w tej okolicy gdzie mają być rabaty, teren od tuj w kierunku domu lekko się obniża (tylko dopiero teraz mnie oświeciło, że jak będzie koparka do skarp to mogłaby i to wyrównać - szybko, nie ma co ).

Ale i tak pierwszy projekt wygrał

makadamia napisał(a)
Kompostownik zrobić w warzywniku, w samym rogu. Posadzić obok jabłonkę, żeby go ocieniała

Mam takie miejsce pomiędzy warzywnikiem a wiatą. Rośnie tam brzoza(na razie jest jeszcze mała) ale daje troszkę cienia, może tam było by dobrze. Tylko, że będzie go widać z części "kostki" która kiedyś będzie między domem a wiatą...

____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
makadamia 14:28, 17 mar 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Jeśli jest miejsce, to się zasłoni. Bardziej mnie martwi ta skarpa.
Dopiero teraz sobie uprzytomniłam, że wymyśliłam murek oporowy i schodki do warzywnika - a co z kosiarką i taczką? One po schodkach nie wjadą
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Lulilaj 14:45, 17 mar 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Od strony wiaty - czyli tak jakby od tyłu warzywnika teren się prawie zrównuje. Teraz też tamtędy "wjeżdżam' bo skarpa za wysoka i nie da rady. Muszę zrobić zdjęcie tylko w tej chwili kącik jest zajęty przez kojec mojego psa także niewiele widać ale zobaczę co da się zrobić.

Asiu a co myślisz o skarpie na której jest taras ale chodzi mi o tę część z tyłu domu (tam gdzie jest oczyszczalnia), czy ją też wygładzać?
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
makadamia 14:54, 17 mar 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Tak w ciemno trudno strzelać, ale na czuja powiedziałabym, że raczej murek oporowy tam zrobić. Może nie do wysokości tarasu, tylko niższy, ale żeby ta skarpa już się nie "rozlewała" na cały dół ogrodu.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Lulilaj 21:24, 11 maj 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Witajcie po przerwie

Do tej pory nic wielkiego się w moim "ogrodzie" nie działo.
Wiosna tak jak u Was strasznie się w tym roku ociągała, ale jak się pojawiła to przyniosła takie oto cudo - moje pierwsze tulipany


poza tym w między czasie dołączył do nas własnoręcznie robiony kompostownik, w którym już leży skoszona trawa (co jakiś czas dokładam nową mam nadzieję, że uda mi się z tego zrobić kompost.) Okazało się, że w mojej okolicy jest problem z dostępem do obornika. Owszem, można kupić ale trzeba mieć własny transport a z tym już jest problem, bo jak na wieś przystało tych co mają potrzebny sprzęt jest jak na lekarstwo.

Czekałam też trochę na pana Koparkowego ale w końcu się udało. Jeżeli pogoda pozwoli koparka do wyrównania skarp przyjedzie w sobotę.
Dzisiaj powbijaliśmy słupki żeby Pan wiedział o co nam chodzi.
No i klops. Chciałam Wam pokazać jak zaznaczyliśmy skarpy po nowemu ale wgrywa mi zdjęcia do góry nogami. Spróbuję wgrać bezpośrednio z telefonu...
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 21:30, 11 maj 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Niestety nie dam rady. Spróbuję jutro
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 21:50, 11 maj 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801

Biała linia pod placem zabaw to granica na której skarpa ma się skończyć a ta obok to linia od której ma się spłaszczyć . Powiedzcie co o tym myślicie?
Niżej postaram się wstawić więcej zdjęć
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 21:54, 11 maj 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies